Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові з 28 серпня по 1 вересня: МУР. НЕ [Романтика] і "Шампанські очі" у саду вілли Грушевського

30 серпня, 2024 п'ятниця
15:56

В останні дні цього літа на львів'ян та гостей міста очікує низка відкриттів виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей та презентацій

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Презентації, екскурсії та зустрічі

Розмова з Юрієм Андруховичем: Опанас Заливаха та Станіславський культурний феномен

У середу, 28 серпня, у Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій відбудеться зустріч із поетом і прозаїком Юрієм Андруховичем та розмова про художника-шістдесятника Опанаса Заливаху та Станіславський культурний феномен.

Також письменник зачитає рядки з книги, яку він зараз пише. Модеруватиме подію артдиректор центру Богдан Мисюга.

"Я радію кожній нагоді згадати Панаса Заливаху й усіх тих, які йшли за ним і кого невдовзі окреслили станіславським феноменом. Подвійна радість у тому, що ця подія відбудеться у Львові: я давно не мав приємності поспілкуватися з львів'янами. Своєрідним додатком до нашої зустрічі стане читання нових прозових сторінок із книжки, яку все ще пишу", – запрошує Юрій Андрухович.

Початок о 19:00. Вартість 300 гривень.

афіша Андрухович

Бесіда "Античність і війна" з Андрієм Содоморою

У п'ятницю, 30 серпня, у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких відбудеться бесіда "Античність і війна" з Андрієм Содоморою.

Андрій Содомора розповість про важливі категорії людського життя, такі як мужність, дружба, стійкість, пам’ять. Про них він розмірковує у книзі "Ще раз про любов до свого". Про добро і зло, любов і ненависть, страх і надію,
мужність, що є сукупністю плеканих античними моральних чеснот, до яких у часи глибоких, передусім воєнних потрясінь, якоюсь мірою, і розумом, і серцем, долучається кожна людина дізнаємося більше.

Бесіду модеруватиме письменник і літературознавець Василь Ґабор.

Початок о 15:00. Вартість бесіди за ціною вхідного квитка: для дорослих – 150 гривень, для студентів – 100 гривень, для дітей та пенсіонерів – 80 гривень.

афіша Содомора

Майстерня міста

Із 26 серпня до 1 вересня у різних куточках Львова триває фестиваль Майстерня міста 2024, у межах якого заплановані понад 85 різнотипних подій.

На відвідувачів чекають висадка винограду біля бібліотеки, екскурсія на дахову електростанцію, тренінг із скандинавської ходьби та воркшоп із мешканцями щодо безбар’єрності Стрийського парку, а також багато інших родзинок і цікавих заходів.

Як зазначають у міськраді, учасники, які відвідають найбільшу кількість подій, отримають спеціальні подарунки від організаторів та партнерів.

Для активних гостей організатори підготували список з 15 подій, які точно варто відвідати в рамках Майстерні міста 2024. А детальну програму можна знайти за посиланням, де такоє можна зареєструватися на події.Тим часом про найцікаіші події читайте тут.

екскурсія на сонячну станцію

Фото: Роман Балук

Концерти

"Шампанські очі" у саду вілли Грушевського

У суботу, 31 серпня, до дня народження Кузьми Скрябіна уже традиційний для Львова концерт "Шампанські очі" уперше цього року відбудеться у саду вілли Михайла Грушевського.

Започаткований батьками Кузьми та VINIL concert agency у 2019 році, цей концерт цьогоріч відбудеться учетверте. Як анонсують ораганізтори, подія стане справжнім святом музики та пам'яті. А також буде присвячена ще одній важливій людині – мамі Кузьми.  

Своїми інтерпретаціями улюблених пісень Скрябіна у межах концерту поділяться Лесик, Golubenko, Наталка Карпа та інші артисти. А роздинко. вечора стане інструментальне виконання пісень Скрябіна естрадно-симфонічним оркестром театру ім. Заньковецької під керівництвом Богдана Мочурада. 

Початок о 19:00. Вартість квитків від 590 до 690 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

 афіша

МУР. НЕ [Романтика]

У неділю, 1 вересня, у Malevich concert arena відбудеться літературний рейв від МУР "НЕ [Романтика]".

Гості концерту почують композиції з реп-мюзиклу Ти [Романтика] в альбомному аранжуванні, а також – треки на вірші М. Вінграновського, М. Семенка, В. Симоненка, І. Багряного та інших українських письменників.

Організатори підготували список причин, чому варто піти на концерт:

1. Ви не зможете встояти на одному місці, в залі – українська поезія.
2. Вечір від МУР – найпопулярнішого літературного проєкту країни.
3. Незабутня подорож у світ української літератури та історії.

Початок 18:30. Вартість квитків від 550 до 1090 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша МУР

Мистецтво

Новий музей у Львові – Музей Патика

Відтепер у Львові, окрім музеїв Івана Труша, Олекси Новаківського, Леопольда Левицького, Олени Кульчицької, Теодозії Бриж і Михайла Дзиндри, можна відвідати ще й музей художника-модерніста Володимира Патика.

У 2023 році дружина митця Романа Василина зробила щедрий дарунок народу України, передавши приблизно 100 живописних та графічних творів, ескізи, архіви, а також особисті речі митця. Відповідно ця колекція стала основою нового Музею.

Відвідати музей можна щодня, окрім понеділка, з 12:00 до 20:00.

Музей Патика

Фото: Музей Патика

"Плакати воєнного часу"

У Львові у Меморіальному музеї тоталітарних режимів "Територія Терору" можна оглянути виставку "Плакати воєнного часу".

На виставці представлені графічні твори сучасних українських художників, які документують російські воєнні злочини під час повномасштабного вторгнення.

Сама виставка "Плакати воєнного часу" буде вуличною та розміститься на музейній площі. Тут відвідувачі матимуть можливість ознайомитися із роботами художників, що створювали свої роботи під час активних бойових дій на території України.

Читайте також: Про пам'ять та збереження досвіду: у Львові презентували виставку "Плакати воєнного часу"

афіша виставки

"Дотик" Ярослава Костка

У Нацмузеї відкрилася перша персональна виставка Ярослава Костка "Дотик…".

Вона представляє 8 скульптурних композицій, створених із різних матеріалів (бетон, гіпс тонований, полістоун, метал).

Експоновані твори репрезентують майстерне володіння скульптора класичними техніками ліплення, які він уміло застосовує у вирішенні оригінальних просторово-композиційних ідей. Виставку присвячено дослідженню та вияву внутрішніх переживань і ментальних процесів людини через скульптуру.

Центральна тема виставки – дотик, одне з п'яти основних відчуттів, якими наділено людину. Автор прагне через скульптуру "доторкнутися" до внутрішньоособистісних процесів, ментальних особливостей, різних емоційних
станів, почуттів і пошуку сенсів. Водночас це – дослідження власних переживань та екзистенційних відкриттів митця. Важливою рисою творчості Ярослава Костка є щирість – і в роботі над скульптурами, й у спілкуванні з аудиторією.

афіша

Заповідаю любов: Марія Примаченко

Нацмузей запрошує побачити виставковий проєкт "Заповідаю любов: Марія Примаченко".

На виставці буде представлено понад 80 творів мисткині зі збірки родини Понамарчуків, Благодійного фонду "Творча спадщина родини Марії Примаченко" та Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Експозиція об’єднує чотири тематичні розділи. Розпочати діалог із творчістю Марії Примаченко пропонуємо в залі "Життя-буття", який присвячено змалюванню її життєвого середовища, праці, побуту, святкових подій в українському селі.

Читайте також: У Львові по-новому представили творчість Марії Примаченко

Це ще один погляд на творчість унікальної художниці: багатогранної, філософської, фантазійної та водночас глибинно традиційної. Це ще одна спроба показати її мистецтво, суголосне історичній добі, яке промовляє на важливі соціальні теми й завжди гармоніює з внутрішнім світом авторки.

Особливою родзинкою експозиції є дитячі книжки, які проілюстровано творами Марії Примаченко. Це добре знані всіма з дитинства приповідки, віршики, казки, представлені у яскравому талановитому художньому оформленні. Поряд показано оригінальні проєкти ілюстрацій авторки до планованого, проте нереалізованого видання.

афіша

СВЯТІ в РАЮ, Наталя Русецька

Галерея IconArt запрошує на оглянути виставку Наталі Русецької "СВЯТІ в РАЮ".

"Я запрошую вас оглянути образи святих і райські пейзажі. У кожній роботі я намагалася передати відчуття спокою та гармонії, – каже авторка. – Я малюю світ, де панує мир і гармонія. Святі – це провідники, вони відкривають двері в іншу реальність, де панують вічність і краса. Святі в раю – це мій особистий рай. У цих роботах я втілила все те, що мене надихає: віра, любов, краса природи. Кожен образ – це частинка моєї душі. Святий Юрій, Арх. Михаїл – герої, що символізують для мене боротьбу зі злом і прагнення до справедливості. Я хочу, щоб глядач, дивлячись на мої роботи, відчував себе частинкою чогось більшого, ніж просто матеріальний світ. Я вірю, що рай – це не тільки місце, а стан душі. І кожна людина, незалежно від віросповідання чи вчинків, заслуговує на те, щоб відчути цей стан".

афіша

"Domowroty / Повернення / Homing. Влодзімєж Пухальскі"

Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на відкриття виставки "Domowroty / Повернення / Homing. Влодзімєж Пухальскі" куратора Андрія Боярова.

Виставка запрошує у світ фотографії та експериментів Влодзімєжа Пухальского – харизматичного митця й натураліста, чиє життя поділила війна на до і після. Образи дому та втрати, війни та повернення є тими темами виставки, довкола яких розгорнуться розмови у галереї, неподалік парку, звідки чутно спів птахів.

Усі роботи Пухальского та архівні матеріали походять зі збірки Королівського музею у Нєполоміцах. Вперше ця експозиція під куруванням Андрія Боярова відкрилась у Міжнародному Центрі Культури у Кракові у 2022 році, згодом – в Галереї Фотографії міста Жешува. А сьогодні куратор презентує її львів’янам та гостям міста у співпраці з Львівським муніципальним мистецьким центром та Центром міської історії.

афіша

Нацпром. Підгірці Олег Тістол та Микола Маценко

Виставка цього проєкту двох знаних друзів-художників розгорнулася у Підгорецькому замку, вдало поєднуючи історію та сучасність.

"Нацпром" – творче об’єднання відомих українських митців Олега Тістола та Миколи Маценка, яке виникло на початку 90-х років. У межах спільних проєктів художники досліджують українську ідентичність, висвітлюють стереотипність поглядів на українську культуру та переосмислюють історичний досвід, інтегруючи його в сучасні культурні процеси, іронізують над масовими стереотипами та міфами сучасності.

Експоновані у Підгорецькому замку роботи репрезентують характерні риси творчого тандему – поєднання національних символів та постмодерної естетики, гру з історичними стереотипами та міфами, монументальні образи в індустріальних контекстах.

Експозиція триватиме до 15 вересня. Виставковий проєкт має на меті допомогти зі збором коштів на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі". Доєднатися до збору можна за посиланням.

афіша

Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис

Нацмузей (просп. Свободи, 20) запрошує відвідати виставку "Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис".

Олександр Сухоліт є видатним представником українського мистецтва кінця XX – початку XXI століття. Як зазначають у музеї, можливо, художник є менш знаним у Львові, проте його вплив на творче середовище Києва сьогодні важко переоцінити. Митець є представником "Нової хвилі" та засновником групи "Азбука", однак сповідує естетику модернізму, з його масштабністю універсальних тем та монументальною узагальненістю форм.

Виставка репрезентує доробок останніх років, у якому представлено чимало жіночих образів: через них митець розкриває своє трактування взаємодії сакрального і профанного. Художник запрошує глядача до роздумів над універсальними темами, суть яких не змінилась від створення світу.

Експозиція триватиме до 24 вересня.

афіша

Виставка Стаса Жалобнюка "Випромінювання"

У Львівському скансені відкрилася виставка Стаса Жалобнюка "Випромінювання".

Стас Жалобнюк - художник з фронтиру, з першої лінії, а такою, особливо останніх два роки, є українська Одеса… І своє мистецтво, яке він робить у цей час, називає пропагандою, бо іншого робити зараз не може… Ми це означимо як актуальне мистецтво, що реагує на страшну дійсність… Тут і про пам’ять родини, і про понівечені людські долі, про те, що ми є цілями для ворога, про втрати і біль…

"Випромінювання" Стаса Жалобнюка поєднує декілька циклів художника, створених упродовж останніх десяти років: "Випромінювання", "Садок діда Сави", "Портрети" та інші. Проєкт організований спільно з Одеським національним художнім музеєм.

Виставка розташувалася у костелі зі с. Язлівчик.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.12
    Купівля 41.12
    Продаж 41.57
  • EUR
    Купівля 45.45
    Продаж 46.1
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
13 вересня
22:38
Медика – Шегині
На одному з пунктів пропуску на кордоні з Польщею можливі затримки руху
22:21
ЗСУ
Через побиття військового трьом мешканцям Прикарпаття повідомили про підозру
22:06
Ярослав Антоняк
Завтра у Львові попрощаються з ексрадником голови СБУ Ярославом Антоняком
21:47
Шукали ухилянтів у спортзалах та ресторанах: на Закарпатті працівники ТЦК провели рейд
21:27
самобід на Парковій
Біля Стрийського парку у Львові зводять незаконний самобуд
21:05
Будівництво моста
На Львівщині завершують ремонт 50-метрового моста, який зруйнувала повінь у 2008 році
20:49
Ужгород
На вихідних Ужгород святкуватиме День міста. Які події відбудуться
20:27
Незаконний вилов риби, грабіж, погрози та пошкодження майна: за сукупність злочинів буковинця засудили до 3 років
20:11
Юрій Руф
Цього року у Львові шкільна ліга з волейболу буде присвячена пам’яті військового та поета Юрія Руфа
20:00
Анонс
Львів'ян запрошують на чемпіонат України з регбі
19:43
дощ Львів, опади, парасоля
Дощі та грози: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 14 вересня
19:27
У Львові патрульні повернули мамі 2-річного хлопчика, який загубився
19:16
На Буковині запрацював перший мобільний аптечний пункт
19:06
Оновлено
озеро на Замарстинівській
Парковка замість озера: яка ситуація зі ставом на Замарстинівській та що каже влада Львова
19:03
Отруєння
На Хмельниччині у ліцеї отруїлись діти: фахівці кажуть про порушення санітарних вимог
18:46
У Рівному відкрився сезон жіночої гандбольної Суперліги України
18:28
новини Львова
У Львові на місяць частково закриють дві вулиці: як об'їжджати
18:12
Степана Куйбіду призначили на посаду першого заступника голови Тернопільської ОДА
18:01
українські військові, звільнені з російського полону
Із російського полону повернувся військовий з Прикарпаття Сергій Гриців
17:48
Торгував непридатністю до служби в армії: на Львівщині на хабарі затримали члена ВЛК
17:31
Відзнаки "Почесний громадянин Тернополя"
У Тернополі тринадцятьом захисникам посмертно присвоїли звання "Почесний громадянин міста"
17:12
У пункті пропуску "Медика" розпочали ремонтні роботи: громадян просять за можливості обирати інші пункти
16:56
сад лікарських рослин у Львові
У Львові показали унікальний майже 100-річний сад лікарських рослин. Фото
16:43
Ексклюзив
Один із зруйнованих російською ракетою будинків у Львові неможливо відновити
Після ракетного удару по Львову один із пошкоджених будинків знесуть, людям обіцяють нові квартири
16:30
прощання
Львів 14 вересня прощатиметься із загиблим захисником Ярославом Антоняком
16:15
Ціна питання – $20 тис.: мешканця Львівщини викрили на незаконному переправленні чоловіків за кордон
16:00
напад з ножем
Сказав, що загриз собака: у Луцьку чоловіка підозрюють у вбивстві дружини
15:47
Оновлено
сили ППО
Рятувальники ліквідували пожежу на промисловому підприємстві після нічної атаки РФ на Прикарпатті
15:42
На Закарпатті попрощалися з полеглим захисником Володимиром Новодольським
15:35
вбивство Фаріон, суд
Вбивство Фаріон: захист потерпілих вимагатиме довічного ув'язнення для Зінченка
15:30
Було понад літр гною у кінцівці: у Львові лікарі врятували чоловіку єдину ногу
15:13
Новини Рівненщини
Буковинець за збут наркотиків сяде у в'язницю на 6 років
14:59
ТЦК, штраф
Закарпатська прокуратура перевірить законність дій працівників ТЦК при затриманні чоловіка у Мукачеві
14:45
З російського полону повернувся морський піхотинець з Луцька Дмитро Селютін
14:29
Молодша сестра Да Вінчі долучилась до батальйону імені свого брата
14:15
У Турці на Львівщині п'яний водій наїхав на пішохідку
13:58
Дрогобицька солеварня
Унікальну Дрогобицьку солеварню включили до переліку на приватизацію
13:43
Євген Бойко
У львівській мерії новий керуючий справами виконкому
13:30
У Рівненському госпіталі облаштують вертолітній майданчик
13:15
Павло Дмитраш
У російському полоні загинув випускник Прикарпатського університету Павло Дмитраш
Більше новин