Куди піти у Львові з 1 по 7 липня: Oleh Pashkovskyi & Michael Balog у Jam Factory і "Крим" Олега Тістола
Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Презентації, майстер-класи, зустрічі та екскурсії
Зустріч із письменницею Олександрою Орловою
У понеділок, 1 липня, Книгарня-кав’ярня Старого Лева (вул. Краківській, 3) запрошує на зустріч із письменницею Олександрою Орловою.
Зараз авторка мешкає у Сполучених Штатах Америки, але на кілька днів завітала до Львова. Тож, відвідувачі матимуть нагоду поспілкуватися з авторкою і підписати улюблені книги. Зокрема, дві її книги авторки, що вийшли у Видавництві Старого Лева – "Парфумерний щоденник Зої" та "Мандрівка шоколаду". Окрім того, Олександра Орлова поділиться своїми книжковими планами на майбутнє.
Початок о 18:00.
Зустріч із дитячою та сімейною психологинею Світланою Ройз та презентація "Сміховисько"
У середу, 3 липня, Львівська копальня кави запрошує на зустріч із дитячою та сімейною психологинею Світланою Ройз та презентацію її нової книжки "Сміховисько".
Про книги, керування емоціями, дорослішання, нову реальність, у якій опинилися діти та дорослі, відшукування яскравих фарб у житті авторка поговорить з модераторкою Мар’яною Савкою.
Початок о 18:30. Вхід вільний.
Післясвітло. Презентація книжок і перформанс Ростислава Кузика
У четвер, 4 липня, Довгі бурхливі оплески (вул. Січових Стрільців, 3) запрошують на презентацію книжки "Наприкінці світла" львівського поета Ростислава Кузика.
Львівська презентація стане особливою – в її рамках автор представить і паперове видання книжки, і її аудіоверсію, що вийде в аудіовидавництві Audiostories та буде доступною у застосунку видавництва. Також спеціально для Львова Ростислав підготує новий поетично-візуальний перформанс "Відображення голосу".
Модеруватиме презентацію літературознавець, публіцист та перекладач Юрко Прохасько.
Початок о 19:00. Вхід вільний.
Концерти
Swing Dance evening
У понеділок, 1 липня, артцентр "Дзиґа" запрошує провести перший день нового літнього місяця з улюбленою джазовою музикою від діджеїв та потанцювати свінг.
На початку вечора цього разу на відвідувачів чекає особливий бонус – коротке заняття з соло-джазу від Насті та Віталіка. Ці навички стануть у пригоді і для лінді-хопу.
Початок о 19:00. Дрес-код: білі кольори. Вхід вільний, проте за бажання можна подякувати діджеям та викладачам на Монобанку.
Орган і арфа при свічках
У вівторок, 2 липня, львів'ян та гостей міста запрошують провести чарівний вечір при свічках у Львівському органному залі під звуки дуету арфи та органа.
"Для цього концерту талановиті львівські музикантки Оксана Кулик-Орос (арфа) та Світлана Позднишева (орган) створили цікаву програму з відомих творів Баха, Шуберта, Франка, Бізе, Сен-Санса, кожна з яких закохають у себе з першого звуку", – розповідають в Органному залі.
Початок о 21:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або ж онлайн за посиланням.
BRYKULETS та ЛТК
У середу, 3 липня, !FESTrepublic запрошує на вечір музики, енергії та драйву від BRYKULETS та ЛТК.
На відвідувачів чекає неймовірна енергія та драйв, улюблені пісні та нові композиції, жива музика у виконанні талановитих музикантів, незабутня атмосфера та море позитивних емоцій.
BRYKULETS – авторський поп/хіп-хоп/фанк-проект 25-річного музиканта родом з Миргорода. У 2018 році артист випустив дебютний альбом "Любов" та потрапив у фінал українського шоу Х-фактор. Восени 2022 року був презентований сингл "Перестань" та міні-альбом "SekS". Весною 2023 року артист також випустив декілька синглів, які набрали мільйони переглядів в Tik Tok.
ЛТК – фіналісти українського відбору на фестиваль SZIGET, учасники найбільших українських фестивалів Zaxidfest та Atlas Weekend, фіналісти "Хіт-конвеєра" 2018 та 2019 року від телеканалу М2.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 400 до 650 гривень. Придбати квитки можна за посиланням.
Багателі Сильвестрова. Олег Безбородько
У четвер, 4 липня, у Львівському органному залі прозвучить цикл Багателей видатного українського композитора сучасності Валентина Сильвестрова у виконанні знаного піаніста Олега Безбородька.
"Блискучий піаніст Олег Безбородько вже неодноразово виконував багателі Сильвестрова, в тому числі у присутності автора. Тож можна бути певним, що виконання Безбородька – найбільш наближене до авторського бачення цієї музики. На своєму концерті в Органному залі Олег Безбородько виконає цикл "Багателі XII", створений у 2003-2007 роки", – кажуть організатори.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або ж онлайн за посиланням.
Акустично-електронний концерт Oleh Pashkovskyi & Michael Balog
У неділю, 7 липня, в Jam Factory Art Center Михайло Балог (MANU) та Олег Пашковський пропонують зануритися в потік музичної імпровізації на акустично-електронному концерті.
Олег Пашковський – київський піаніст-клавішник та композитор. Різносторонній музикант, який багато експериментує та виступає переважно з авторськими проєктами. Його гра межує з джазом та електронною музикою з використанням елементів класичної та рок-музики.
Михайло Балог (MANU) – мультиінструменталіст, композитор і засновник музичної школи Vedel School у Львові. Джазовий саксофоніст та автор електронного проєкту, що звучав у соборах, лофтових локаціях і храмах.
Музикантів поєднує насичений спільний досвід гри на фестивалях та численних джем-сейшнах, де вони розробили та розвинули концепцію спонтанної імпровізації, з використанням строкатого інструментарію. Схожу концепцію Олег Пашковський та Михайло Балог застосують на концерті у Jam Factory Art Center, де підготовлені фрагменти будуть міксуватися з імпровізаціями.
Початок о 19:00. Для ранніх пташок вартість квитків – 350 грн, у день події – 400 грн. Придбати їх можна за посиланням.
Мистецтво
"Крим" Олега Тістола
У суботу, 6 липня, Палац культури імені Гната Хоткевича запрошує на відкриття персональної виставки відомого українського художника, представника нової української хвилі Олега Тістола "Крим".
Експозиція складається з серії авторських малюнків найвідомішої гори Криму – Ай-Петрі. Це роботи з циклу, який налічує майже 300 полотен, створених художником від початку повномасштабного вторгнення. Кожен малюнок унікальний та неповторний. За словами митця, ця серія картин стала для нього своєрідною арттерапією.
Початок відкриття о 14:00. Під час виствки триватиме збір на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі".
"Об’єктив війни". Фотоспогади бійця 47-ї ОМБр
У Центрі Шептицького можна переглянути фото виставку "Об’єктив війни", створену воїном 47-ї ОМБр Олексієм Назаренком, який під час виконання завдань на лінії фронту фіксував події війни та побут своєї бригади на плівковий фотоапарат.
Виставка "Об’єктив війни" – це своєрідний фото та аудіощоденник повномасштабної війни, автор якого ділиться власним досвідом служби у війську, історіями підрозділу та особистими роздумами.
"Виставка присвячується полеглим Героям нашої бригади, нашого батальйону. Пам’ятайте, цей список поповнюється кожен день новими іменами", – каже про неї сам автор.
Експозиція триватиме до 28 липня.
Виставка "Сила моменту" Закентія Горобйова
Зелена канапа запрошує на огляд виставки "Сила моменту" Закентія Воробйова.
Раніше луганчанин, а з 2007 року киянин, Закентій Горобйов – мураліст, графічний дизайнер, каліграф і спеціаліст з леттерингу та книжковий ілюстратор.
На виставці можна буде побачити близько 30 робіт сучасного митця. До цього частково вони експонувались в Запоріжжі (туристичному центрі) та у Києві (на Книжковому Арсеналі). Роботи створені на полотні й фанері.
Триватиме експозиція до 21 липня.
Виставка "Хрест і тіло" Данила Мовчана
У галереї Iconart експонується виставка "Хрест і тіло" Данила Мовчана.
"Зіставлення світла і темряви. Це допомагає виявити та зрозуміти багато людських рис та діянь.
Сьогодні надмір емоцій та переживань народжує нові образи. Ці композиції показують людину, яка шукає опори та підтримки в трагічній реальності. І тут маємо пам’ятати про хрест та Спасителя на ньому", – розповідає Данило Мовчан.
До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис
У малих виставкових залах відділу "Палац Лозинського" (вул. Василя Стефаника, 3) експонується персональна виставка "До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис".
Живописні та графічні твори – у змішаній авторській техніці, начерки, естампи – вагомий пласт доробку Михайла Дзиндри 1970-х – початку 2000-х рр. Осердям формотворчих пошуків майстра є редукція емпіричного та уречевлення посутнього в асоціативній, експресивній, консолідованій у самодостатній всесвіт пластичній драмі кольорів, ліній, площин.
Як розповідають організатори, тут представлені графічні і живописні твори художника з приватної колекції Софії Дзиндри, що засвідчують здатність графічної та живописної мови до о-мовлення світу, о-присутнення сутності, її здійснення як "домівки буття" (М. Гайдеґґер). Експозицію доповнюють 16 скульптурних композицій майстра зі збірки Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького.
Триватиме виставка до 28 липня.
Виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”
У Львівському скансені відкрилася виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”.
Стас Жалобнюк - художник з фронтиру, з першої лінії, а такою, особливо останніх два роки, є українська Одеса… І своє мистецтво, яке він робить у цей час, називає пропагандою, бо іншого робити зараз не може… Ми це означимо як актуальне мистецтво, що реагує на страшну дійсність… Тут і про пам’ять родини, і про понівечені людські долі, про те, що ми є цілями для ворога, про втрати і біль…
"Випромінювання" Стаса Жалобнюка поєднує декілька циклів художника, створених упродовж останніх десяти років: "Випромінювання", "Садок діда Сави", "Портрети" та інші. Проєкт організований спільно з Одеським національним художнім музеєм.
Виставка розташувалася у костелі зі с. Язлівчик.
"Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022"
У Львівському муніципальному мистецькому центрі триває виставка "Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022".
Експозиція приурочена до двадцятиріччя МСМХ. Виставка є хронологічною репрезентацією ключових проєктів від заснування локації до окупації міста.
Учасники та учасниці: Вʼячеслав Машницький, Поліна Райко, Стас Волязловський, Юлія Волязловська, Семен Храмцов, Микола Маценко, Олександр Жуковський, Олександр Печерський, Маргарита Болгар, Віктор Покиданець, Юрій Білей, Микола Карабінович, Сашко Довгий, Юлія Манукян, Лесь Касьянов.
Ретроспективна виставка Тараса Лозинського "Хвала Творцеві"
У Нацмузей запрошує відкрилася ретроспективна виставка Тараса Лозинського "Хвала Творцеві".
Тарас Лозинський (28 березня 1959 – 8 березня 2023) народився, жив і працював у рідному Львові. Тут він став відомим митцем, колекціонером, меценатом, видавцем та співзасновником Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ. Дивовижне вміння генерувати й утілювати в життя іноді найнеймовірніші ідеї, наполегливість, надзвичайна працьовитість і беззастережний талант – ось основні рушії формування його індивідуальності. Творам Тараса Лозинського притаманна оригінальна манера, яку він упродовж років відшліфовував щоденною ретельною працею.
Експозиція виставки, до якої увійшли малярство на склі, графіка та живопис, репрезентує увесь творчий шлях митця: від ранніх творів 1978 року до останніх робіт, намальованих уже наприкінці життя.
Виставка триватиме до 14 липня.
- Актуальне
- Важливе