Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові із 12 по 18 лютого: Переможна симфонія, концерт для дітей "Граємо" та феномен Марії Примаченко

18 лютого, 2024 неділя
11:13

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Зустрічі, майстер-класи, лекції та презентації

Презентація книги Павла Романюка "Революція Гідності: Чорна меса"

У середу, 14 лютого, у Львівському палаці мистецтв відбудеться перша в Україні презентація книги Павла Романюка "Революція Гідності: Чорна меса".

"Класик журналістських розслідувань львів’янин Павло Романюк за майже десять років зібрав значну інформацію і ділиться у книзі невідомими свідченнями про долі і число Героїв Майдану, оприлюднює вражаючі факти і подробиці подій, викриває таємні злочини і закулісних персонажів. Без ейфорії автор аналізує і зіставляє події, факти, тенденції, обіцянки і наслідки," – розповідають організатори.

Початок о 17:00.  Вхід вільний.

афіша

"Під скляним ковпаком": відкриття виставки та розмова про емоційне вигорання

У четвер, 15 лютого, у Книгарні-кав’ярні Старого Лева (вул. Галицька, 17) відбудеться відкриття виставки ілюстрацій до роману "Під скляним ковпаком", а також розмова про емоційне вигорання з психотерапевтами Тетяною Омельченко та Юрієм Колодієм.

Ілюстрації Анастасії Стефурак до роману Сильвії Плат "Під скляним ковпаком" стали чудовим доповненням українського видання, що побачило світ 2018 року у Видавництві Старого Лева. Ці малюнки вражають багатьох з першого погляду. Вони вже стали мотивами татуювань та розійшлися сотнями листівок

Початок о 18:30. Вхід вільний.

афіша

Сельма Лаґерльоф, "Морбакка" та література: книжкова розмова з Наталею Іваничук

У п'ятницю, 16 лютого, у Книгарні-кав’ярні Старого Лева (вул. Галицька, 17) відбудетьс розмова із Наталею Іваничук, присвячена книжці Сельми Лаґерльоф "Морбакка".

Морбакка – ​дім дитинства Сельми Лаґерльоф, першої жінки- лауреатки Нобелівської премії з літератури. Ця садиба – місце спогадів про дитинство, родину, друзів та далеких знайомих. 

"Про "капсули часу", місця сили, дім та літературу говоритимемо на зустрічі з перекладачкою книги Наталею Іваничук та модераторкою Оксаною Зьобро", – кажуть організатори.

Початок о 18:30. Вхід вільний.

афіша

Кіно

"Memory is our homeland"

У четвер, 15 лютого, Палац Гната Хоткевича запрошує на перегляд фільму "Memory is our homeland" та живе спілкування із його режисером Джонатаном Дюрандом.

Джонатан Дюранд – режисер-документаліст і фотограф із Монреаля, Канада. Він вивчав політологію та філософію в Університеті Макгілла (BA), після чого кілька років жив і працював викладачем в Азії та Східній Африці. З 2009 року продовжує кар’єру режисера, оператора та фотографа. Прем’єра фільму "Пам’ять – наша батьківщина" відбулася на Монреальському міжнародному фестивалі документального кіно в листопаді 2018 року, де він отримав нагороду People’s Choice Award.

"Разом з ним ми разом пройдемо шлях польських біженців під час Другої світової війни та спробуємо провести паралелі з українським досвідом", – кажуть організатори.

Початок о 18:00. Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

афіша

Театр

Вистава "Весілля"

У п'ятницю, 16 лютого, театральний центр "Слово і Голос" (вул. Городоцька, 38) запрошує на виставу "Весілля".

Драматургію вистави складають 28 старовинних українських весільних пісень, які разом зі сценографією та костюмами сплітаються у надзвичайно тендітне, мерехтливе та водночас складно виконане мереживо театрального дійства.

"Це дійство не є відтворенням весільного обряду, воно не є ритуальним театром. Режисер, акторки та художники розмовляють з сучасними глядачами сучасною мовою на теми, що актуальні у всі часи для всіх людей народів – про любов, людські взаємини, чоловіка та жінку, про рід та родину, дітей та батьків", – пише про виставу театральний критик Сергій Васільєв.

Початок о 18:00. Вартість квитків 300 гривень, придбати їх можна за посиланням.

вистава "Весілля" театрального центру "Слово і Голос"

Фото: "Слово і Голос"

Концерти

"Пори року" Вівальді у виконанні хору та органа

У вівторок, 13 лютого, Львівський органний зал запрошує гостей на концерт "Пори року" Антоніо Вівальді у виконанні хору та органа.

Перекладення бестселеру світової класики для незвичного складу здійснив молодий харківський композитор Володимир Богатирьов на замовлення Львівського органного залу. На відвідувачів очікує фантастичне поєднання голосів та тисяч труб органа.

Виконавці: Львівський муніципальний хор "Гомін", Світлана Позднишева – орган, Вадим Яценко – дириґент.

Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00 або онлайн. Вартість від 100 до 250 гривень.

афіша

Концерт SHUMEI

У вівторок, 13 лютого, у Львівській національній опері відбудеться концерт SHUMEI.

Спеціально до Дня святого Валентина SHUMEI у супроводі струнного квартету виступить на сцені Львівської Опери. Співак хоче асоціюватися з авторською музикою, тому він більше уваги приділяє особистим пісням, а не каверам. Він народився в музичній династії і з дитинства пов’язаний з музикою.

"Кожен квиток – це допомога Збройним силам України, без яких не було б цього вечора", –зазначає співак.

Початок о 19:30. Вартість квитків від 440 до 1690 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

Ukraina Cho-jazz. Пам'яті Маркіяна Іващишина

У четвер, 15 лютого, арт-центр Дзиґа запрошує на концерт "Ukraina Cho-jazz. Пам'яті Маркіяна Іващишина" за участі Соломії Чубай та гурту "Джалапіта", "Young jazz messenger".

Проєкт "Ukraina Cho-jazz" – ініціатива Марчіна Кіти (директора Ходжєжського Будинку Культури, Польща) та українських музикантів Анастасії Літвінюк та Ігора Гнидина для підтримки українських джазових музикантів.

Ми віримо, що відбудова країни розпочнеться швидко, але ми також впевнені, що без підтримки меценацтва, не буде коштів на культуру, тому цей проект є для того, щоб пітримати українських музикантів у не прості часи. Дякуючи цьому проєкту та фінансовій підтримці людей з Польщі та Європи, українські музиканти отримають підтримку, яка дозволить їм і далі займатись музикою", – кажуть творці 

Початок о 20:00. Вхід – 300 гривень.

афіша

Інтерактивний концерт для дітей "Граємо"

У неділю, 18 лютого, Львівський органний зал запрошує дітей на інтерактивний концерт "Граємо".

"На цьому концерті відбуваються справжні дива, адже тут кожна дитина перетвориться на справжнього музиканта", – кажуть в органному залі.

Діти познайомляться з шедеврами світової класики – творами Генделя, Гріга, Штрауса, Моцарта, Сен-Санса, Леонтовича. Зможуть пограти на музичному інструменті, станцювати вальс і навіть подириґувати міні-оркестром.

Програма розрахована на молодших школярів, 6-9 років.

Початок о 14:00.  Квиток для 1 дитини коштує 200 гривень. Вхід для дорослих, які супроводжують дітей, безкоштовний. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або онлайн

афіша

Фолк давній та сучасний. Концерт Бені Стюарта, Ольги Стернейчук та гурту "Чаїр"

У неділю, 18 лютого, Дім Франка запрошує на концерт фольклорної музики.

"Про Бенджаміна Стюарта ви вже знаєте – це американський фольк-музикант, волотонтер, музикант, що вивчає українську народну музику, і вчитель англійської мови у Києві, – розповідають у Домі Франка. – Беня виступатиме не сам, а з Ольгою Стернейчук, членкинею гурту "Шум’я", які об'єднають голоси, щоб перенести себе та своїх слухачів у часі. Крім цього на вас чекає знайомство з гуртом "Чаїр" (Çayır) – кримсько-українським проєктом зі Львова, котрий досліджує традиційну музику Криму".

Беня та Ольга представлять традиційну музику з оригінальними піснями: Беня – з гір Аппалачі на сході США, а Ольга – з лісистих рівнин південно-центральної України. А "Чаїр" представить акустичне опрацювання традиційних кримськотатарських пісень, які ви почуєте у виконанні двох голосів, традиційного інструменту баглама саз та перкусії.

Початок о 16:00. Вартість: 200 гривень + вхідний квиток у Музей.

афіша

Прем'єра "Переможної" симфонії Золтана Алмаші

У неділю, 18 лютого у Львівському органному залі відбудеться світова премʼєра симфонії "Переможної" – твору сучасного українського композитора Золтана Алмаші.

На написання симфонії композитора надихнуло перебування в Одесі, коли місто було атаковане російськими ракетами та безпілотниками.

"Уявіть собі: оксамитовий одеський вересень, найпрекрасніша ніч, яка може бути, зорі на небі, тиша, свіже, вже досить прохолодне повітря, і раптом – тривога. Вибухи десь здалеку, а тепер і поруч. Потім відбій, але ненадовго. То були шахеди, а зараз ракета. Знову вибух. Десь перед світанком нарешті відбій, у мене спроба все-таки поспати хоч трохи. Але раптом – о 7-й ранку я знову пробуджуюсь від того, що хтось грає гами на віолончелі. І замість прикрого відчуття, що поспати перед концертним виступом так і не вдалося, мене накриває почуття ейфорії, радості і впевненості у нашій Перемозі", – розповідає про історію написання твору Золтан Алмаші.

Початок о 19:00. Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00 або онлайн. Вартість від 100 до 250 гривень.

Переможна симфонія

Мистецтво

Виставка "Образ воїна"

Центр Шептицького запрошує відвідати виставку "Образ воїна", це проєкт про воїнів Сил Оборони України, які отримали важкі поранення, захищаючи державу.

В експозиції представлена колекція з 34 картин, створених пораненими українськими військовими під час арттерапевтичних майстер-класів від львівського художника, іконописця та волонтера Лева Скопа.

Мультидисциплінарний проєкт реалізований як серія майстер-класів, що проводились у чотирьох різних закладах реабілітації, а картини намальовані воїнами є ретрансляцією тих подій, які вони пережили та їхнього особистого сприйняття образу захисника.

Відвідати виставку можна у Холі Центру Шептицького до 5 березня.

афіша

Виставка "...Тільки політ…"

У Львівському музеї історії релігії триває виставка талановитого львівського подружжя художників Віктора та Наталії Проданчуків "...Тільки політ…".

"Серія робіт в даному проєкті відображає трагічні наслідки війни на теренах України через призму мистецтва, – каже кураторка проєкту Івона Лобан. – Це творче відтворення вражає не лише своїм художнім вираженням, а й глибинною спонукою до роздумів над значенням пам'яті та людської стійкості. Роботи, виконані змішаними техніками (особливо скульптури та рельєфи) справді потужно інтригують емоційною силою та глибокою символікою".

Недавно Віктор та Наталія Проданчуки створили проєкт "руйНАЦІЯ", який виставив у себе на площі близько 1000 кв.м  Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк) та експонував його рік, починаючи від  24 серпня 2022 року.

Віктор і Наталія Проданчуки

Виставка світлин Олега Огородника "Зачарований ліс"

У Львівському палаці мистецтв триває виставка світлин Олега Огородника в техніці ціанотипії під назвою "Зачарований ліс".

Олег Огородник народився 1954 року. Сфери зацікавлення: Чорно-біла фотографія (спортивна, життя в горах, акт, портрет, пейзаж.). Із 2013 року зацікавився альтернативними видами фотографії. Зокрема, альбуміновим друком і ціанотипією. Зараз є членом групи альтернативної фотографії "Zasmaha".

афіша

Виставка "Анатомія звуку"

У Львівському органному залі можна подивитися виставку “Анатомія звуку” учасника команди Євгена Червоного.

"Ми любимо музику. Ми насолоджуємося звуками інструментів, які народжують неймовірні образи в нашій уяві, дарують яскраві та сильні емоції, створюють настрій, лікують душу, надають натхнення. Але як виникає ця магія, яка має такий колосальний вплив на людину? Що є музика? Чи можна її розібрати на “атоми”, дійти до фізичної суті її буття, побачити з чого вона народжується?" – пишуть про неї організатори.

Виставка діє з 3 лютого по 1 березня, щодня з 13:00 до 18:30. Вхід в Галерею органного залу – за вхідним квитком, який дає також право відвідування концертного залу.

афіша

Те, чого не видно

У львівському музеї "Івана Георгія Пінзеля" діє експозиція "Те, чого не видно", яка присвячена скульптурі Скорботного Христа з каплиці Боїмів.

Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, проведених завдяки співпраці Інституту "Полоніка" з Львівською національною галереєю мистецтв та львівськими реставраційними установами, її вдалося врятувати. А результати цієї чималої роботи можна буде побачити під час виставки "Те, чого не видно".

Виставка представлена трьома мовами (польською, українською, англійською). Конкретні дні та години відвідування варто уточнювати у музеї. 

Скульптура доступна для огляду із 26 січня до кінця лютого 2024 року у п’ятницю та суботу з 11:00 до 17:00.

Каса працює до 16:45. Вартість вхідних квитків у сектор для дорослих – 60 гривень, для студентів – 50 гривень, а для дітей та пенсіонерів – 20 гривень. 

презентація відреставрованої скульптури Скорботного Христа із каплиці Боїмів

"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського

Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".

"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.

Читайте також: Найцінніша колекція: у Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським

Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.

Триватиме виставка до 26 травня.

афіша

"Під крилом Янгола"

У головній будівлі Нацмузею представлена експозиція проєкту Романа Опалинського "Під крилом Янгола".

Мова про мистецьку спробу показати і шлях до збереження культурної спадщини, і мистецтво перетворення народних та релігійних міфів на висвітлення сучасних взаємин. Представлені твори покликані розкрити глибину та красу давніх легенд, які віддзеркалюються в сучасному світі через міжособистісні стосунки.

афіша

Виставка "Феномен Марії Примаченко"

В експозиційних залах другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна переглянути унікальну виставки "Феномен Марії Примаченко".

"51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею зберігає пам'ять про Дім. Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом", ‒ розповідають організатори.

Виставку продовжили до 14 квітня 2024 року.

афіша

Виставка "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ"

Національний музей Львова запрошує переглянути виставку "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ", яка представить роботи дев’яти українських митців.

На виставці будуть представлені твори живопису та скульптури авторства Оксани Андрущенко, Лілії Бабяк, Мирослава Дедишина, Ігоря Іваніва, Ігоря Колісника, Володимира Луцика, Петра Старуха, Оксани Романів-Тріски та Іринея Юрчука. Митці живуть і працюють у Львові, Римі (Італія) та Лівінгстоні (шт. Нью-Джерсі, США). Кожен має свою творчу біографію, проте усіоб’єднані спільним задумом – "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ".

Триватиме виставка до 25 лютого 2024 року.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.44
    Купівля 39.44
    Продаж 39.93
  • EUR
    Купівля 42.24
    Продаж 42.97
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
27 квітня
21:24
Рух - Верес
Львівський "Рух" переграв "Верес" із Рівного
20:58
загинув свічка
Під час бойових дій на Луганщині загинув військовий з Рівненщини Андрій Колодязний
20:36
збите оленя
У середмісті Хмельницького автомобіль збив молоде оленя
20:01
Фортеця у Кам'янці-Подільському
У Кам'янці-Подільському офіційно відкрили туристичний сезон
19:40
Інтерв’ю
полк "Рейнджер"
"Дрони – це свого роду азарт": сержант служби БПЛА штурмового новоствореного полку "Рейнджер"
19:17
Ліза Паус та Андрій Садовий
До Львова приїхала міністерка у справах сім’ї, людей похилого віку, жінок та молоді Німеччини
18:54
Огляд
Сонце
Погода Львів: прогноз синоптиків на сьогодні 27 квітня, завтра, тиждень
18:28
Змагання з веслування
Волинянин став призером чемпіонату Європи з академічного паравеслування
17:52
У Львові відкрили меморіальну таблицю Радковцю
У Львові відкрили меморіальну таблицю відомому краєзнавцю та культовому гіду Радковцю
17:21
свічка_скорбота
На війні з окупантами загинув 21-річний франківчанин Андрій Василик
16:59
ФК "Карпати"
Львівські "Карпати" повернулися до Української прем’єр-ліги
16:35
пікапи для ЗСУ
Британські волонтери привезли на Львівщину для українських військових пікапи
16:02
ФК "Минай"
ФК "Минай" покинув останнє місце УПЛ, перегравши "Чорноморець"
15:38
винесення стягів військових та оборонних структур України у Львові
У Львові день міста відзначили винесенням стягів військових та оборонних структур України. Фото
15:15
ухилянти
На Буковині затримали чоловіків, які намагалися виїхати до Румунії на старій "буханці" за 9 тис. євро
14:50
ЗСУ генштаб війна з Росією
На сході України волинські бійці підрозділу ударних безпілотників атакували ворожу бойову машину піхоти
14:21
фортифікації на Волині
Прем'єр-міністр Шмигаль перевірив зведення фортифікаційних споруд на Волині
13:51
пошук пенсіонера
Прочісують ліси та сусідні села: на Рівненщині розшукують пенсіонера
13:17
mini EdCamp Lviv
У Львові зібрались понад 200 українських педагогів на освітні обговорення
12:44
На Львівщині унаслідок потрійної аварії постраждали троє людей
На Львівщині унаслідок потрійної аварії постраждали троє людей
12:18
Скандал із затриманням харківського волонтера на Львівщині. Що кажуть у ТЦК та ГО
Скандал із затриманням харківського волонтера на Львівщині. Що кажуть у ТЦК та ГО
12:05
Оновлено
Львів, архтектура та скульптура
Куди піти у Львові із 22 по 28 квітня: Lviv Gallery Weekend
11:31
Оновлено
ДТП зі швидкою ша Прикарпатті
На Франківщині у ДТП перевернулась швидка: постраждали лікар та фельдшер
11:09
прикордонний контроль, перетин кордону
Скільки людей перетнули західний кордон України 26 квітня
10:29
ДТП
Біля Львова сталася ДТП з потерпілими
10:17
кордон, черги
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 27 квітня
10:08
блокпост
На Львівщині працівники ТЦК чергуватимуть на блокпостах
09:38
Осінь, дощ
Погода на Львівщині та в інших західних областях України: прогноз синоптиків на сьогодні, 27 квітня, і завтра
09:21
ракета Х-59
РФ атакувала енергетичні об’єкти у двох районах Львівщини, є руйнування
08:52
Росіяни атакували об’єкт критичної інфраструктури на Прикарпатті, пожежу загасили
Росіяни атакували об’єкт критичної інфраструктури на Прикарпатті, пожежу загасили
08:51
Ексклюзив
новини Львова
Евакуювалася з протезом під час війни: історія харків'янки, яка мешкає в модульному містечку у Львові
08:33
Огляд
Пструг, хліб та вино
Ресторани та кав'ярні Львова з атмосферними літніми майданчиками
07:00
Огляд
блокада кордону
Кордон розблоковано, та чи надовго: все що варто знати про блокування польського кордону
2024, п'ятниця
26 квітня
22:55
Як в Мукачеві виглядатиме нова автостанція. Фото
22:33
Булінг
Булінг у франківському ліцеї: директорка постане перед судом
22:14
У Рівному демонтували монумент радянським солдатам
У Рівному демонтували монумент Вічної слави
21:53
Франківчанка Вероніка Вельч, дружина Сенцова, очолила український офіс Amnesty International
21:35
"Поверніть, як було": у Львові створили петицію, щоб змінити ОДР на вул. Кубійовича
21:18
Передвеликодня толока: у Луцьку дві тисячі людей взялися прибирати місто
20:45
Бути корисними: у Франківську художники за донати для ЗСУ малюють портрети людей
Більше новин