Серце маріупольського театру живе в кожному з нас, - керівник Донецького драмтеатру Геннадій Дибовський
У театрі і імені Марії Заньковецької свою виставу "Косметика ворога" зіграє Донецький академічний обласний драматичний театр (м. Маріуполь)
Про це інформує Еспресо.Захід
31 жовтня на Камерній сцені Національного театру імені Марії Заньковецької Донецький академічний обласний драматичний театр (м. Маріуполь), який відновив роботу у травні 2022 року в Ужгороді, зіграє свою прем'єрну виставу "Косметика ворога" за п'єсою сучасної бельгійської письменниці Амелі Нотомб у постановці заньківчанського режисера Богдана Ревкевича. Для театру - це перший виступ на заньківчанській сцені, для режисера - перша співпраця з театром, який після трагічних подій у березні 2022 року опинився на слуху цілого світу.
Як наголосив на попередній зустрічі з пресою директор-художній керівник маріупольського театру Геннадій Дибовський, після 2022 року Україна вже ніколи не буде такою, як раніше. І театр, який до тих трагічних подій пропрацював у Маріуполі 50 років, теж. "Я довго вагався, чи є сенс брати до репертуару таку виставу, - сказав Геннадій Дибовський. - Адже мова про напружений психологічний трилер, що досліджує темні куточки душі та межі психічної стійкості. Але питання злочину дуже актуальне. І кожен злочин має ім'я і прізвище та має бути покараним… Ми дуже хотіли б, щоб ця вистава поїхала по країні і щоб укріпила віру в людях, що правда завжди буде зверху. І хоча стін у маріупольського театру немає, але його душа і серце живуть у кожному з нас ".
Богдан Ревкевич на пропозицію поставити з маріупольцями саме цю виставу теж пристав не відразу. Як зізнається журналістам, звик завжди бачити світло в кінці тунелю, а наразі мова про дуже непросту виставу з основною ідеєю розплати за вчинений злочин. У цьому випадку - розплати внутрішньої. Матеріал, в якому важко сховатися за щось. Однак у підсумку все склалося якнайкраще, попри те, що театр, який сьогодні не має власного приміщення, не мав можливості репетирувати цю виставу на сцені. У Львові виставу театр зіграє вдруге - уперше її показали у День Незалежності у Дніпрі.
Важливо, що авторка, майстриня абсурду та парадоксу Амелі Нотомб, довідавшись про намір Донецького академічного обласного драматичного театру створити виставу за її п'єсою, надала безстроковий дозвіл на використання її твору. Як те, що маріупольці, які через трагічні обставини вимушені сьогодні микатися по всіх усюдах - не втратили бажання повернутися в обойму знакових українських театрів.
До речі, у ті трагічні для Маріуполя дні з-понад 200 працівників маріупольського театру на захід держави виїхав хіба який десяток. Були ті, хто втік до Європи, інші залишилися в Маріуполі.
"Я вірю, що Україна переможе, - каже Геннадій Дибовський, - що настане час і ми повернемося додому, і кожен відповість за те, що зробив і як жив у цей період".
"Ситуацію із нашим театром можна порівняти із ситуацією на фронті, коли лінію фронту прорвано, але є позиція, де кілька воїнів продовжують тримати оборону, - взяв слово заслужений артист України Андрій Луценко, який повернувся до роботи в рідному театрі після завершення служби в лавах ЗСУ. -- Люди, з яких сьогодні складається наш театр, ті, для яких слова "Україна" і "патріотизм" мають дуже глибокий зміст. А тому і наш донецький театр з Маріуполя сьогодні уже цілком інший, ніж він був раніше".
По завершенні зустрічі з пресою подружжя акторів Олени Білої та Ігора Китриша представили макет будівлі театру в Маріуполі, який створив представник Громадської організації "Історія в руках" Віталій Вискорко. Цікаво, ща таких макетів було виготовлено коло 20, які виробник періодично розсилав по музеях та театрах України для того, щоб презентувати справжню історію Маріуполя.
- У Львові Донецький академічний драмтеатр покаже "Косметику ворога"
- Актуальне
- Важливе