Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові з 17 по 23 червня: Леся. Їсторія та Дні мистецтва перфоманс

22 червня, 2024 субота
12:20

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Театр

Прем’єра вистави "Візьми зараз із собою"

Із 21 по 23 червня Jam Factory Art Center запрошує відвідати прем'єру вистави "Візьми зараз із собою".

Над виставою працювали митці із Румунії: режисер Алін Уберті, сценограф, художник костюмів і світла Космін Станку. А український драматург Дмитро Левицький спеціально для цієї вистави написав п’єсу "Прийшло три каліки". Жанр вистави режисер визначає як "перформативне прощання". 

Перед початком роботи над п’єсою та перформансом команда досліджувала район Підзамче: знайомилися з історією, місцевими мешканцями та культурними ландшафтами довкола артцентру. 

"Герої вистави – троє пересічних осіб у пересічному просторі. Вони не діють. Вони вагаються. Вагаються перед горою пересічних спогадів, які нікуди не зникнуть. Слова, коли вони промовлені, звучать як пересічне прощання. Попри цілковиту байдужість світу до цієї трійці, час проявляє співчуття і зупиняється на Підзамчі, поки вони не знайдуть своє ідеальне прощання", – розповідають в Jam Factory Art Center.

Щовечора упродовж цих трьох днів прем'єра розпочинатиметься о 19:00. Вартість квитків 300 гривень. Придбати їх та обрати дату можна за посиланням.
 Прем’єра вистави "Візьми зараз із собою"

Фото: Jam Factory Art Center

Леся. Їсторія

У недіою, 23 червня, Львівський театр імені Лесі Українки запрошує на виставу "Леся. Їсторія".

Вистава створена відомою сербською режисеркою Ленкою Удовічкі, яка співпрацювала з легендарними English National Opera Studio та Globe Theatre.

Як розповідають у театрі, "Леся. Їсторія" – не про хворобливу жінку або нещасну поетку з підручника української літератури. А про круту письменницю, яка у XIX столітті подорожувала більше, ніж сучасна людина, знала понад 10 мов, була гострою на язик, стильно одягалася і палко кохала.

Початок вистави о 18:00. Вартість квитків від 200 до 260 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша, Леся. Їсторії

Фестивалі

Свято музики у Львові

У п'ятницю, 21 червня, Львів звучатиме сотнями мелодій, танцюватиме й сяятиме радістю.

Як розповідають організатори, досі Львів залишається єдиним українським містом, офіційно затвердженим "Fete de la Musique", як учасник Свята. Ідея Свята є надзвичайно простою і радісною – святкування музики наживо в будь-яких її проявах, безкоштовно і відкрито у публічному просторі міста. Адже музика – це універсальна сила, що об’єднує людей різного віку, походження, статусу, переконання і смаку.

Цьогоріч учасниками свята тануть понад 50 музикантів, гуртів та музичних колективів, які музикуватимуть у найрізноманітніших локаціях міста. Серед них Закапелок Марека, Двір Змін, Дім Франка та багато інших цікавих просторів. Детальну програму свята можна знайти за посиланням.

Гасло події – "Музикуймо та донатимо!" Тож, під час кожного виступу відвідувачі матимуть нагоду долучитися до важливого збору на 12 FPV дронів для фонду Musicians Defend Ukraine. Мета – зібрати 250 тисяч гривень, а долучитись можна вже, задонативши на Монобанку.

афіша

Дні мистецтва перфоманс. Школа перфомансу

Із 18 по 22 червня у Львові відбуватимуться "Дні мистецтва перфоманс. Школа перфомансу", під час яких відсвяткує 10-річчя чеський фестиваль перформансу FNAF.

Чеський FNAF (Фестиваль оголених форм) досліджує тіло, тілесність і різні форми їхнього вираження через візуальний знак. Темою п’ятиденної зустрічі чеських та українських перформерів стане "Тривога в тілі". Усі покази можна відвідувати вільно.

Також із 19 до 21 червня у Львівській національній академії мистецтв (вул. Кубійовича, 38) відбудеться Школа перфомансу, під час якої проведуть воркшопи професійні чеські перформери Ленка Клодова, Антонін Брінда та Адам Міхалек. На участь у них можна зареєструватися за посиланням, максимально може бути 10 учасників на одному воркшопі. А підсумком проведення майстерень стануть покази перформансів 22 червня у ЛНАМ.

Детальна програма фестивалю за посиланням.

афіша

Презентації, майстер-класи, зустрічі та екскурсії

"Augmented Reality Tales of War and Peace"

У суботу, 22 червня, біля львівської Сенсотеки (вулиця Уласа Самчука, 22) відбудеться презентація міжнародного проєкту "Augmented Reality Tales of War and Peace". 

Митці розповідатимуть історії війни та миру, розказані за допомогою доповненої реальності. 

"Проєкт ARTWP є спільним європейським мистецьким зусиллям, яке використовує потенціал доповненої реальності, щоб пролити світло на людський досвід війни та миру. Результатом нашої кропіткої спільної роботи стали 20 робіт, які можна буде побачити протягом двох років у країнах-учасницях", – зазначив Пітер Кемпбелл, культурний менеджер та керівник проєкту ARTWP.

Участь у події візьмуть: Олег Криштопа, український письменник та історик; Магалі Берруе, французька перформерка; Василь Кметь, директор Львівської Муніципальної Бібліотеки; Неллі Клос, координаторка проєкту.

Початок о 12:00.

доповнена реальність

Фото: Олександра Аврамчука

Феномен Стрийського парку: екскурсія Павла Гудімова

У неділю, 23 червня, львів'ян та гостей міста запрошують на вечірню прогулянку з Павлом Гудімовим "Феномен Стрийського парку: Як минуле зустрілося з сучасністю".

"Стрийський парк вже неодноразово був у фокусі моїх екскурсій. Цього разу я розкажу, як створювали і проектували Стрийський парк ще в 1890-ті роки. Як його оновлювали? І яка територія є сучасним ландшафтом", – інтригує майбутньою екскурсією Павло Гудімов.

Прогулянка буде цікавою широкій аудиторії: як постійним гостям Стрийського парку, так і людям, що досить рідко бували тут.

Початок о 17:00. Вартість квитків 300 гривень. Зареєструватися на екскурсію можна за посиланням.

Скульптура у Стрийському парку, Львів

Фото: Андріана Стахів

Концерти

OLES

У вівторок, 18 червня, зустрічайте у Дзизі OLES із концертом на підтримку 3 ОШБр. 

Усі зібрані кошти будуть направлені на закупівлю FPV-дронів для 3 ОШБр. Тож поціновувачів доброї музики запрошують активно долучатися до концерту .

Спеціальні гості концерту – "Три кроки в ніч". 

Початок о 20:00. Вхід вільний, проте донати вітаються.

афіша

Мистецтво

Виставка "Хрест і тіло" Данила Мовчана

У вівторок, 18 червня, галерея Iconart запрошує на відкриття виставки "Хрест і тіло" Данила Мовчана.

"Зіставлення світла і темряви. Це допомагає виявити та зрозуміти багато людських рис та діянь.
Сьогодні надмір емоцій та переживань народжує нові образи. Ці композиції показують людину, яка шукає опори та підтримки в трагічній реальності. І тут маємо пам’ятати про хрест та Спасителя на ньому", – розповідає Данило Мовчан.

Початок відкриття о 16:00.

афіша

До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис

У малих виставкових залах відділу "Палац Лозинського" (вул. Василя Стефаника, 3) експонується персональна виставка "До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис".

Живописні та графічні твори – у змішаній авторській техніці, начерки, естампи – вагомий пласт доробку Михайла Дзиндри 1970-х – початку 2000-х рр. Осердям формотворчих пошуків майстра є редукція емпіричного та уречевлення посутнього в асоціативній, експресивній, консолідованій у самодостатній всесвіт пластичній драмі кольорів, ліній, площин.

Як розповідають організатори, тут представлені графічні і живописні твори художника з приватної колекції Софії Дзиндри, що засвідчують здатність графічної та живописної мови до о-мовлення світу, о-присутнення сутності, її здійснення як "домівки буття" (М. Гайдеґґер). Експозицію доповнюють 16 скульптурних композицій майстра зі збірки Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького.

Триватиме виставка до 28 липня.

афіша

Виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”

У Львівському скансені відкрилася виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”.

Стас Жалобнюк - художник з фронтиру, з першої лінії, а такою, особливо останніх два роки, є українська Одеса… І своє мистецтво, яке він робить у цей час, називає пропагандою, бо іншого робити зараз не може… Ми це означимо як актуальне мистецтво, що реагує на страшну дійсність… Тут і про пам’ять родини, і про понівечені людські долі, про те, що ми є цілями для ворога, про втрати і біль…

"Випромінювання" Стаса Жалобнюка поєднує декілька циклів художника, створених упродовж останніх десяти років: "Випромінювання", "Садок діда Сави", "Портрети" та інші. Проєкт організований спільно з Одеським національним художнім музеєм.

Виставка розташувалася у костелі зі с. Язлівчик.

афіша

"Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022"

У Львівському муніципальному мистецькому центрі триває виставка "Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022".

Експозиція приурочена до двадцятиріччя МСМХ. Виставка є хронологічною репрезентацією ключових проєктів від заснування локації до окупації міста.

Учасники та учасниці: Вʼячеслав Машницький, Поліна Райко, Стас Волязловський, Юлія Волязловська, Семен Храмцов, Микола Маценко, Олександр Жуковський, Олександр Печерський, Маргарита Болгар, Віктор Покиданець, Юрій Білей, Микола Карабінович, Сашко Довгий, Юлія Манукян, Лесь Касьянов.

афіша

Ретроспективна виставка Тараса Лозинського "Хвала Творцеві"

У Нацмузей запрошує відкрилася ретроспективна виставка Тараса Лозинського "Хвала Творцеві". 

Тарас Лозинський (28 березня 1959 – 8 березня 2023) народився, жив і працював у рідному Львові. Тут він став відомим митцем, колекціонером, меценатом, видавцем та співзасновником Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ. Дивовижне вміння генерувати й утілювати в життя іноді найнеймовірніші ідеї, наполегливість, надзвичайна працьовитість і беззастережний талант – ось основні рушії формування його індивідуальності. Творам Тараса Лозинського притаманна оригінальна манера, яку він упродовж років відшліфовував щоденною ретельною працею.

Експозиція виставки, до якої увійшли малярство на склі, графіка та живопис, репрезентує увесь творчий шлях митця: від ранніх творів 1978 року до останніх робіт, намальованих уже наприкінці життя.

Виставка триватиме до 14 липня.

афіша

Виставка "Спогади"

У Домі Франка триває виставка "Спогади".

Куратори: студенти 1 курсу ІТМ ЛНАМ під керівництвом Христини Береговської. 

"У часи, коли не знаєш, що буде завтра, коли щодня щось змінюється, а інфопростір переповнений інформацією, важливо оберігати свої спогади. Вони є частиною нас, вони є частиною пройденого шляху. Спогади формують історію, а без минулого неможливе майбутнє", – розповідають організатори.

Триватиме виставка до 25 червня.

афіша

Виставка архівних світлин "Соля"

Кав'ярня-галерея "Штука" запрошує на виставку архівних світлин "Соля".

Це спільний проєкт із Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької у Львові.

На противагу офіційним кабінетним фотографіям ательє Маґріні, де співачка постає в образах розмаїтих героїнь із опер, у червневій експозиції "Штуки" представлено невідому серію світлин. Це дві фотосесії, які співачка ймовірно замовила як приватні світлини та світлини для промоції концертного турне Аргентиною та Сполученими Штатами після І Світової війни. Ці фото були втілені на дагеротипних пластинах. Доволі складна техніка, проте давала можливість для першої ретуші світлин – додавання до них певних мистецьких "ефектів".

афіша

Виставка "Місто перснів"

Галерея "Зелена канапа" запрошує на виставку "Місто перснів" Олени Василевич.

Це колекція керамічних артоб’єктів, які можна носити. Кожен перстень має монументальну архітектурну форму і символізує нові споруди, що будуть побудовані після Перемоги України. Олена Василевич створила їх упродовж 2023 –2024 років.

Ідея виставки виникла близько року тому і тоді ж почалась її трансформація від першопочаткової – зображення руйнації та уламків, до яскравих, кольорових і життєствердних маленьких символів нового життя. Олена відкинула частину робіт, також вирішила відмовитись від рефлексій війни і спрямувати погляд у майбутнє, створивши колекцію де кожен перстень має назву українського міста і за кожним перснем стоїть асоціація з людиною, яка походить з цього міста, адже міста – це їх люди. У 2022 році після початку повномасштабного вторгнення Олена змінила своє російське прізвище Хомякова на Василевич – прізвище діда по материнській лінії, адже каже: "Мої прикраси мені, як діти і я б не хотіла, щоб вони носили російське прізвище".

Виставка працюватиме з 12:00 до 19.00, щодня крім понеділка. Перстені продаватимуться.

персні Олени Василевич

Виставка Григорія Лоїка "МАЙДАН - ВІЙНА - МАРЕ"

У головній будівлі Нацмузею експонується виставка Григорія Лоїка "МАЙДАН – ВІЙНА – МАРЕ".

Виставка присвячена пам’яті дружини Марії та драматичним подіям революції Гідності й російсько-української війни. Використавши досвід роботи з сучасною сценографією, художник сконструював складний простір, де кожен твір є самодостатнім, але водночас не має замкнутої герметичної структури, він активно взаємодіє з суспільним та часовим контекстом, часто виходячи за рамки класичного полотна.

Експозиція триватиме до 30 червня. Вартість квитків для дорослих – 100 гривень, для студентів та пенсіонерів – 50 гривень,  для учнів – 40 гривень.

афіша

Теги:
Читайте також:
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • Біла Церква
 • USD 41.19
  Купівля 41.19
  Продаж 41.75
 • EUR
  Купівля 44.82
  Продаж 45.62
 • Актуальне
 • Важливе
2024, середа
24 липня
08:59
ЗСУ
"Едельвейси" показали, як знищили танк та бойову машину десанту росіян
08:43
кібератака
Хакери з російських IP-адрес взимку позбавили Львів тепла – звіт кіберекспертів США
08:15
хмари
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 24 липня
07:50
блискавка
У Львові блискавка влучила в будинок: в кількох  квартирах погоріли комп'ютери і роутери
07:24
лампочка
Світла буде більше: обленерго оновило графіки вимкнень на Львівщині 24 липня
2024, вiвторок
23 липня
22:35
На Львівщині напали на працівника ТЦК
Під час обшуків у працівників ТЦК на Тернопільщині помер чоловік
22:10
Ірина Фаріон
Одну з вулиць Львова пропонують перейменувати на честь Ірини Фаріон
21:49
OPINION
Ніка Нікалео
Сліпий, німий, чи глухий, або надміру пильний? Що гірше?! Блог Ніки Нікалео
21:30
військовий квиток, мобілізація
На Тернопільщині затримали одного з районних військкомів за підозрою в хабарництві, – журналісти
21:11
У бою з окупантами на Харківщині загинув захисник зі Львівщини Андрій Мишок
У бою з окупантами на Харківщині загинув захисник зі Львівщини Андрій Мишок
20:52
Ексклюзив
похорон Ірини Фаріон у Львові
Росіяни завчасно підготували інформаційну кампанію щодо вбивства Фаріон, - експертка Захарченко
20:35
У Дрогобич планує переїхати Донецький національний технічний університет
20:06
У Коломиї створять інклюзивний спортзал для ветеранів війни з інвалідністю
19:41
світло
Світла не буде 5-6 годин: графіки й групи вимкнень для Львівщини 24 липня
19:23
Львів'ян 25 липня запрошують здати кров у мобільному центрі
19:10
Моніторинг якості води: які річки мають найнижчу якість на Львівщині
18:52
крематорій
У Львові скористаються "доступним кредитом" для будівництва крематорію
18:37
Громада Львова передала військовим ще 482 дрони
18:24
У Другому ТМО Львова реалізовують кампанію з профілактики раку грудей
18:07
басейн "Динамо" на Стуса
Львівська міськрада проголосувала за прийняття у власність басейну, який "Динамо" не збирається віддавати місту
17:53
Заказник "Торфовище Білогорща"
Львівська мерія хоче зробити заказник "Торфовище Білогорща" місцем реабілітації 
17:48
У Коломиї переселенці матимуть змогу безплатно отримати окуляри та одяг
17:35
На Хмельниччині оголосили підозру чоловікові, який скоїв розбійний напад на колишню співмешканку
17:28
нелегал з Польщі
З Волині видворили громадянина Польщі, який незаконно перебував в Україні
17:13
Прикарпатські спортсмени здобули найбільше нагород на XIII всеукраїнському турнірі з вільної боротьби серед юніорів
17:13
Хмарно з проясненнями: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 24 липня
16:55
На Рівненщині представили нового очільника ДСНС області
16:47
тюрма
На Хмельниччині чоловік, через якого загинула  80-річна жінка, отримав вирок
16:34
інспектор з паркування
У Львові стане більше чиновників і паркувальників
16:20
в'язниця
Львівські правоохоронці викрили чоловіка, який видурив гроші у військових
16:04
скеровано до суду
На Буковині судитимуть патрульних поліцейських, які допомагали вивозити військовозобов'язаних за кордон
15:50
заміна клапана
У Франківську лікарі замінили пацієнтці серцевий клапан через розріз у нозі
15:45
дистанційне навчання
Львівська мерія наполягає на навчанні з середини серпня і звернулась до уряду, Кабмін каже про початок вересня
15:37
фан-зона
У Львові для перегляду Олімпійських ігор працюватиме унікальна фан-зона
15:25
ТЦК, штраф
Волинський суд виніс вирок чоловіку, який розірвав мобілізаційні документи сина
15:03
На кордоні з Польщею викрили три псевдоподружжя
"Шведська сім'я" та "шлюб за розрахунком": на кордоні з Польщею спіймали три псевдоподружжя
14:56
протезування у центрі "Незламні"
У Львові депутати перенесли рішення про створення "медуніверситету Садового"
14:50
На Рівненщині чоловік підірвав себе гранатою
На Рівненщині чоловік підірвав себе гранатою: деталі
14:35
травмай, Львів
У львівському трамваї на контролерок напав пасажир
14:26
вогонь, полум'я, пожежа
У Калуші під час пожежі надзвичайники врятували пенсіонерку
Більше новин