Куди піти у Львові з 5 по 11 серпня: New Brain Trio та Michael Balog у Jam Factory
Із 5 по 11 серпня на львів'ян та гостей міста очікує низка виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей та презентацій
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Презентації, майстер-класи, зустрічі та екскурсії
"Дубочок з війни": розмова Ганни Осадко та Юлії Мусаковської про втрату і силу любові
У середу, 7 серпня, Книгарня-кав'ярня Старого Лева (вул. Галицька, 17) запрошує на важливу розмову з письменницею Ганною Осадко про її нову книжку "Дубочок з війни".
Як розповідають у книгарні, авторка написала цю історію через три місяці після загибелі її чоловіка на фронті, і ця книжка – це її спосіб говорити про втрату. Сама Ганна Осадко каже про неї так: "У цій книзі небагато сліз. А ті, що є – то світлі сльози, що очищують. У цій книзі багато обіймів, родинної любові, сміливості, внутрішньої боротьби та надії на Перемогу".
Провадитиме розмову Юлія Мусаковська.
Початок о 18:00. Вхід вільний.
Запахи дому Франка
У неділю, 11 серпня, Дім Франка запрошує на ексклюзивну авторську екскурсію Ігоря Медведя "Запахи дому Франка".
Авторська екскурсія від заступника директора Дому Франка Ігоря Медведя точно не залишить відвідувачів байдужими, подарує незабутні враження та перенесе своїх учасників у атмосферу початку XX століття.
Під час незвичайної інтерактивної екскурсії відвідувачі матимуть нагоду дізнатися, яким же є Дім Франка на запах, які аромати оточували Івана Франка та його родину та які життєві історії видатного письменника пов’язані з ароматами.
Зареєструватися для участі на подію можна за посиланням.
Початок о 14:00. Вартість – благодійний внесок від 200 гривень. Всі кошти з екскурсії ми перерахуємо на збір для потреб розвідроти 5 ОШБ, в якій служить син колеги Дому Франка Марти Волошанської. Детальніше за посиланням.
Вистави
Танцювально-перформативна вистава "Уроки музики"
У п'ятницю та суботу, 9 і 10 серпня, Jam Factory Art Center запрошує на танцювально-перформативну виставу "Уроки музики".
У виставі зустрічаються троє жінок. Вони танцюють, розповідають історії, танцюють, шукають порозуміння, танцюють, вчаться одна від одної, танцюють, помирають, танцюють.
Перформерки пробують трансформувати драматичні досвіди стосунків "мати-дитина" у практики ніжності й турботи, шукають нові форми взаємопізнання. Справжні мати і донька намагаються поговорити про своє спільне минуле, переглянути процеси опіки, виховання і навчання, щоб підірвати приховані асиметричні мотиви домінації і покори.
Режисерка – відома українська акторка театру та кіно Оксана Черкашина (фільми "Погані дороги", "Клондайк", "Синдром Гамлета"). Вистава побудована на основі родинних та приватних міфологій Марії Сало, Оксани й Ольги Черкашиних.
Початок о 19:00. Вартість квитків 300 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Фото: "Уроки музики"
Концерти
De España vengo. Вечір іспанських пісень
У середу, 7 серпня, Оперний театр запрошує львів'ян та гостей міста на "De España vengo. Вечір іспанських пісень".
Як розповідають у театрі, перед гостями виступатимуть талановиті харківські музиканти, лауреати конкурсів - сопрано Вероніка Мостова та Максим Чуб (фортепіано). Вона запалять мармурову прохолоду Дзеркальної зали пристрасними ритмами іспанських, мексиканських та бразильських пісень.
Початок о 18:00. Вартість квитків від 150 до 350 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Літній вечір на даху: класика української естради у новому звучанні
У четвер, 8 серпня, !FESTrepublic запрошує на літній вечір на даху із класикою української естради у новому звучанні.
На концерті прозвучать відомі твори українських класиків естради у сучасній інтерпретації. Зокрема гості матимуть нагоду послухати таких легендарних композиторів як Ігор Поклад, Володимир Івасюк, Мирослав Скорик та багатьох інших.
Солісти: Павло Пігура та Антоніна Вишнякова.
Початок о 20:00. Вартість квитків від 300 до 600 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Ukrainian Song Project-2024
У суботу, 10 серпня, !FESTrepublic запрошує на концерт Ukrainian Song Project-2024, де 13 зіркових артистів виконають свої хіти у супроводі симфонічного оркестру.
Захід розпочнеться виступами молодих артистів, які братимуть участь у конкурсній частині, а вже після відбудеться гала-концерт, на якому виступатимуть відомі артисти у супроводі симфонічного оркестру.
Серед зіркових учасників цьогорічного концерту: Олег Скрипка, Арсен Мірзоян, Міша Крупін, MELOVIN, Анна Трінчер, Андрій Кравченко, Макс Леонов, NAZVA, Alena Amargalieva, Мʼята, Yagoda, Анна Буткевич, ДикоBrass та інші.
Частина коштів з продажу квитків та кошти з благодійних аукціонів буде передано для проєкту "Пташки перемоги" на закупівлю дронів для ЗСУ. Також частину запрошень на захід буде надано для військових та їхніх сімей зі Львова та області.
Початок о 15:00. Вартість квитків від 645 до 2 тисяч гривень. Придбати їх можна за посиланням.
New Brain Trio та Michael Balog
У неділю, 11 серпня, New Brain Trio & Michael Balog кличуть гостей на виступ у незвичному для себе форматі до Jam Factory Art Center.
New Brain Trio – київський колектив, якому вже близько 10 років. Гурт брав участь у фестивалях JazzBez, Gogol Fest, White Nights UA, Jazzomyr, Arsenal Open Air, Leopolis Jazz Fest та інших. Разом із New Brain Trio на сцені гратиме Михайло Балог – саксофоніст, мультиінструменталіст, композитор і засновник музичної школи Vedel School у Львові. Музикантів поєднують численні виступи та спільно записаний альбом Stratum.
Окрім експромтів "тут і зараз", прозвучать підготовлені твори, а також композиції зі свіжого, ще не опублікованого альбому New Brain Trio, який присвячений творчості Миколи Леонтовича.
Початок о 19:00. Вартіть квитків 400 гривень.
Мистецтво
"Domowroty / Повернення / Homing. Влодзімєж Пухальскі"
Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на відкриття виставки "Domowroty / Повернення / Homing. Влодзімєж Пухальскі" куратора Андрія Боярова.
Виставка запрошує у світ фотографії та експериментів Влодзімєжа Пухальского – харизматичного митця й натураліста, чиє життя поділила війна на до і після. Образи дому та втрати, війни та повернення є тими темами виставки, довкола яких розгорнуться розмови у галереї, неподалік парку, звідки чутно спів птахів.
Усі роботи Пухальского та архівні матеріали походять зі збірки Королівського музею у Нєполоміцах. Вперше ця експозиція під куруванням Андрія Боярова відкрилась у Міжнародному Центрі Культури у Кракові у 2022 році, згодом – в Галереї Фотографії міста Жешува. А сьогодні куратор презентує її львів’янам та гостям міста у співпраці з Львівським муніципальним мистецьким центром та Центром міської історії.
Нацпром. Підгірці Олег Тістол та Микола Маценко
Виставка цього проєкту двох знаних друзів-художників розгорнулася у Підгорецькому замку, вдало поєднуючи історію та сучасність.
"Нацпром" – творче об’єднання відомих українських митців Олега Тістола та Миколи Маценка, яке виникло на початку 90-х років. У межах спільних проєктів художники досліджують українську ідентичність, висвітлюють стереотипність поглядів на українську культуру та переосмислюють історичний досвід, інтегруючи його в сучасні культурні процеси, іронізують над масовими стереотипами та міфами сучасності.
Експоновані у Підгорецькому замку роботи репрезентують характерні риси творчого тандему – поєднання національних символів та постмодерної естетики, гру з історичними стереотипами та міфами, монументальні образи в індустріальних контекстах.
Експозиція триватиме до 15 вересня. Виставковий проєкт має на меті допомогти зі збором коштів на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі". Доєднатися до збору можна за посиланням.
Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис
Нацмузей (просп. Свободи, 20) запрошує відвідати виставку "Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис".
Олександр Сухоліт є видатним представником українського мистецтва кінця XX – початку XXI століття. Як зазначають у музеї, можливо, художник є менш знаним у Львові, проте його вплив на творче середовище Києва сьогодні важко переоцінити. Митець є представником "Нової хвилі" та засновником групи "Азбука", однак сповідує естетику модернізму, з його масштабністю універсальних тем та монументальною узагальненістю форм.
Виставка репрезентує доробок останніх років, у якому представлено чимало жіночих образів: через них митець розкриває своє трактування взаємодії сакрального і профанного. Художник запрошує глядача до роздумів над універсальними темами, суть яких не змінилась від створення світу.
Експозиція триватиме до 24 вересня.
Бог є світло. Відкриття виставки Глафіри Щербак
Галерея Icon Art запрошує оглянути виставки Глафіри Щербак "Бог є світло".
"Рай – місце, де перебуває Бог, простір вічного блаженства та спокою, де зникають поневолюючі ланцюги земного життя. Рай і світло є взаємопов'язаними, вони символізують духовне відродження, спасіння та єднання з Богом. Це точка відліку і кінцевий пункт призначення. Промінь світла у результаті дисперсії утворює кольоровий спектр. У творах я втілила через кольоровість ідею єдиного райського світла, яким пронизані шляхи буремного життя душі на землі. Барвистість підкреслює багатство взаємодій людини і Бога. Але людина може і загубитись в кольорі, забути біле, не впізнати Бога й істинне. І все ж на місці тернини зросте кипарис, а замість кропиви появиться мирт", – розповідає про виставку авторка.
Триватиме експозиція до 11 серпня.
Виставка "Ad Astra Infinita"
У Львівському палаці мистецтв відкрилася виставка художника Володимира Буденкевича "Ad Astra Infinita".
Головною темою творів є космос і кожен елемент, чи то зірка, планета чи галактика, яка взаємодіє з іншими, створюючи динамічний взаємозв'язок.
"Спостерігаючи безмежність зірок на нічному чи ранковому небі – я часто заглиблююсь у філософські роздуми про наше місце у Всесвіті, про взаємодію людини з усім живим й неживим, що оточує її", – каже автор.
"Крим" Олега Тістола
У Палаці культури імені Гната Хоткевича експонується персональна виставка відомого українського художника, представника нової української хвилі Олега Тістола "Крим".
Експозиція складається з серії авторських малюнків найвідомішої гори Криму – Ай-Петрі. Це роботи з циклу, який налічує майже 300 полотен, створених художником від початку повномасштабного вторгнення. Кожен малюнок унікальний та неповторний. За словами митця, ця серія картин стала для нього своєрідною арттерапією.
Під час виставки триватиме збір на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі".
Виставка Стаса Жалобнюка "Випромінювання"
У Львівському скансені відкрилася виставка Стаса Жалобнюка "Випромінювання".
Стас Жалобнюк - художник з фронтиру, з першої лінії, а такою, особливо останніх два роки, є українська Одеса… І своє мистецтво, яке він робить у цей час, називає пропагандою, бо іншого робити зараз не може… Ми це означимо як актуальне мистецтво, що реагує на страшну дійсність… Тут і про пам’ять родини, і про понівечені людські долі, про те, що ми є цілями для ворога, про втрати і біль…
"Випромінювання" Стаса Жалобнюка поєднує декілька циклів художника, створених упродовж останніх десяти років: "Випромінювання", "Садок діда Сави", "Портрети" та інші. Проєкт організований спільно з Одеським національним художнім музеєм.
Виставка розташувалася у костелі зі с. Язлівчик.
- Актуальне
- Важливе