Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові із 10 по 16 червня: Ukrainian Wine Festival та Sweet Candy Jazz

15 червня, 2024 субота
11:45

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Фестивалі

Ukrainian Wine Festival

Із 14 по 16 червня у Львівському палаці мистецтв можна відвідати Фестиваль українського вина, де зберуться найкращі представники виноробства України.

Під час фестивалю для відвідувачів працюватимуть ярмарок, фудкорт та Wine Art Space – місце, де пануватиме атмосфера мистецтва: унікальні винні інсталяції, інтерактивні фотозони та створення картин вином. Окремо варто відзначити те, що упродовж трьох днів найкращі сомельє країни, експерти виноробства проводитимуть професійні дегустації для споживачів, справжніх поціновувачів смаку та якості.

Також на заході буде можливість підтримати своїм донатом українську армію.

Квиток на один день фестивалю вартує 150 (дитячий) та 250 (дорослий) гривень, і придбати його можна тут. А на всі три дні можна придбати квитки за 300 (дитячий) і 600 (дорослий) гривень за посиланням.

афіша

Презентації, зустрічі, майстер-класи, лекції та екскурсії

Великий поетичний вечір Юрія Іздрика

У понеділок, 10 червня, львів'ян та гостей міста запрошують на великий поетичний вечір культового українського письменника Юрія Іздрика, який відбудеться у драмтеатрі ім. Марії Заньковецької.

"А вас чекає захоплююча атмосфера, відчуття магії слів та найкращі твори митця. Юрій Іздрик – це не лише відомий поет, а й втілення глибоких почуттів і філософських роздумів у своїх віршах", – кажуть організатори.

І коли вже довкола пахне війною
І вже розгораються перші битви
Говори зі мною
Говори зі мною
Бо словом також можна любити
(Юр Іздрик)

Початок о 19:00. Вартість квитків від 490 до 890 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

"Мандри Івана Франка": Науковий симпозіум

У середу, 12 червня, відбудеться науковий симпозіум на тему "Мандри Івана Франка в контексті європейської практики творення національного простору".

Подія відбувається у рамках спільного проєкту кафедри філології Гуманітарного факультету УКУ та Дому Франка "Франко в публічному просторі" 

Початок о 12:00. Відвідати симпозіум запрошують усіх зацікавлених.

афіша

Концерти

Swing Dance evening

У понеділок, 10 червня, артцентр "Дзиґа" запрошує гостей на Swing Daance evening.

Відвідувачам пропонують провести вечір понеділка з улюбленою джазовою музикою від діджеїв та потанцювати свінг у легендарній Дзизі.

Початок о 19:00. Вхід вільний, проте за бажанням можна подякувати діджеям за посиланням.

афіша

Світи Арво Пярта. Хор і струнні

У середу, 12 червня, Львівський органний зал запрошує на вечір музики естонського майстра Арво Пярта, чиї твори поєднують неповторну простоту з духом сучасності.

Естонський композитор Арво Пярт – багаторазовий володар "Греммі" та один із найвиконуваніших композиторів сучасності. Він створив безліч вокально-симфонічних, хорових, інструментальних творів, які стали популярними у всьому світі.

У програмі концерту в Органному залі прозвучать знакові твори композитора, за якими можна прослідкувати, як вдосконалювався й ускладнювався його індивідуальний композиторський стиль.

"Вишукане виконання камерного хору "SINE NOMINE" з Києва та Струнного оркестру Луганської обласної філармонії під вправним керівництвом дириґента Назарія Тарасенка подарують вам незабутні емоції", – кажуть в органному залі.

Початок о 19:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Їх можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або ж онлайн за посиланням.

афіша

Старовинна органна музика при свічках

У п'ятницю, 14 червня, Львівський органний зал запрошує послухати старовинну органну музику при свічках.

Відвідувачі почують маленькі шедеври композиторів бароко та ренесансу на органі при свічках на особливому концерті Світлани Позднишевої.

Початок о 21:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Їх можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або ж онлайн за посиланням.

афіша

"Класика про кохання" від Віртуозів Львова

У суботу, 15 червня, у Митрополичих садах камерний оркестр "Віртуози Львова" зіграє особливу програму "Класика про кохання".

Це світові шедеври класичної музики про кохання Моцарта, П'яццолли, Вівальді, Брамса, Шуберта, Штрауса, романтичні серенади, музика вічно закоханих "The Beatles" та саундтреки з улюблених фільмів про кохання).

"Дозвольте собі на декілька годин поринути в інший світ, де поєднуються легендарні мелодії у виконанні кращого оркестру та атмосфера сакрального місця з вражаючим краєвидом на історичну частину Львова. І все це під спів пташок та захід сонця зі Святоюрської гори", – кажуть організатори.

Частину коштів, вилучених з продажу квитків, спрямують на закупівлю FPV дронів для 24-ї окремої бригади імені короля Данила.

Початок о 19:00. Вартість квитків від 390 до 790 гривень. Їх можна придбати за посиланням.

афіша

Sweet Candy Jazz

У неділю, 16 червня, артцентр "Дзиґа" запрошує провести вечір із музикою Sweet Candy.

"Це команда з семи музикантів, які своєю енергетикою точно захоплять ваші серця! Вас чекає звучання, відмінне від того, що ви звикли чути", – розповідають у Дзизі.

Cклад: Орест Несторівський – саксофон, Ігор Левицький – вокал/фортепіано, Микола Пархоменко – барабани, Богдан Мовчан – перкусія, Роман Цицик – гітара, Василь Гуйдаш – труба, Віталій Земко – бас гітара.

Початок о 20:00. Вартість квитків –250 гривень.

афіша

Мистецтво

Залишаючи світло увімкненим

Із 12 по 16 червня в артцентрі "Дзиґа" розгорнеться виставка "Залишаючи світло увімкненим".

На виставці представлять проєкти Анастасії Іон "Скажи мені, я тобі скажу", Костянтина Гливляса "Документ" та Катерини Покори "Справжнє море".

"Настя крізь призму сімейної історії, досліджує, як люди переживають втрату дому та як відтворити його, коли залишаються лише слова та спогади. Костя замислюється про непевність нашої пам'яті та ненадійність способів зафіксувати втрату, навіть коли йдеться про таку безумовну цінність як людське життя. Катя намагається почути та збагнути пейзаж, розчитати мову знайомих місць, та осмислити, до кого вони промовляють після тих драматичних і трагічних змін, яких місця та ландшафти зазнали і далі зазнають поруч з нами", – розповідають у Дзизі.

Виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”

У Львівському скансені відкрилася виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”.

Стас Жалобнюк - художник з фронтиру, з першої лінії, а такою, особливо останніх два роки, є українська Одеса… І своє мистецтво, яке він робить у цей час, називає пропагандою, бо іншого робити зараз не може… Ми це означимо як актуальне мистецтво, що реагує на страшну дійсність… Тут і про пам’ять родини, і про понівечені людські долі, про те, що ми є цілями для ворога, про втрати і біль…

"Випромінювання" Стаса Жалобнюка поєднує декілька циклів художника, створених упродовж останніх десяти років: "Випромінювання", "Садок діда Сави", "Портрети" та інші. Проєкт організований спільно з Одеським національним художнім музеєм.

Виставка розташувалася у костелі зі с. Язлівчик.

афіша

"Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022"

У Львівському муніципальному мистецькому центрі триває виставка "Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022".

Експозиція приурочена до двадцятиріччя МСМХ. Виставка є хронологічною репрезентацією ключових проєктів від заснування локації до окупації міста.

Учасники та учасниці: Вʼячеслав Машницький, Поліна Райко, Стас Волязловський, Юлія Волязловська, Семен Храмцов, Микола Маценко, Олександр Жуковський, Олександр Печерський, Маргарита Болгар, Віктор Покиданець, Юрій Білей, Микола Карабінович, Сашко Довгий, Юлія Манукян, Лесь Касьянов.

афіша

Ретроспективна виставка Тараса Лозинського "Хвала Творцеві"

У Нацмузей запрошує відкрилася ретроспективна виставка Тараса Лозинського "Хвала Творцеві". 

Тарас Лозинський (28 березня 1959 – 8 березня 2023) народився, жив і працював у рідному Львові. Тут він став відомим митцем, колекціонером, меценатом, видавцем та співзасновником Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ. Дивовижне вміння генерувати й утілювати в життя іноді найнеймовірніші ідеї, наполегливість, надзвичайна працьовитість і беззастережний талант – ось основні рушії формування його індивідуальності. Творам Тараса Лозинського притаманна оригінальна манера, яку він упродовж років відшліфовував щоденною ретельною працею.

Експозиція виставки, до якої увійшли малярство на склі, графіка та живопис, репрезентує увесь творчий шлях митця: від ранніх творів 1978 року до останніх робіт, намальованих уже наприкінці життя.

Виставка триватиме до 14 липня.

афіша

Виставка "Спогади"

У Домі Франка триває виставка "Спогади".

Куратори: студенти 1 курсу ІТМ ЛНАМ під керівництвом Христини Береговської. 

"У часи, коли не знаєш, що буде завтра, коли щодня щось змінюється, а інфопростір переповнений інформацією, важливо оберігати свої спогади. Вони є частиною нас, вони є частиною пройденого шляху. Спогади формують історію, а без минулого неможливе майбутнє", – розповідають організатори.

Триватиме виставка до 25 червня.

афіша

Виставка архівних світлин "Соля"

Кав'ярня-галерея "Штука" запрошує на виставку архівних світлин "Соля".

Це спільний проєкт із Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької у Львові.

На противагу офіційним кабінетним фотографіям ательє Маґріні, де співачка постає в образах розмаїтих героїнь із опер, у червневій експозиції "Штуки" представлено невідому серію світлин. Це дві фотосесії, які співачка ймовірно замовила як приватні світлини та світлини для промоції концертного турне Аргентиною та Сполученими Штатами після І Світової війни. Ці фото були втілені на дагеротипних пластинах. Доволі складна техніка, проте давала можливість для першої ретуші світлин – додавання до них певних мистецьких "ефектів".

афіша

Виставка "Місто перснів"

Галерея "Зелена канапа" запрошує на виставку "Місто перснів" Олени Василевич.

Це колекція керамічних артоб’єктів, які можна носити. Кожен перстень має монументальну архітектурну форму і символізує нові споруди, що будуть побудовані після Перемоги України. Олена Василевич створила їх упродовж 2023 –2024 років.

Ідея виставки виникла близько року тому і тоді ж почалась її трансформація від першопочаткової – зображення руйнації та уламків, до яскравих, кольорових і життєствердних маленьких символів нового життя. Олена відкинула частину робіт, також вирішила відмовитись від рефлексій війни і спрямувати погляд у майбутнє, створивши колекцію де кожен перстень має назву українського міста і за кожним перснем стоїть асоціація з людиною, яка походить з цього міста, адже міста – це їх люди. У 2022 році після початку повномасштабного вторгнення Олена змінила своє російське прізвище Хомякова на Василевич – прізвище діда по материнській лінії, адже каже: "Мої прикраси мені, як діти і я б не хотіла, щоб вони носили російське прізвище".

Виставка працюватиме з 12:00 до 19.00, щодня крім понеділка. Перстені продаватимуться.

персні Олени Василевич

Виставка Григорія Лоїка "МАЙДАН - ВІЙНА - МАРЕ"

У головній будівлі Нацмузею експонується виставка Григорія Лоїка "МАЙДАН – ВІЙНА – МАРЕ".

Виставка присвячена пам’яті дружини Марії та драматичним подіям революції Гідності й російсько-української війни. Використавши досвід роботи з сучасною сценографією, художник сконструював складний простір, де кожен твір є самодостатнім, але водночас не має замкнутої герметичної структури, він активно взаємодіє з суспільним та часовим контекстом, часто виходячи за рамки класичного полотна.

Експозиція триватиме до 30 червня. Вартість квитків для дорослих – 100 гривень, для студентів та пенсіонерів – 50 гривень,  для учнів – 40 гривень.

афіша

Теги:
Читайте також:
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 40.37
  Купівля 40.37
  Продаж 40.89
 • EUR
  Купівля 43.31
  Продаж 44.07
 • Актуальне
 • Важливе
2024, п'ятниця
21 червня
10:24
Зґвалтування дитини
На Закарпатті затримали підозрюваного у зґвалтуванні 13-річної дівчинки
10:07
пожежник
Унаслідок пожежі на Львівщині загинув чоловік
09:49
На Закарпатті зупинили автівку з чоловіками, які нелегально планували потрапити до Угорщини. Їх на березі Тиси чекали троє підлітків з човном
На Закарпатті зупинили автівку з чоловіками, які нелегально планували потрапити до Угорщини. Їх на березі Тиси чекали підлітки з човном
09:33
На війні загинув захисник з Прикарпаття Володимир Гаман
Пройшов майже всю Донеччину: на війні загинув захисник з Прикарпаття Володимир Гаман
09:20
прикордонний контроль, перетин кордону
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 21 червня
08:58
На Львівщині напали на працівника ТЦК
Консультації, скарги на ТЦК: ОК "Захід" назвало номери цілодобових гарячих ліній для цивільних і військових
08:42
алебастрова брила XII століття
На Франківщині під час розкопок Галицького замку знайшли брилу з хрестами XII століття
08:24
Огляд
Дрогобич
Дрогобич: місто солі для подорожі вихідного дня. Що подивитись та куди піти
08:15
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 21 червня
07:57
Богдан Бойчук та Данило Голуб
Двоє футболістів, які грали за "Чорноморець", перейшли до ФК "Буковина"
07:42
гроші
Двох працівниць ТЦК на Волині підозрюють у хабарництві
07:30
Єдина дитина голови УНР: про життя й трагізм долі "маленької професорівни" Катерини Грушевської
07:20
Ексклюзив
У Львові розгорається скандал навколо боротьби за посаду директора палацу мистецтв
2024, четвер
20 червня
22:44
Біля Ужгорода горить полігон твердих побутових відходів
Біля Ужгорода горить полігон твердих побутових відходів
22:14
На Львівщину завітала делегація посольства Японії в Україні
Обговорили інвестування та розвиток бізнесу: на Львівщину завітала делегація посольства Японії в Україні
21:58
відсутність світла
Коли на Львівщині вимикатимуть світло 21 червня: графіки і групи
21:45
128 бригада
Десять вулиць на Закарпатті перейменували на честь 128-ї бригади
21:23
В Ужгороді затримали депутата міськради, який брав хабарі за документи для відстрочки від мобілізації
21:05
На Хмельниччині знайшли розграбоване скіфське поховання, якому 2,5 тис. років
20:48
У Львові розповіли, як відновлюють знищене мозаїчне панно на Володимира Великого
20:30
Атракції для дітей і дорослих: на вихідні львів’ян запрошують в унікальний парк "Джерело"
20:13
Оновлено
швидка
На Буковині поліція порушила справу через загибель чоловіка на виробництві
20:02
комендантська година
Жителям Рівненщини потрібно оновити перепустки на комендантську годину: причина
19:42
Новий підхід до мобілізації: у Львові відбувся перший Всеукраїнський форум рекрутерів
19:24
Незаконна рубка на 16,5 млн грн: на Волині керівник національного природного парку постане перед судом
19:05
На Тернопільщині комунальне підприємство сплатить 645 тис. грн через забруднення річки
18:45
У Львові патрульні розшукали водія, який наїхав на жінку з немовлям та втік з місця події
18:27
Ексклюзив
Воззʼєднання суперлюдей: яким було офіційне відкриття нового відділення "Superhumans Lviv"
18:09
Прощання з Вікторією Амеліною
У Львові попрощаються із воїном 33-ї ОМБр Дмитром Гладким
17:53
На Прикарпатті повідомлено про підозру злочинцям, які продавали наркотики у СІЗО
17:35
Оновлено
Скульптура у Стрийському парку, Львів
Куди піти у Львові з 17 по 23 червня: прем’єра вистави "Візьми зараз із собою" та Свято музики
17:18
сонячна електростанція
На Івано-Франківщині водоканал продаватиме електрику від своєї сонячної станції
17:16
Мінлива хмарність: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 21 червня
17:03
дератизація у Львові
У центрі Львова розпочали позапланову боротьбу зі щурами
16:45
замаскований одесит
Замаскувався під бабусю: у потязі Київ – Ужгород  виявили одесита, який планував дістатись до кордону
16:31
На Львівщині внаслідок ДТП загинув водій та його пасажирка
16:16
оборонні технології
На Рівненщині бізнес може отримати до 400 тис. грн на оборонні розробки
16:01
Івано-Франківськ
У Франківській міськраді буде новий відділ – охорони культурної спадщини
15:48
На Хмельниччині чоловік викрав з банківської карти товариша майже 240 тис. грн 
15:35
На Личаківському цвинтарі у Львові відкрили пам’ятник історику Ярославу Ісаєвичу
Більше новин