Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові з 17 по 23 червня: Леся. Їсторія та Дні мистецтва перфоманс

22 червня, 2024 субота
12:20

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Театр

Прем’єра вистави "Візьми зараз із собою"

Із 21 по 23 червня Jam Factory Art Center запрошує відвідати прем'єру вистави "Візьми зараз із собою".

Над виставою працювали митці із Румунії: режисер Алін Уберті, сценограф, художник костюмів і світла Космін Станку. А український драматург Дмитро Левицький спеціально для цієї вистави написав п’єсу "Прийшло три каліки". Жанр вистави режисер визначає як "перформативне прощання". 

Перед початком роботи над п’єсою та перформансом команда досліджувала район Підзамче: знайомилися з історією, місцевими мешканцями та культурними ландшафтами довкола артцентру. 

"Герої вистави – троє пересічних осіб у пересічному просторі. Вони не діють. Вони вагаються. Вагаються перед горою пересічних спогадів, які нікуди не зникнуть. Слова, коли вони промовлені, звучать як пересічне прощання. Попри цілковиту байдужість світу до цієї трійці, час проявляє співчуття і зупиняється на Підзамчі, поки вони не знайдуть своє ідеальне прощання", – розповідають в Jam Factory Art Center.

Щовечора упродовж цих трьох днів прем'єра розпочинатиметься о 19:00. Вартість квитків 300 гривень. Придбати їх та обрати дату можна за посиланням.
 Прем’єра вистави "Візьми зараз із собою"

Фото: Jam Factory Art Center

Леся. Їсторія

У недіою, 23 червня, Львівський театр імені Лесі Українки запрошує на виставу "Леся. Їсторія".

Вистава створена відомою сербською режисеркою Ленкою Удовічкі, яка співпрацювала з легендарними English National Opera Studio та Globe Theatre.

Як розповідають у театрі, "Леся. Їсторія" – не про хворобливу жінку або нещасну поетку з підручника української літератури. А про круту письменницю, яка у XIX столітті подорожувала більше, ніж сучасна людина, знала понад 10 мов, була гострою на язик, стильно одягалася і палко кохала.

Початок вистави о 18:00. Вартість квитків від 200 до 260 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша, Леся. Їсторії

Фестивалі

Свято музики у Львові

У п'ятницю, 21 червня, Львів звучатиме сотнями мелодій, танцюватиме й сяятиме радістю.

Як розповідають організатори, досі Львів залишається єдиним українським містом, офіційно затвердженим "Fete de la Musique", як учасник Свята. Ідея Свята є надзвичайно простою і радісною – святкування музики наживо в будь-яких її проявах, безкоштовно і відкрито у публічному просторі міста. Адже музика – це універсальна сила, що об’єднує людей різного віку, походження, статусу, переконання і смаку.

Цьогоріч учасниками свята тануть понад 50 музикантів, гуртів та музичних колективів, які музикуватимуть у найрізноманітніших локаціях міста. Серед них Закапелок Марека, Двір Змін, Дім Франка та багато інших цікавих просторів. Детальну програму свята можна знайти за посиланням.

Гасло події – "Музикуймо та донатимо!" Тож, під час кожного виступу відвідувачі матимуть нагоду долучитися до важливого збору на 12 FPV дронів для фонду Musicians Defend Ukraine. Мета – зібрати 250 тисяч гривень, а долучитись можна вже, задонативши на Монобанку.

афіша

Дні мистецтва перфоманс. Школа перфомансу

Із 18 по 22 червня у Львові відбуватимуться "Дні мистецтва перфоманс. Школа перфомансу", під час яких відсвяткує 10-річчя чеський фестиваль перформансу FNAF.

Чеський FNAF (Фестиваль оголених форм) досліджує тіло, тілесність і різні форми їхнього вираження через візуальний знак. Темою п’ятиденної зустрічі чеських та українських перформерів стане "Тривога в тілі". Усі покази можна відвідувати вільно.

Також із 19 до 21 червня у Львівській національній академії мистецтв (вул. Кубійовича, 38) відбудеться Школа перфомансу, під час якої проведуть воркшопи професійні чеські перформери Ленка Клодова, Антонін Брінда та Адам Міхалек. На участь у них можна зареєструватися за посиланням, максимально може бути 10 учасників на одному воркшопі. А підсумком проведення майстерень стануть покази перформансів 22 червня у ЛНАМ.

Детальна програма фестивалю за посиланням.

афіша

Презентації, майстер-класи, зустрічі та екскурсії

"Augmented Reality Tales of War and Peace"

У суботу, 22 червня, біля львівської Сенсотеки (вулиця Уласа Самчука, 22) відбудеться презентація міжнародного проєкту "Augmented Reality Tales of War and Peace". 

Митці розповідатимуть історії війни та миру, розказані за допомогою доповненої реальності. 

"Проєкт ARTWP є спільним європейським мистецьким зусиллям, яке використовує потенціал доповненої реальності, щоб пролити світло на людський досвід війни та миру. Результатом нашої кропіткої спільної роботи стали 20 робіт, які можна буде побачити протягом двох років у країнах-учасницях", – зазначив Пітер Кемпбелл, культурний менеджер та керівник проєкту ARTWP.

Участь у події візьмуть: Олег Криштопа, український письменник та історик; Магалі Берруе, французька перформерка; Василь Кметь, директор Львівської Муніципальної Бібліотеки; Неллі Клос, координаторка проєкту.

Початок о 12:00.

доповнена реальність

Фото: Олександра Аврамчука

Феномен Стрийського парку: екскурсія Павла Гудімова

У неділю, 23 червня, львів'ян та гостей міста запрошують на вечірню прогулянку з Павлом Гудімовим "Феномен Стрийського парку: Як минуле зустрілося з сучасністю".

"Стрийський парк вже неодноразово був у фокусі моїх екскурсій. Цього разу я розкажу, як створювали і проектували Стрийський парк ще в 1890-ті роки. Як його оновлювали? І яка територія є сучасним ландшафтом", – інтригує майбутньою екскурсією Павло Гудімов.

Прогулянка буде цікавою широкій аудиторії: як постійним гостям Стрийського парку, так і людям, що досить рідко бували тут.

Початок о 17:00. Вартість квитків 300 гривень. Зареєструватися на екскурсію можна за посиланням.

Скульптура у Стрийському парку, Львів

Фото: Андріана Стахів

Концерти

OLES

У вівторок, 18 червня, зустрічайте у Дзизі OLES із концертом на підтримку 3 ОШБр. 

Усі зібрані кошти будуть направлені на закупівлю FPV-дронів для 3 ОШБр. Тож поціновувачів доброї музики запрошують активно долучатися до концерту .

Спеціальні гості концерту – "Три кроки в ніч". 

Початок о 20:00. Вхід вільний, проте донати вітаються.

афіша

Мистецтво

Виставка "Хрест і тіло" Данила Мовчана

У вівторок, 18 червня, галерея Iconart запрошує на відкриття виставки "Хрест і тіло" Данила Мовчана.

"Зіставлення світла і темряви. Це допомагає виявити та зрозуміти багато людських рис та діянь.
Сьогодні надмір емоцій та переживань народжує нові образи. Ці композиції показують людину, яка шукає опори та підтримки в трагічній реальності. І тут маємо пам’ятати про хрест та Спасителя на ньому", – розповідає Данило Мовчан.

Початок відкриття о 16:00.

афіша

До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис

У малих виставкових залах відділу "Палац Лозинського" (вул. Василя Стефаника, 3) експонується персональна виставка "До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис".

Живописні та графічні твори – у змішаній авторській техніці, начерки, естампи – вагомий пласт доробку Михайла Дзиндри 1970-х – початку 2000-х рр. Осердям формотворчих пошуків майстра є редукція емпіричного та уречевлення посутнього в асоціативній, експресивній, консолідованій у самодостатній всесвіт пластичній драмі кольорів, ліній, площин.

Як розповідають організатори, тут представлені графічні і живописні твори художника з приватної колекції Софії Дзиндри, що засвідчують здатність графічної та живописної мови до о-мовлення світу, о-присутнення сутності, її здійснення як "домівки буття" (М. Гайдеґґер). Експозицію доповнюють 16 скульптурних композицій майстра зі збірки Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького.

Триватиме виставка до 28 липня.

афіша

Виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”

У Львівському скансені відкрилася виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”.

Стас Жалобнюк - художник з фронтиру, з першої лінії, а такою, особливо останніх два роки, є українська Одеса… І своє мистецтво, яке він робить у цей час, називає пропагандою, бо іншого робити зараз не може… Ми це означимо як актуальне мистецтво, що реагує на страшну дійсність… Тут і про пам’ять родини, і про понівечені людські долі, про те, що ми є цілями для ворога, про втрати і біль…

"Випромінювання" Стаса Жалобнюка поєднує декілька циклів художника, створених упродовж останніх десяти років: "Випромінювання", "Садок діда Сави", "Портрети" та інші. Проєкт організований спільно з Одеським національним художнім музеєм.

Виставка розташувалася у костелі зі с. Язлівчик.

афіша

"Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022"

У Львівському муніципальному мистецькому центрі триває виставка "Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022".

Експозиція приурочена до двадцятиріччя МСМХ. Виставка є хронологічною репрезентацією ключових проєктів від заснування локації до окупації міста.

Учасники та учасниці: Вʼячеслав Машницький, Поліна Райко, Стас Волязловський, Юлія Волязловська, Семен Храмцов, Микола Маценко, Олександр Жуковський, Олександр Печерський, Маргарита Болгар, Віктор Покиданець, Юрій Білей, Микола Карабінович, Сашко Довгий, Юлія Манукян, Лесь Касьянов.

афіша

Ретроспективна виставка Тараса Лозинського "Хвала Творцеві"

У Нацмузей запрошує відкрилася ретроспективна виставка Тараса Лозинського "Хвала Творцеві". 

Тарас Лозинський (28 березня 1959 – 8 березня 2023) народився, жив і працював у рідному Львові. Тут він став відомим митцем, колекціонером, меценатом, видавцем та співзасновником Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ. Дивовижне вміння генерувати й утілювати в життя іноді найнеймовірніші ідеї, наполегливість, надзвичайна працьовитість і беззастережний талант – ось основні рушії формування його індивідуальності. Творам Тараса Лозинського притаманна оригінальна манера, яку він упродовж років відшліфовував щоденною ретельною працею.

Експозиція виставки, до якої увійшли малярство на склі, графіка та живопис, репрезентує увесь творчий шлях митця: від ранніх творів 1978 року до останніх робіт, намальованих уже наприкінці життя.

Виставка триватиме до 14 липня.

афіша

Виставка "Спогади"

У Домі Франка триває виставка "Спогади".

Куратори: студенти 1 курсу ІТМ ЛНАМ під керівництвом Христини Береговської. 

"У часи, коли не знаєш, що буде завтра, коли щодня щось змінюється, а інфопростір переповнений інформацією, важливо оберігати свої спогади. Вони є частиною нас, вони є частиною пройденого шляху. Спогади формують історію, а без минулого неможливе майбутнє", – розповідають організатори.

Триватиме виставка до 25 червня.

афіша

Виставка архівних світлин "Соля"

Кав'ярня-галерея "Штука" запрошує на виставку архівних світлин "Соля".

Це спільний проєкт із Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької у Львові.

На противагу офіційним кабінетним фотографіям ательє Маґріні, де співачка постає в образах розмаїтих героїнь із опер, у червневій експозиції "Штуки" представлено невідому серію світлин. Це дві фотосесії, які співачка ймовірно замовила як приватні світлини та світлини для промоції концертного турне Аргентиною та Сполученими Штатами після І Світової війни. Ці фото були втілені на дагеротипних пластинах. Доволі складна техніка, проте давала можливість для першої ретуші світлин – додавання до них певних мистецьких "ефектів".

афіша

Виставка "Місто перснів"

Галерея "Зелена канапа" запрошує на виставку "Місто перснів" Олени Василевич.

Це колекція керамічних артоб’єктів, які можна носити. Кожен перстень має монументальну архітектурну форму і символізує нові споруди, що будуть побудовані після Перемоги України. Олена Василевич створила їх упродовж 2023 –2024 років.

Ідея виставки виникла близько року тому і тоді ж почалась її трансформація від першопочаткової – зображення руйнації та уламків, до яскравих, кольорових і життєствердних маленьких символів нового життя. Олена відкинула частину робіт, також вирішила відмовитись від рефлексій війни і спрямувати погляд у майбутнє, створивши колекцію де кожен перстень має назву українського міста і за кожним перснем стоїть асоціація з людиною, яка походить з цього міста, адже міста – це їх люди. У 2022 році після початку повномасштабного вторгнення Олена змінила своє російське прізвище Хомякова на Василевич – прізвище діда по материнській лінії, адже каже: "Мої прикраси мені, як діти і я б не хотіла, щоб вони носили російське прізвище".

Виставка працюватиме з 12:00 до 19.00, щодня крім понеділка. Перстені продаватимуться.

персні Олени Василевич

Виставка Григорія Лоїка "МАЙДАН - ВІЙНА - МАРЕ"

У головній будівлі Нацмузею експонується виставка Григорія Лоїка "МАЙДАН – ВІЙНА – МАРЕ".

Виставка присвячена пам’яті дружини Марії та драматичним подіям революції Гідності й російсько-української війни. Використавши досвід роботи з сучасною сценографією, художник сконструював складний простір, де кожен твір є самодостатнім, але водночас не має замкнутої герметичної структури, він активно взаємодіє з суспільним та часовим контекстом, часто виходячи за рамки класичного полотна.

Експозиція триватиме до 30 червня. Вартість квитків для дорослих – 100 гривень, для студентів та пенсіонерів – 50 гривень,  для учнів – 40 гривень.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 40.39
    Купівля 40.39
    Продаж 40.89
  • EUR
    Купівля 43.29
    Продаж 44.01
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
26 червня
15:54
У Львові лауреат "Трофею світу" дасть концерт з  танго і джазу 
15:43
вимкнення світла
Світла не буде довше: у Львівобленерго пояснили, чому довелось оновити графіки відключень
15:40
ухилянти
Двоє чоловіків з дитячими нарукавниками для плавання, намагалися через Західний Буг втекти до Польщі
15:24
На Закарпатті ввели додаткові обмеження у прикордонній смузі
15:09
Ужгород_автобус, маршрутка
В Ужгороді зросла вартість проїзду у громадському транспорті: скільки коштуватиме квиток
14:54
Ексклюзив
Вадим Скічко
Іноді українцям легше грати проти сильного опонента, – коментатор матчів на Євро 2024 Скічко про поєдинок з Бельгією
14:41
НДІ на Новому Львові
Компанія власника готелю "Цитадель Інн" придбала НДІ у Львові
14:26
гра "Тиса"
Переплисти Тису ще ніколи не було так просто: в AppStore з'явилася гра про популярну в ухилянтів річку
14:19
Оновлено
Свято музики у Львові 2024
Куди піти у Львові з 24 по 30 червня: аукціон-концерт "Картини на армію" та відкриття академічної сцени в Jam Factory
14:17
Ексклюзив
Рекрутинговий центр 93-ї ОМБР
У Львові 93-тя ОМБР "Холодний Яр" відкрила рекрутинговий центр
14:11
Віктор Микита
Побутові користувачі міні-СЕС дають у сонячні дні до третини електроенергії в систему, – голова Закарпатської ОВА
13:58
"День без повісток"
У Луцьку пройде рекрутинговий захід "День без повісток": деталі
13:41
обмін полоненими 25 червня 2024 року_Валерій Сіверухін
Після двох років російського полону повернувся захисник Aзoвcтaлi зі Львівщини Валерій Сіверухін
13:33
Свірзький замок
Львівщина. Унікальний спадок: у Львові презентували проєкт нового мобільного застосунку
13:26
Львівську "сухопутку" атакували ботоферми
13:12
"Замаскувала" під рис і печиво: українка з Польщі везла гаджети Apple на мільйон гривень
"Замаскувала" під рис і печиво: українка з Польщі везла гаджети Apple на мільйон гривень
12:58
пістолет
На Волині чоловік зізнався поліції, що застрелив відпочивальника з Києва
12:41
Обмін полоненими
Додому з російського полону повернулися двоє волинян
12:25
змія
У Славську на Львівщині змія вкусила 35-річного чоловіка, він потрапив до лікарні
12:10
У Шацьку на Волині на офіцера ТЦК напав військовозобов'язаний: що йому загрожує
11:56
ДТП Львівщина
На Львівщині двоє людей отримали травми внаслідок зіткнення автокрана та мікроавтобуса
11:52
Інфографіка
курс валют
Курс валют у Львові в банках та обмінниках на 26 червня
11:44
Орися Дідич
"Вірю, що ця дівчинка впорається": донька волонтерки Уляни Дідич стала рекруткою ДШВ
11:28
утоплення
На Закарпатті в озері потонули двоє дітей
11:11
Степан Парикаш
На Рівненському полігоні помер боєць зі Львівщини Степан Парикаш
10:55
кордон прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 25 червня
10:45
відзначення Дня кримськотатарського прапора у Львові
У центрі Львова замайорів кримськотатарський прапор
10:43
СБУ затримала зрадника, який готував ракетні удари рф по Буковині
Два роки переховувався від мобілізації: СБУ затримала буковинця, який готував ракетні удари РФ
10:28
На фото людина, що працює за комп'ютером
Ветерани в Україні зможуть стати IT-фахівцями, у Львові підписали документ, що стане початком довготривалого проєкту
10:10
На Закарпатті викрили мера і голову райради
Меру Мукачева Андрію Балозі та голові райради Михайлові Ланю оголосили підозру
09:58
Ексклюзив
Євген Міклушка
"Люди хочуть ставати операторами БПЛА, бо думають, що це дуже безпечно. Це не зовсім так", – нацгвардієць Євген Міклушка
09:40
прикордонний контроль, перетин кордону
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 26 червня
09:26
свічка_скорбота
Від важких поранень у лікарні помер боєць з Івано-Франківщини Богдан Сивків
09:09
білка
У львівському парку білка вкусила жінку, яка намагалася її погодувати
08:52
ФК "Карпати" відмовився від зарубіжних зборів, – ЗМІ
08:37
Суд зобов'язав НАБУ розпочати розслідування щодо будівництва дороги до відпочинкового комплексу батька очільника Львівської ОВА, який є бізнесменом
08:22
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 26 червня
08:08
Ексклюзив
Рекордсмени із закупівлі БПЛА: як Городоцька громада на Львівщини змогла купити тисячу дронів для ЗСУ
07:46
обмін полоненими 25 червня 2024 року
З російського полону звільнили шістьох захисників з Хмельниччини
07:21
Отруєння чадним газом
Понад 4,5 тис. абонентів на Львівщині будуть без газу 26-27 червня: перелік населених пунктів
Більше новин