Лікар пояснив, чому потрібно вакцинуватися тим, хто перехворів на COVID-19

Високий рівень антитіл – це умовні цифри, і сьогодні навіть науковці не можуть сказати, який рівень цих антитіл може забезпечити захист від повторного інфікування та розвитку хвороби.

"Введення додаткових антигенів у формі вакцини абсолютно не порушить імунного статусу людини і не спровокує жодних хвороботворних проявів. Що ВООЗ, що Міністерство охорони здоров'я рекомендують не зважати на рівень імуноглобулінів у крові і проводити вакцинацію", - таку інформацію озвучив під час пресбрифінгу регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусу на Львівщині Олег Когут, передає "Еспресо.Захід".

Хронічні захворювання також не є протипоказанням до вакцинації. Навпаки, таким людям потрібно вакцинуватися у першу чергу. Як правило, в осіб з хронічними хворобами імунітет знижений і їм потрібно забезпечити захист від коронавірусної інфекції, яка у них зазвичай має тяжкий перебіг.

"Протипоказання до вакцинації перелічені в інструкціях і лікарі про них знають. Йдеться передусім про алергію на компоненти вакцин або алергію в анамнезі. (Вакцинуватися такій людині чи ні. – Ред.), це питання повинно вирішуватися лікуючим лікарем, - зазначив епідеміолог. - Протипоказанням є хвороба людини, яка супроводжується підвищенням температури тіла і яка збіглася у часі з вакцинацією. Протипоказанням до вакцинації є також окремі захворювання, пов’язані зі зниженням імунного статусу людини".

"Друга доза не вводиться, якщо на введення першої були алергічні прояви. Це вважається абсолютним протипоказанням", - додав він.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.