Куди піти у Львові з 7 по 13 жовтня: Swing dance evening
Із 7 по 13 жовтня на львів'ян та гостей міста очікує низка цікавих виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та екскурсій
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Ярмарки
Ярмарок на Покрови
У Львівському скансені у суботу й неділю, 12 та 12 жовтня, відбудеться традиційне осіннє ярмаркування – Ярмарок на Покрови.
На ярмарковій галявині упродовж двох днів майстри продаватимуть найрізноманітніший крам, зокрема керамічний і глиняний посуд, текстиль, одяг, прикраси, різьблені й мосяжні речі. А на окремих локаціях усі охочі зможуть взяти участь у різних майстер-класах.
Також гості матимуть нагоду відвідати виставки у просторі Львівського скансену – виставку сучасного іконопису "Божа Справедливість" у великій виставковій залі та проєкт "Архів Болеслава Фаріона. Портрети старого Розточчя в негативах любачівського фотографа" у малій виставковій зала "В укритті".
Детальніша програма концертів за посиланням.
Вартість вхідних квитків – 200 гривень за дорослий та 100 гривень за пільговий (студенти, школярі, пенсіонери). Вхід безкоштовний для військових, людей з інвалідністю, а також дітей дошкільного віку. Аби не стояти в черзі біля каси, придбати квитки можна завчасно за тут.
Театр
Вистава "Ангедонія"
У п'ятницю й неділю, 11 та 13 жовтня, театр Франца Кафки запрошує на благодійний показ вистави Ангедонія.
"Наша вистава – це щоденник війни цивільної людини. Перформанс, що поєднав у собі елементи відеоарту, буто та живого музичного концерту. Невесела експериментальна вистава для тих, хто хоче виплеснути свої емоції, – кажуть у театрі. – Пропонуємо отримати новий глядацький досвід у цей вечір та підтримати разом з нами ЗСУ. Цього разу підтримуємо збір для 5-ї окремої штурмової бригади".
Під час події запланований перегляд вистави та її обговорення.
Початок о 18:00 у міському Палаці культури ім. Гната Хоткевича. Вхід вільний, але за обов'язковою попередньою реєстрацією за телефоном: 0661670488.
Презентації, лекції, зустрічі та екскурсії
125 років традицій: від Школи кадетів до Національної академії сухопутних військ
У вівторок, 8 жовтня, у підземеллях Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла відбудеться лекція, присвячена історії Національної академії сухопутних військ.
Розповідатиме завідувач музею історії Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Олег Друздєв.
Як розповідають організатори заходу, 1 жовтня 1899 року у Львові була відкрита Цісарсько-королівська школа кадетів піхоти, завданням якої було виховання майбутніх офіцерів австро-угорського війська. Вже наступного року розпочалося буремне XX ст., яке принесло багато змін. Змінювалися державні кордони, приходили та йшли нові армії, та все ж, територія школи кадетів залишалася місцем вишколу та навчання. Під час лекції ми коротко розглянемо історію усіх закладів, які тут існували, дізнаємось про те, чого саме навчали майбутніх офіцерів у різні часи та розповімо як постала Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, яка є одним із головних навчальних закладів, де навчаються майбутні офіцери Збройних Сил України.
Початок о 18:00 у підземеллях Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла (вул. Театральна, 11; вхід з просп. Свободи).
Концерти
Swing dance evening
У понеділок, 7 жовтня, в артцентрі "Дзиґа" відбудеться Swing dance evening.
"Друзі, запрошуємо провести вечір понеділка з улюбленою джазовою музикою від діджеїв та потанцювати свінг у легендарній Дзизі", – закликають організатори.
Початок о 19:00. Вхід вільний, проте за бажання можна подякувати діджеям за посиланням.
"Пори року" Антоніо Вівальді
У вівторок, 8 жовтня, Львівський органний зал запрошує поціновувачів класики на концерт "Пори року" Антоніо Вівальді у виконанні скрипки та органа
Дует скрипки й органа розкриє всю гаму почуттів – весняної радості, літньої пристрасті, осінньої меланхолії та зимового спокою, переконані в органному залі.
Виконавці: Руслан Пащак – скрипка, Олена Мацелюх – орган.
Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00 або онлайн за посиланням.
Мистецтво
Виставка "Памʼять театру"
У Львові відкриттям виставки "Памʼять театру" у театрі Марії Заньковецької розпочали цьогорічний Львівський тиждень скульптури.
Ця виставка поєднує театральні предмети із сучасною скульптурою. Це спільний проєкт Національного драматичного театру імені Марії Заньковецької та куратора артцентру "Я Галерея" Павла Гудімова.
В експозиції представлять пам'ятні театральні предмети. Зокрема, це шафи, дзеркала, макети сценографії, перуки, а також більш екзотичні речі, які зазвичай залишаються у фондах театру. Усі експонати супроводжуються QR-кодами для детального ознайомлення з історією кожного предмета.
За словами організаторів, виставка триватиме щонайменше два місяці. Вхід вільний для відвідувачів театру. Наприкінці театрального сезону експонати цієї виставки стануть частиною нової вистави про Марію Заньковецьку.
Фото: Катерина Олійник
Відкриття виставки графіки Кшиштофа Томальского "Стан невагомості"
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на виставкц графіки Кшиштофа Томальского "Стан невагомості"
Подія проводиться у межах XI едиції польсько-українського конкурсу графічних робіт "Індекс Маріуша Казани – 2024". Експозиція представить доробок відомого польського художника і педагога, професора Академії образотворчих мистецтв ім. Яна Матейка у Кракові Кшиштофа Томальского.
Як розповідають у музеї, святковий вернісаж також стане нагодою для урочистого вручення нагород лауреатам цьогорічного конкурсу, в організації та проведенні якого взяли участь академії мистецтв Варшави, Вроцлава, Кракова та Львова.
Початок відкриття о 16:30. Виставка триватиме до 19 жовтня.
Виставка "Український театральний костюм XX – XXI ст. Ідентичність, контекст, ландшафт"
Артцентр "Дзиґа" запрошує на огляд виставки "Український театральний костюм XX – XXI ст. Ідентичність, контекст, ландшафт", яка представляє роботи українських митців, які в різні часи працювали над створенням театральних костюмів.
Це відомі художники XX століття, які зробили великий внесок у розвиток українського мистецтва, зокрема Вадим Меллер і Анатоль Петрицький, які на початку XX століття були одними з найяскравіших українських митців авангардистів. В експозиції відвідувачі побачать підбірку рідкісних фото їхніх костюмів тієї епохи.
Два потужних львівських художники Мирон Кипріян та Євген Лисик без яких важко уявити розвиток українського театру XX ст., будуть представлені не лише підбіркою фотографій, але й оригіналами ескізів.
Читайте також: У Львові презентували виставку українського театрального костюму XX та XXI століття. Фото
Окрім того, експонуватимуться твори і професійних сучасних художниць, які активно співпрацюють з різними національними й муніципальними театрами України, а також реалізують незалежні мистецькі проєкти.
"Це дуже різні за своїм світобаченням і мистецькою мовою сценографок і дизайнерок театрального костюму, кожна з яких безперечно дотична до процесу формування обличчя сучасного українського театру: Ганна Іпатьєва, Даниїла Колот, Юлія Заулична, Олена Поліщук, Людмила Нагорна", – розповідають в артцентрі.
Свої творчі роботи й центральну інсталяцію "червоне, біле, мінливе" предсталяє і куратор проєкту Богдан Поліщук.
Новий музей у Львові – Музей Патика
Відтепер у Львові, окрім музеїв Івана Труша, Олекси Новаківського, Леопольда Левицького, Олени Кульчицької, Теодозії Бриж і Михайла Дзиндри, можна відвідати ще й музей художника-модерніста Володимира Патика.
У 2023 році дружина митця Романа Василина зробила щедрий дарунок народу України, передавши приблизно 100 живописних та графічних творів, ескізи, архіви, а також особисті речі митця. Відповідно ця колекція стала основою нового Музею.
Відвідати музей можна щодня, окрім понеділка, з 12:00 до 20:00 за адресою вулиця Яна Матейка, 4.
Заповідаю любов: Марія Примаченко
Нацмузей запрошує побачити виставковий проєкт "Заповідаю любов: Марія Примаченко".
На виставці буде представлено понад 80 творів мисткині зі збірки родини Понамарчуків, Благодійного фонду "Творча спадщина родини Марії Примаченко" та Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.
Експозиція об’єднує чотири тематичні розділи. Розпочати діалог із творчістю Марії Примаченко пропонуємо в залі "Життя-буття", який присвячено змалюванню її життєвого середовища, праці, побуту, святкових подій в українському селі.
Читайте також: У Львові по-новому представили творчість Марії Примаченко
Це ще один погляд на творчість унікальної художниці: багатогранної, філософської, фантазійної та водночас глибинно традиційної. Це ще одна спроба показати її мистецтво, суголосне історичній добі, яке промовляє на важливі соціальні теми й завжди гармоніює з внутрішнім світом авторки.
Особливою родзинкою експозиції є дитячі книжки, які проілюстровано творами Марії Примаченко. Це добре знані всіма з дитинства приповідки, віршики, казки, представлені у яскравому талановитому художньому оформленні. Поряд показано оригінальні проєкти ілюстрацій авторки до планованого, проте нереалізованого видання.
Нацпром. Підгірці Олег Тістол та Микола Маценко
Виставка цього проєкту двох знаних друзів-художників розгорнулася у Підгорецькому замку, вдало поєднуючи історію та сучасність.
"Нацпром" – творче об’єднання відомих українських митців Олега Тістола та Миколи Маценка, яке виникло на початку 90-х років. У межах спільних проєктів художники досліджують українську ідентичність, висвітлюють стереотипність поглядів на українську культуру та переосмислюють історичний досвід, інтегруючи його в сучасні культурні процеси, іронізують над масовими стереотипами та міфами сучасності.
Експоновані у Підгорецькому замку роботи репрезентують характерні риси творчого тандему – поєднання національних символів та постмодерної естетики, гру з історичними стереотипами та міфами, монументальні образи в індустріальних контекстах.
Виставковий проєкт триватиме до 31 жовтня. Виставковий проєкт має на меті допомогти зі збором коштів на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі". Доєднатися до збору можна за посиланням.
- Актуальне
- Важливе