Львів довідався імена своїх претендентів на премію імені Шевченка
Кандидати на Шевченківську премію, прямо чи опосередковано причетні до Львова.
За перемогу у конкурсі на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2022 року боротимуться 69 творів у восьми номінаціях. Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка завершив прийом заявок на цю премію і оприлюднив перелік кандидатів, інформує "Еспресо.Захід".
А нам цікаво, які з цих претендентів у той чи інший спосіб причетні до Львова. Отже, в номінації "Література" на премію сподівається письменниця та критикиня з Бродів Світлана Антонишин за книгу поезій "ПервоСвіт", яка побачила світ у київському видавництві "Український пріоритет" і яку представила Львівська обласна організація Національної спілки письменників України. До речі, ця організація одночасно висунула ще одну претендентку – Надію Ковалик за роман "Люба для любові…", що побачив світ у львівському видавництві "Простір-М". Має шанси отримати Шевченківську премію сучасна українська письменниця жанру фентезі, журналістка Мирослава Замойська (Дара Корній) за серію книг "Чарівні істоти українського міфу" (зокрема – "Духи природи", "Домашні духи" та "Духи-шкідники", що вийшли у харківському видавництві "Vivat" і які ТОВ "Видавництво Vivat" презентує) та харизматичний Юрко Іздрик за видану у Видавництві Старого Лева книгу поезій "Інші речі", що її представило Громадське об'єднання Галицького району Львова "Вірменська - тридцять п'ять". Львівська обласна бібліотека для юнацтва імені Романа Іваничука вважає достойним цієї нагороди роман "Сліди на дорозі" (в-во "Великжанін", м.Кам'янець-Подільський).
ветерана російсько-української війни, блогера і мандрівника Валерія Маркуса (Ананьєва). А щомісячний літературно-мистецький та громадсько-політичний часопис Національної спілки письменників України журнал "ДЗВІН", який виходить у Львові – народну документальну епопею "Безкровна війна" ( київське видавництво "Рута") у двох томах Олександра Міщенка (Олеся Волі). Видавництво Старого Лева запропонувало Комітетові з Національної премії України імені Тараса Шевченка звернути увагу на книгу прози "Три лини для Марії" Сергія Нечитайла (Осоки). А Товариством з обмеженою відповідальністю "Видавничий дім "Комора" – на книгу віршів та оповідань "Дороги камени" уродженки Львівщини і львів'янки в минулому Нелі Шейко-Медведєвої.
У номінації "Літературознавство і мистецтвознавство" Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка представив книгу тернопільського видавництва "Навчальна книга - Богдан" "Читаючи, перечитуючи... Літературознавчі статті, портрети, роздуми" відомого львівського дослідника Миколи Ільницького. А харківське Товариство з обмеженою відповідальністю "Акта" – книгу "Вінець і вирій українського бароко. Сім наближень до Григорія Сковороди" доцента кафедри української літератури ім. акад. М. Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка та кафедри філології Українського Католицького Університету Назара Федорака.
У номінації "Публіцистика, журналістика" Львівська міська громадська організація "Мистецька рада "Діалог" пропонує поборотися за перемогу книзі Андрія Бондара
"Ласощі для Медора" (Видавництво Старого Лева). Львівська обласна організація Національної спілки журналістів України – книзі публіцистики воєнного часу "Не бійсь. Не зраджуй. Не мовчи." (в-во "Універсум") Олега Романчука. А Громадська організація "Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу" – "Лексикону націоналіста та іншим есеям" (Видавництво Старого Лева) колишнього львів'янина Миколи Рябчука.
У номінації "Музичне мистецтво" до Львова має прямий стосунок тільки концерт - візитівка "Ковчег Україна" Ярини Винницької. Та опосередкований – концертна програма "Та не однаково мені" Юрія Курача. Бо нині генеральний директор — художній керівник Національної заслуженої капели бандуристів України Юрій Курач (чию концертну програму на Шевченківську премію висунуло Всеукраїнське товариство "Просвіта" імені Тараса Шевченка) народився в Золочеві на Львівщині та вчився у Дрогобичі.
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького у номінації "Візуальні мистецтва" вважає достойним виставковий проєкт "Сучасна архаїка" Петра Антипа. А Українська академія друкарства – книжково-мистецький проєкт "Фронтовий кобзар" (харківське видавництво "Майдан") в минулому свого випускника Сергія Пущенка.
Директор-художній керівник Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка Ростислав Держипільський у номінації "Кіномистецтво" запропонував розглянути кандидатуру Ірини (Ірми) Вітовської-Ванци за виконання головних ролей у фільмах "Брама", "Мої думки тих та "Казка старого мельника". Львів вболіває за неї ще й тому, що вона є випускницею тоді ще Львівського державного музичного інституту за спеціальністю "Актриса драматичного театру" (курс народного артиста України Богдана Козака). Та й просто тому, що у Львові Ірму Вітовську шанують і люблять.
Єдина номінація, яка цього року "відпочиває" від львівських претендентів – "Театральне мистецтво".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе