Куди піти у Львові з 24 по 30 червня: Джазовий Івасюк у Митрополичих садах і нова академічна сцена в Jam Factory
Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Презентації, майстер-класи, зустрічі та екскурсії
Театралізована екскурсія "Франчата про Тата"
У п'ятницю, 28 червня, у день пам'яті Петра Франка та з нагоди Дня Конституції Дім Франка запрошує на театралізовану екскурсію "Франчата про Тата".
"Хто міг би розповісти про життя Івана Франка краще, ніж його рідні діти. Відвідуючи батьківський дім, Анна Франко-Ключко зустрічає там брата Петра, який повернувся з фронту Першої Світової війни. Разом вони поринають у радісні та ностальгійні спогади з дитинства: будівництво дому, забави та бешкетування, поміч батькам, несподівані подарунки, цікаві гості, мандрівки з татом та інші пригоди", – кажуть у Домі Франка.
Автентичні костюми, звукові ефекти та проникливе виконання пісень допоможуть відвідувачам зануритися в атмосферу епохи.
Початок о 16:00. Вартість участі 200 гривень, придбати квитки можна за посиланням.
"Мандрівка шоколаду": зустріч та майстер-клас із Олександрою Орловою
У неділю, 30 червня, Книгарня-кав'ярня Старого Лева (вул. Галицька, 17) запрошує маленьких читачів та їхніх батьків на зустріч із письменницею Олександрою Орловою та майстерку за мотивами її книги "Мандрівка шоколаду".
Як розповідають у книгарні, Олександра Орлова поділиться з малечею цікавими історіями та легендами про шоколад, розповість про його різновиди та цікавинки, пов’язані з ним. А ще усі разом змайструють "щось дуже гарне і шоколадне на згадку про цю зустріч".
Початок о 12:00, зустріч розрахована на дітей віком 4 – 8 років.
Фестивалі і ярмарки
Ярмарок на Івана в Гаю
На вихідні, 29 та 30 червня, Львівський скансен запрошує львів'ян та гостей міста на "Ярмарок на Івана в Гаю".
"На ярмарку буде все те, за що ви так любите події в Гаю: майстри з різних куточків України привезуть свої крафтові вироби та проводитимуть майстеркласи з традиційних ремесел: вибійки, гончарства, соломоплетіння, народних прикрас, витинанки та дерев’яної іграшки", – розповідають у Львівському скансені.
Обидва дні ярмарок розпочинатиметься об 11:00. Вартість квитків – 200 гривень повного та 100 гривень пільгового. Детальна програма за посиланням. А квитки можна придбати тут.
Концерти
"Зорепад" від Макса Барських
У понеділок, 24 червня, у !FESTrepublic відбудеться концерт Макса Барських в рамках великого туру Україною.
Як зазначають організатори, зі сцени лунатимуть хіти з нової платівки співака, яка одразу ж після релізу посіла перше місце в Apple Music, а українські радіостанції підхопили одночасно декілька головних синглів з неї.
Також до однойменного шоу "Зорепад" увійдуть не лише нові пісні, а й всі найкращі хіти та треки-бестселери за 15-річну карʼєру співака. А частина коштів з прибутку буде перерахована на потреби ЗСУ
Початок о 20:00. Вартість квитків від 990 до 3 тисяч гривень, придбати їх можна за посиланням.
Концерт alyona alyona x Jerry Heil
У вівторок, 25 червня, у !FESTrepublic відбудеться концерт alyona alyona x Jerry Heil.
Це перший концерт співачок після повернення з Євробачення. У програмі: дуети, створені під час війни та сольні пісні: "Рідні мої", "KUPALA", "Dai Boh" – пісні, які стали легендарними. Також прозвучить вже популярна "Teresa & Maria" – трек, презентований для Євробачення.
Окрім того, гості концерту мають нагоду стати свідками прем'єр нових пісень.
Початок о 19:00. Вартість квитків 890 гривень, придбати їх можна за посиланням.
"Пори року". Хор і орган
У четвер, 27 червня, Львівський органний зал запрошує послухати легендарний цикл Антоніо Вівальді "Пори року" у виконанні хору та органа.
Як розповідають організатори, це рекрасна барокова музика в оновленому прочитанні. А перекладення бестселеру світової класики для незвичного складу здійснив молодий харківський композитор Володимир Богатирьов на замовлення Львівського органного залу.
Виконавці: Львівський муніципальний хор "Гомін", Світлана Позднишева – орган, Вадим Яценко – дириґент.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Їх можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або ж онлайн за посиланням.
Барокове світло поезії та музики
У четвер, 27 червня, Львівський органний зал запрошує на вечір поезії та музики від військового, підполковника та поета Володимира Тимчука, віолончеліста Ярослава Мигаля та гітариста Сергія Гуріна.
Володимир Тимчук – військовий, підполковник, викладач Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, поет, перекладач, відповідальний редактор антологій-білінгв української поезії часу війни "In principio erat Verbum: Україна. Поезія війни". Автор поетичних збірок "Весняні коловороти", "Донецький аеропорт", "Гуцульське повстаннє, автор оповідань "Словодієм", науково-культурологічного дослідження "Ясіня у гомоні стоїть", двомовної книги "Бахчисарай 2021" та інших.
На концерті звучатиме його лірика та філософська поезія. Її доповнить віолончельний супровід відомого львівського музиканта Ярослава Мигаля.
Початок о 21:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Їх можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або ж онлайн за посиланням.
Благодійний аукціон-концерт "Картини на армію"
У п'ятницю, 28 червня, львівський бар "Фацет" запрошує долучитися до благодійного аукціону-концерту "Картини на армію".
Збір проводитимуть, щоб закупити дрони для 102-ї окремої бригади ТрО. На аукціоні будуть представлені картини з першої персональної виставки художника Анатолія Мицкана, яка триває в арт-каварні Фацетка з 15 по 30 червня 2024 року під назвою "Втечі розуму". Анатолій Мицкан воював добровольцем у складі102-Ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ. Понад рік давав відсіч окупантам на Запоріжжі. Внаслідок численних контузій дістав інсульт, пройшов тривале лікування, був демобілізований і повернувся до малювання.
Аукціон організовують: Анатолій Мицкан, художник, філолог, ветеран російсько-української війни, який воював добровольцем у складі 102-Ї окремої бригади ТрО, Олексій Гнатковський, Брат "Довбуша" – відомий український митець, Зоряна Лильо-Откович, художник-мистецтвознавець, Дмитро Романів, гурт "Джеки", Андрій Павлів та Галина Пундор, власники арт-кав'ярень Фацет і Фацетка.
Початок о 19:00.
Джазовий Івасюк
У суботу, 29 червня, до Митрополичих садів запрошують на захопливий музичний вечір, присвячений легендарному Володимиру Івасюку.
Неповторний світ пісень композитора, Його мелодії, пронизані поетичною майстерністю та виразним почуттям, звучатимуть у новому джазовому виконанні. Гості почують джазові інтерпретації найвідоміших творів композитора від The Impressions Jazz Quintet. Це джазовий квінтет, заснований відомими українськими музикантами, які популяризують світову музичну культуру в Україні, а українську – у світі.
Солістка вечора – співачка та акторка театру імені Лесі Українки Софія Лешишак. Спеціальний гість – співак та музикант Павло Ільницький.
Кожен квиток – це допомога українським Збройним силам. Частину коштів, вилучених з продажу квитків, спрямують на закупівлю FPV дронів для 24-ї окремої бригади імені короля Данила.
Початок о 19:00. Вартість квитків 590 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Drum Space
У суботу, 29 червня, артцентр "Дзиґа" запрошує на концерт Drum Space у складі Іллі Філіппенка та Злати Марії Григор‘євої.
Для гостей звучатиме атмосферна музика, що поєднує в собі голос української тилинки і звуки космічних хендпанів, медитативні вібрації пімака та енергійні ритми етнічних барабанів – дохола, фреймдрам, джембе.
Початок о 19:00. Вартість квитків попередньо придбаних 300 гривень, у день концерту – 350 гривень.
Відкриття академічної сцени в Jam Factory Art Center
У неділю, 30 червня, Jam Factory Art Center відкриває академічну сцену концертом-бесідою "Як ми дійшли до академізму" Марти Кузій.
Тепер глядачі матимуть нагоду провести недільний вечір не лише на концерті джазової та електронної, а й академічної музики, зазначають в артцентрі.
Марта Кузій – піаністка, публіцистка, культурна та громадська діячка, доцентка кафедри культурології УКУ, популяризаторка класичної музичної культури на українських та європейських майданчиках.
"Композитори творять музику, відображаючи дух часу і увиразнюючи свій внутрішній світ крізь призму впорядкованих нот. Із певністю жоден з них не бажає бути нудним, нецікавим чи ретроградним, проте саме такого забарвлення набуло означення “академічна музика", – зазначає вона.
Разом із гостями Марта Кузій про те, чому музика українських класичних композиторів складна, і який дух часу вона відображає. Шлях від класиків, романтичних композиторів, через Київське міжвоєння та Галицький п’ємонт, аж до кінця ХХ століття і по сьогоднішні дні: Микола Лисенко, Левко Ревуцький, Віктор Косенко, Нестор Нижанківський, Станіслав Людкевич, Євген Петров. А опісля буде нагода почути фортепіанні твори у виконанні піаністки.
Початок о 19:00. Вартість квитків – 350 гривень, а в день події – 400 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Мистецтво
Виставка "Сила моменту" Закентія Горобйова
Зелена канапа на огляд виставки "Сила моменту" Закентія Воробйова.
Раніше луганчанин, а з 2007 року киянин, Закентій Горобйов – мураліст, графічний дизайнер, каліграф і спеціаліст з леттерингу та книжковий ілюстратор.
На виставці можна буде побачити близько 30 робіт сучасного митця. До цього частково вони експонувались в Запоріжжі (туристичному центрі) та у Києві (на Книжковому Арсеналі). Роботи створені на полотні й фанері.
Триватиме експозиція до 21 липня.
Виставка "Хрест і тіло" Данила Мовчана
У галереї Iconart експонується виставка "Хрест і тіло" Данила Мовчана.
"Зіставлення світла і темряви. Це допомагає виявити та зрозуміти багато людських рис та діянь.
Сьогодні надмір емоцій та переживань народжує нові образи. Ці композиції показують людину, яка шукає опори та підтримки в трагічній реальності. І тут маємо пам’ятати про хрест та Спасителя на ньому", – розповідає Данило Мовчан.
До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис
У малих виставкових залах відділу "Палац Лозинського" (вул. Василя Стефаника, 3) експонується персональна виставка "До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис".
Живописні та графічні твори – у змішаній авторській техніці, начерки, естампи – вагомий пласт доробку Михайла Дзиндри 1970-х – початку 2000-х рр. Осердям формотворчих пошуків майстра є редукція емпіричного та уречевлення посутнього в асоціативній, експресивній, консолідованій у самодостатній всесвіт пластичній драмі кольорів, ліній, площин.
Як розповідають організатори, тут представлені графічні і живописні твори художника з приватної колекції Софії Дзиндри, що засвідчують здатність графічної та живописної мови до о-мовлення світу, о-присутнення сутності, її здійснення як "домівки буття" (М. Гайдеґґер). Експозицію доповнюють 16 скульптурних композицій майстра зі збірки Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького.
Триватиме виставка до 28 липня.
Виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”
У Львівському скансені відкрилася виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”.
Стас Жалобнюк - художник з фронтиру, з першої лінії, а такою, особливо останніх два роки, є українська Одеса… І своє мистецтво, яке він робить у цей час, називає пропагандою, бо іншого робити зараз не може… Ми це означимо як актуальне мистецтво, що реагує на страшну дійсність… Тут і про пам’ять родини, і про понівечені людські долі, про те, що ми є цілями для ворога, про втрати і біль…
"Випромінювання" Стаса Жалобнюка поєднує декілька циклів художника, створених упродовж останніх десяти років: "Випромінювання", "Садок діда Сави", "Портрети" та інші. Проєкт організований спільно з Одеським національним художнім музеєм.
Виставка розташувалася у костелі зі с. Язлівчик.
"Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022"
У Львівському муніципальному мистецькому центрі триває виставка "Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022".
Експозиція приурочена до двадцятиріччя МСМХ. Виставка є хронологічною репрезентацією ключових проєктів від заснування локації до окупації міста.
Учасники та учасниці: Вʼячеслав Машницький, Поліна Райко, Стас Волязловський, Юлія Волязловська, Семен Храмцов, Микола Маценко, Олександр Жуковський, Олександр Печерський, Маргарита Болгар, Віктор Покиданець, Юрій Білей, Микола Карабінович, Сашко Довгий, Юлія Манукян, Лесь Касьянов.
Ретроспективна виставка Тараса Лозинського "Хвала Творцеві"
У Нацмузей запрошує відкрилася ретроспективна виставка Тараса Лозинського "Хвала Творцеві".
Тарас Лозинський (28 березня 1959 – 8 березня 2023) народився, жив і працював у рідному Львові. Тут він став відомим митцем, колекціонером, меценатом, видавцем та співзасновником Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ. Дивовижне вміння генерувати й утілювати в життя іноді найнеймовірніші ідеї, наполегливість, надзвичайна працьовитість і беззастережний талант – ось основні рушії формування його індивідуальності. Творам Тараса Лозинського притаманна оригінальна манера, яку він упродовж років відшліфовував щоденною ретельною працею.
Експозиція виставки, до якої увійшли малярство на склі, графіка та живопис, репрезентує увесь творчий шлях митця: від ранніх творів 1978 року до останніх робіт, намальованих уже наприкінці життя.
Виставка триватиме до 14 липня.
Виставка Григорія Лоїка "МАЙДАН - ВІЙНА - МАРЕ"
У головній будівлі Нацмузею експонується виставка Григорія Лоїка "МАЙДАН – ВІЙНА – МАРЕ".
Виставка присвячена пам’яті дружини Марії та драматичним подіям революції Гідності й російсько-української війни. Використавши досвід роботи з сучасною сценографією, художник сконструював складний простір, де кожен твір є самодостатнім, але водночас не має замкнутої герметичної структури, він активно взаємодіє з суспільним та часовим контекстом, часто виходячи за рамки класичного полотна.
Експозиція триватиме до 30 червня. Вартість квитків для дорослих – 100 гривень, для студентів та пенсіонерів – 50 гривень, для учнів – 40 гривень.
- Актуальне
- Важливе