У Львові до конкурсу на директора палацу мистецтв допустили кандидата без необхідного стажу, - Федина
У Львові розгорається скандал навколо проведення конкурсу на посаду директора Львівського палацу мистецтв, який розпочався раніше, коли всупереч позиції колективу призначено було виконувача обов'язків, який не мав жодного стосунку до культури
Про це повідомила народна депутатка України Софія Федина, передає "Еспресо.Захід".
Вона розповідає, що після широкого розголосу і завдяки активній позиції громадськості таки вирішили оголосити конкурс.
"Але тут раптом складається дивна ситуація, коли інформацію про засідання конкурсної комісії учасники отримали менш ніж за добу до проведення хоча насправді мала не менше ніж за 10 днів. А далі ще цікавіше: Конкурсна комісія під керівництвом Івана Собка, заступника голови Львівської ОВА, допустила до участі кандидата Левка Ваньковича - того самого, якого призначили раніше виконувачем обов'язків, який... не має трирічного стажу роботи у сфері культури (що є базовою вимогою для усіх учасників конкурсу на посаду керівника Львівського палацу мистецтв) ", - пише Федина.
У чому проблема
Нардепка відзначає, що відповідно до Закону України "Про культуру" та листа-роз’яснення Мінкульту, особа, що претендує на керівництво комунальним чи державним закладом культури - повинна мати стаж роботи у сфері культури. "Не досвід, а саме стаж. Без цієї вимоги такого кандидата не можна допускати до участі в конкурсі", - додає Федина.
За її словами, Левко Ванькович такого стажу не має.
"Під час засідання головуючий не хотів, щоб члени комісії ознайомились із трудовою книжкою сумнівного кандидата, бо "цього документу немає в переліку". А те, що інші кандидати принесли трудові книжки, на думку заступника голови ОВА, було зроблено спеціально і щоб його підставити", - пише нардепка.
Хто є директором Львівського палацу мистецтв
Відзначимо, що Левко Ванькович є чинним виконувачем обов'язків директора Львівського палацу мистецтв з лютого 2024 року, але його призначення на в.о. відбулось всупереч думці колективу та рекомендаціям колективу Палацу мистецтв.
Лише після розголосу і під тиском громадськості влада вирішила проводити конкурс, перше засідання якого відбулось учора, 17 червня.
Після голосування усіх чотирьох претендентів на крісло директора Львівського палацу мистецтв визнали такими, що відповідають умовам конкурсу, і допустили їх до наступного етапу – співбесід та презентацій програм розвитку закладу на один та п’ять років.
В.о. директора Львівського палацу мистецтв Левко Ванькович, довкола якого й розгорнулись запеклі дискусії, набрав мінімальну кількість голосів, необхідних для допущення в конкурсі, – 5 "за" (І. Титла, І. Собко, О. Голубець, Х. Береговська та О. Карєва), ще 4 членів комісії були проти (О. Дзиндра, І. Гринь, І. Седлецький, С. Шеремета).
Серед інших кандидатів – художник і багаторічний декоратор Львівської опери Ярослав Бринь, заступниця директора Львівського обласного театру ляльок Катерина Кеньо та заступник директора Львівського палацу мистецтв Олександр Лабецький.
"Але вчорашнє засідання комісії свідчить про те, що у влади є непереборне бажання протягнути зручного кандидата, навіть якщо це буде коштувати порушення закону. Примітно, що головуючий Іван Собко, реагуючи на репліки з залу, дозволив собі назвати представників громадськості (зокрема волонтерів і ветеранів) "натовпом", за що потім взявся перепрошувати", - вважає Софія Федина.
Дату другого засідання комісії ще узгоджують.
Довідково
Львівський палац мистецтв — виставковий комплекс. Розпочав роботу в 1996 році. У чотириповерховій будівлі міститься 12 експозиційних залів. Перед палацом улаштована площа для акцій просто неба. Конференц-зал на 200 місць обладнаний сценою і пристосований для проведення концертів, конференцій, показу моделей. Є також понад 50 службових приміщень, гардероб, ресторан, кав'ярня. Будівлю споруджено за проектом Василя Каменщика, розробленим у 1987 році на замовлення Львівського міськвиконкому.
- Нагадаємо, у Львівському палаці мистецтв з травня шукають нового директора. Документи розпочали приймати з 9 травня.
- Актуальне
- Важливе