"Львівелектротранс" розтратив 10 млн грн на реконструкції тролейбусної лінії, - активіст

Реконструкцію тролейбусної лінії на вул. Кульпарківській у Львові можна було здешевити щонайменше на 10 млн грн, якщо б замість металевих опор ставили залізобетонні.

Про це написав експерт у темі електричного транспорту Антон Лягушкін, передає "Еспресо.Захід".

При реконструкції контактної мережі на вулиці Кульпарківській, яка проводиться на замовлення ЛКП "Львівелектротранс" за кошти кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку, використовувалися оцинковані металеві опори виробництва словацької компанії "ELV Produkt" із міста Сенець.

"На жаль, вартість цих словацьких опор нам невідома. Але за допомогою системи публічних закупівель "Прозорро" ми можемо встановити орієнтовну вартість. Вітчизняна металева опора для контактної мережі міського електротранспорту вартує біля 75 - 80 тис. грн. А тепер за допомогою того ж "Прозорро" шукаємо вартість вітчизняних залізобетонних опор, які витримують таке ж навантаження, як і словацькі опори, встановлені на вул. Кульпарківській, тобто 12 кН. Вартість таких опор на ринку – від 16 до 20 тис. грн. за одну опору. Висновок напрошується дуже простий – одна металева опора навіть вітчизняного виробництва у п’ять разів дорожча, ніж залізобетонна із аналогічними характеристиками", – написав Антон Лягушкін.  

Читайте також: "Львівелектротранс" адекватно формує ціну на реконструкцію кабельних ліній, "Львівавтодор – ні", – Антон Лягушкін

Також експерт зауважив, що матеріал опор – залізобетон із попередньо напруженою арматурою чи сталева труба, - аж ніяк не впливають на швидкісні параметри контактної мережі – вони визначаються застосованою арматурою і спецчастинами контактної мережі.

"При застосуванні металевих опор замість залізобетонних ЛКП "Львівелектротранс" витратило майже на 10 мільйонів гривень більше, а ніж в тому випадку, якби воно використовувало залізобетонні. Тому постає питання – чому проектант використав саме металеві опори, причому конкретного виробника, а не аналогічні за технічними характеристиками вітчизняні залізобетонні опори? ", – риторично підсумовує експерт.

Читайте також: Трамваї у Львові стоять через зношені кабелі, яким понад тридцять років, – експерт

Натомість, як пояснили "Еспресо.Захід" в ЛКП "Львівелектротранс", встановлення саме цих опор передбачено проєктом згідно контракту ЄБРР. Тому і використали металеві опори, а не залізобетонні.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.