Операції робитимуть до повноліття: як зараз живе львів'янин Ромчик Олексів, який постраждав від ракетного удару у Вінниці
Вранці 14 липня 2022 року тоді ще 7-річний Ромчик разом з мамою чекали на зустріч з лікарем у клініці "Нейромед" у Вінниці. Близько 10:40 Росія завдала ракетного удару по місту, внаслідок чого 29-річна мама хлопчика зі Львова загинула, а він отримав важкі травми. Той день забрав життя ще 26 людей
"Еспресо.Захід" поговорив з батьком хлопчика, Віталієм, про стан здоров'я Ромчика та його життя у Львові.
Як розповідає батько, у липні 2022 року дружина із сином поїхали зі Львова до Вінниці провідати її батьків, а заодно відвідати лікаря. Сам Віталій мав приїхати до них згодом. Однак російські окупанти змінили життя сім’ї назавжди.
Фото: Незламні
Під час вибуху хлопчик отримав 45% опіків тіла, а на спині дитини вони були 4-го ступеня, найважчі. За життя маленького львів’янина боролися вінницькі та львівські лікарі, а згодом і німецькі, які робили дитині операції тричі на тиждень – видаляли мертві тканини, уламки, м’яз, замінили барабанну перетинку тощо.
Життя вдома та терапія танцями
Зараз Ромчик разом з батьком вдома, у Львові. Тут хлопчик проходить фізіотерапію та займається звичними для дитини справами. 12 листопада він відзначив 9-річчя.
"Ми зараз кожного дня ходимо на реабілітацію, тобто фізіотерапію, у клініку святого Миколая. Там йому розробляють пальчики правої руки, бо вони ще не зовсім функціонують і є проблеми. Крім того, займаємося правою ногою, розробляємо стопу, бо після вибуху йому перебило м’язи й самостійно стопу він підняти не може", – розповідає Віталій, батько Ромчика.
Окрім цього, хлопчик повернувся до школи та своїх улюблених гуртків – гри на баяні та танців. Ними він займався ще до подій у Вінниці, а зараз ці заняття допомагають Ромчику розробляти своє тіло, мають терапевтичну функцію. Нещодавно Ромчик узяв участь у змаганнях із бальних танців, де мав шалену підтримку. За хлопчика вболівали й тренери, і його друзі по клубу, й організатори події.
"Щодо життя, то він ходить у звичайну школу, займається танцями та готується до конкурсів, грає на баяні. Танці, я вважаю, є найкращим заняттям – там розробляється і ніжка, і постава. Зараз це йому необхідно, аби тіло ставало сильнішим. Щодо баяна, то ці заняття допомагають синові з пальчиками. Ну, і це допомагає йому з лівою рукою, яка була зламана. Крім того, син ходить на додаткові уроки з німецької мови, бо періодично доведеться виїжджати в Німеччину, а Ромчик має вміти комунікувати з тамтешнім медичним персоналом", – каже батько.
Чоловік також зазначає, що насправді доби для його сина і його занять замало, але Ромчик почувається добре й дуже активний.
Історію Ромчика побачить увесь світ
Хлопчик вже став героєм численних публікацій, як українських, так і закордонних. Його жага до життя підкорила не одне серце та викликала щире співчуття сотень тисяч людей.
Зараз про Ромчика та дітей, які, як і він, пережили страшні події війни, знімає документальний фільм американський режисер, номінант на "Оскара" Євген Афінеєвський. Стрічка про важкопоранених українських дітей стане нагадуванням кожному, що жахлива війна РФ проти України триває і її жертвами стають такі діти, як Ромчик, які отримали не лише фізичні, а й ментальні рани.
Фото: Незламні
Ромчику Олексіву зробили вже 32 операції
Попри все це, шлях до одужання дитини ще дуже довгий. Зараз він носить спеціальну компресійну маску на голові, аби там утворювалося менше рубців. Річ у тому, що хлопчик постійно росте, а шкіра й рубці - ні, їх потрібно постійно шліфувати та наглядати за загальним станом дитини.
Фото: Незламні
"Операції йому будуть робити ще довго. Це лікування займе багато часу, мабуть, до його повноліття, а то й довше. Оскільки організм росте, то постійно доводиться робити пластику. Але, крім пластики, Ромчику ще треба пересаджувати волосся, зробити вуха й розробляти м’язи. Наскільки все швидко відновиться і чи всі ці операції будуть вдалі – питання часу. Але вони вже заплановані – деякі в Німеччині, деякі тут. На цей час Ромчику зробили вже 32 операції", – коментує Віталій.
- Актуальне
- Важливе