Львів та Франківськ долучаться до міжнародної акції проти смертної кари

Сьогодні, 30 листопада, у межах акції "Міста за життя – міста проти смертної кари" в Івано-Франківську підсвітять Музей мистецтв Прикарпаття, а у Львові – каплицю Кампіанів.

Про це передає "Еспресо.Захід". 

Міжнародний день "Міста за життя" відзначається 30 листопада на честь першого скасування смертної кари у європейській державі. На сьогодні це є найбільшою у всьому світі акцією, що закликає до гуманного правосуддя, здатного повністю відмовитися від смертної кари. Міста-учасники цього дня підсвітлюють визначний пам'ятник чи відому будівлю. 

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів, що о 18:00 підсвітять Музей мистецтв Прикарпаття у межах акції "Міста за життя – міста проти смертної кари". Загалом у цей день організатори планують підсвітити приблизно півтори тисячі будівель у різних містах світу.

"Це свідчення того, що Україна і зокрема наше місто підтримує скасування смертної кари. Вона є зневагою людської гідності. Це річ, яка не пов’язана з християнством, бо тільки Господь може забирати життя людини. А для того, щоб покарати людину за злочин чи гріх є інші можливості. Саме тому ми підтримуємо щорічне проведенню такої акції. Для нас це важливо", – зазначив Руслан Марцінків.

Львів також долучиться до акції. У місті о 17:00 підсвітять каплицю Кампіанів (пл. Катедральна, 1). 

"Починаючи з 90-х років життя в камерах смертників і боротьба зі смертною карою стали однією з сфер глобальної діяльності Спільноти Сант-Еджідіо. Смертна кара є формою катувань і порушує права людини, суперечить баченню справедливості, реабілітації, опускає все громадянське суспільство до рівня тих, хто вбиває, узаконює насильство на найвищому рівні і часто стає його інструментом", – розповідають організатори. 

Львів став першим українським містом, яке підтримало цю акцію. 30 листопада 2010 р.  Каплиця Боїмів  у місті була підсвітлена червоним кольором. В рамках акції тоді також відбувся мітинг за участі представників мерії Львова та відомих громадських діячів. 

Зауважимо, 58 країн досі зберігають смертну кару. Кількість страт останніми роками зменшувалася, однак ще залишається близько 20 000 осіб, яким винесено смертний вирок.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку