У Львові представлять "Дружні розмови.." про митця Олексу Новаківського

У Львові у Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького запрезентують фільм про одного з найвидатніших українських митців першої третини ХХ століття

Про це повідомила представниця родини Новаківських Дзвенислава Новаківська, інформує  Еспресо.Захід.

15 березня у Львові у Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького  за старань та підтримки львівського художника та громадського діяча Романа Зілінка представлять фільм "Дружні розмови про життя, мистецтво та призначення. Остап і Тарас Лозинські і Олекса Новаківський".

Як розповіла Дзвенислава Новаківська, фільм народився "у пам"ять про трьох пристрасних майстрів своєї справи, закоханих в українське мистецтво як частку європейського, які ростили дерево життя і духу і бунтували проти користувацької системи, і так співтворили сучасне обличчя культури Львова і України".

Першу частину фільму львів’яни уже бачили у річницю смерті Остапа Лозинського. 8 березня минув рік, як не стало Тараса Лозинського - засновника Інститут колекціонерства - , що пережив свого сина Остапа трохи більше як на12 місяців.14 березня мистецька спільнота традиційно згадує одного з найвидатніших представників українського мистецтва першої третини ХХ століття Олексу Новаківського: цьогоріч виповнюється 152 роки від дня його народження.

Дзвенислава Новаківська також уточнила, що в основу фільму лягли матеріали запису кураторської екскурсії Остапа Лозинського у межах виставки галереї "НЮ АРТ" "Маляр-дивак. Олекса Новаківський та його школа" навесні 2018 року. Доповнив фільм запис останнього інтерв’ю Тараса Лозинського для проєкту "Новаківський space".

Також у фільмі використали уривки з проєкту озвучення повісті "Розмахом могутніх крил" відомими українцями - правозахисником та екс віце-ректором УКУ Мирославом Мариновичем і дипломатом та громадським діячем Данилом Лубківським. Запис Мирослава Мариновича відбувся буквально на днях, і його оперативно у фільм домонтували.

Спеціальним гостем показу у Львові буде заслужена працівниця культури, мистецтвознавця, лекторка, есеїстка. Членкиня ПЕН Україна і української секції АІСА Діана Клочко.