Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові із 10 по 16 червня: Ukrainian Wine Festival та Sweet Candy Jazz

15 червня, 2024 субота
11:45

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Фестивалі

Ukrainian Wine Festival

Із 14 по 16 червня у Львівському палаці мистецтв можна відвідати Фестиваль українського вина, де зберуться найкращі представники виноробства України.

Під час фестивалю для відвідувачів працюватимуть ярмарок, фудкорт та Wine Art Space – місце, де пануватиме атмосфера мистецтва: унікальні винні інсталяції, інтерактивні фотозони та створення картин вином. Окремо варто відзначити те, що упродовж трьох днів найкращі сомельє країни, експерти виноробства проводитимуть професійні дегустації для споживачів, справжніх поціновувачів смаку та якості.

Також на заході буде можливість підтримати своїм донатом українську армію.

Квиток на один день фестивалю вартує 150 (дитячий) та 250 (дорослий) гривень, і придбати його можна тут. А на всі три дні можна придбати квитки за 300 (дитячий) і 600 (дорослий) гривень за посиланням.

афіша

Презентації, зустрічі, майстер-класи, лекції та екскурсії

Великий поетичний вечір Юрія Іздрика

У понеділок, 10 червня, львів'ян та гостей міста запрошують на великий поетичний вечір культового українського письменника Юрія Іздрика, який відбудеться у драмтеатрі ім. Марії Заньковецької.

"А вас чекає захоплююча атмосфера, відчуття магії слів та найкращі твори митця. Юрій Іздрик – це не лише відомий поет, а й втілення глибоких почуттів і філософських роздумів у своїх віршах", – кажуть організатори.

І коли вже довкола пахне війною
І вже розгораються перші битви
Говори зі мною
Говори зі мною
Бо словом також можна любити
(Юр Іздрик)

Початок о 19:00. Вартість квитків від 490 до 890 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

"Мандри Івана Франка": Науковий симпозіум

У середу, 12 червня, відбудеться науковий симпозіум на тему "Мандри Івана Франка в контексті європейської практики творення національного простору".

Подія відбувається у рамках спільного проєкту кафедри філології Гуманітарного факультету УКУ та Дому Франка "Франко в публічному просторі" 

Початок о 12:00. Відвідати симпозіум запрошують усіх зацікавлених.

афіша

Концерти

Swing Dance evening

У понеділок, 10 червня, артцентр "Дзиґа" запрошує гостей на Swing Daance evening.

Відвідувачам пропонують провести вечір понеділка з улюбленою джазовою музикою від діджеїв та потанцювати свінг у легендарній Дзизі.

Початок о 19:00. Вхід вільний, проте за бажанням можна подякувати діджеям за посиланням.

афіша

Світи Арво Пярта. Хор і струнні

У середу, 12 червня, Львівський органний зал запрошує на вечір музики естонського майстра Арво Пярта, чиї твори поєднують неповторну простоту з духом сучасності.

Естонський композитор Арво Пярт – багаторазовий володар "Греммі" та один із найвиконуваніших композиторів сучасності. Він створив безліч вокально-симфонічних, хорових, інструментальних творів, які стали популярними у всьому світі.

У програмі концерту в Органному залі прозвучать знакові твори композитора, за якими можна прослідкувати, як вдосконалювався й ускладнювався його індивідуальний композиторський стиль.

"Вишукане виконання камерного хору "SINE NOMINE" з Києва та Струнного оркестру Луганської обласної філармонії під вправним керівництвом дириґента Назарія Тарасенка подарують вам незабутні емоції", – кажуть в органному залі.

Початок о 19:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Їх можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або ж онлайн за посиланням.

афіша

Старовинна органна музика при свічках

У п'ятницю, 14 червня, Львівський органний зал запрошує послухати старовинну органну музику при свічках.

Відвідувачі почують маленькі шедеври композиторів бароко та ренесансу на органі при свічках на особливому концерті Світлани Позднишевої.

Початок о 21:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Їх можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або ж онлайн за посиланням.

афіша

"Класика про кохання" від Віртуозів Львова

У суботу, 15 червня, у Митрополичих садах камерний оркестр "Віртуози Львова" зіграє особливу програму "Класика про кохання".

Це світові шедеври класичної музики про кохання Моцарта, П'яццолли, Вівальді, Брамса, Шуберта, Штрауса, романтичні серенади, музика вічно закоханих "The Beatles" та саундтреки з улюблених фільмів про кохання).

"Дозвольте собі на декілька годин поринути в інший світ, де поєднуються легендарні мелодії у виконанні кращого оркестру та атмосфера сакрального місця з вражаючим краєвидом на історичну частину Львова. І все це під спів пташок та захід сонця зі Святоюрської гори", – кажуть організатори.

Частину коштів, вилучених з продажу квитків, спрямують на закупівлю FPV дронів для 24-ї окремої бригади імені короля Данила.

Початок о 19:00. Вартість квитків від 390 до 790 гривень. Їх можна придбати за посиланням.

афіша

Sweet Candy Jazz

У неділю, 16 червня, артцентр "Дзиґа" запрошує провести вечір із музикою Sweet Candy.

"Це команда з семи музикантів, які своєю енергетикою точно захоплять ваші серця! Вас чекає звучання, відмінне від того, що ви звикли чути", – розповідають у Дзизі.

Cклад: Орест Несторівський – саксофон, Ігор Левицький – вокал/фортепіано, Микола Пархоменко – барабани, Богдан Мовчан – перкусія, Роман Цицик – гітара, Василь Гуйдаш – труба, Віталій Земко – бас гітара.

Початок о 20:00. Вартість квитків –250 гривень.

афіша

Мистецтво

Залишаючи світло увімкненим

Із 12 по 16 червня в артцентрі "Дзиґа" розгорнеться виставка "Залишаючи світло увімкненим".

На виставці представлять проєкти Анастасії Іон "Скажи мені, я тобі скажу", Костянтина Гливляса "Документ" та Катерини Покори "Справжнє море".

"Настя крізь призму сімейної історії, досліджує, як люди переживають втрату дому та як відтворити його, коли залишаються лише слова та спогади. Костя замислюється про непевність нашої пам'яті та ненадійність способів зафіксувати втрату, навіть коли йдеться про таку безумовну цінність як людське життя. Катя намагається почути та збагнути пейзаж, розчитати мову знайомих місць, та осмислити, до кого вони промовляють після тих драматичних і трагічних змін, яких місця та ландшафти зазнали і далі зазнають поруч з нами", – розповідають у Дзизі.

Виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”

У Львівському скансені відкрилася виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”.

Стас Жалобнюк - художник з фронтиру, з першої лінії, а такою, особливо останніх два роки, є українська Одеса… І своє мистецтво, яке він робить у цей час, називає пропагандою, бо іншого робити зараз не може… Ми це означимо як актуальне мистецтво, що реагує на страшну дійсність… Тут і про пам’ять родини, і про понівечені людські долі, про те, що ми є цілями для ворога, про втрати і біль…

"Випромінювання" Стаса Жалобнюка поєднує декілька циклів художника, створених упродовж останніх десяти років: "Випромінювання", "Садок діда Сави", "Портрети" та інші. Проєкт організований спільно з Одеським національним художнім музеєм.

Виставка розташувалася у костелі зі с. Язлівчик.

афіша

"Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022"

У Львівському муніципальному мистецькому центрі триває виставка "Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022".

Експозиція приурочена до двадцятиріччя МСМХ. Виставка є хронологічною репрезентацією ключових проєктів від заснування локації до окупації міста.

Учасники та учасниці: Вʼячеслав Машницький, Поліна Райко, Стас Волязловський, Юлія Волязловська, Семен Храмцов, Микола Маценко, Олександр Жуковський, Олександр Печерський, Маргарита Болгар, Віктор Покиданець, Юрій Білей, Микола Карабінович, Сашко Довгий, Юлія Манукян, Лесь Касьянов.

афіша

Ретроспективна виставка Тараса Лозинського "Хвала Творцеві"

У Нацмузей запрошує відкрилася ретроспективна виставка Тараса Лозинського "Хвала Творцеві". 

Тарас Лозинський (28 березня 1959 – 8 березня 2023) народився, жив і працював у рідному Львові. Тут він став відомим митцем, колекціонером, меценатом, видавцем та співзасновником Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ. Дивовижне вміння генерувати й утілювати в життя іноді найнеймовірніші ідеї, наполегливість, надзвичайна працьовитість і беззастережний талант – ось основні рушії формування його індивідуальності. Творам Тараса Лозинського притаманна оригінальна манера, яку він упродовж років відшліфовував щоденною ретельною працею.

Експозиція виставки, до якої увійшли малярство на склі, графіка та живопис, репрезентує увесь творчий шлях митця: від ранніх творів 1978 року до останніх робіт, намальованих уже наприкінці життя.

Виставка триватиме до 14 липня.

афіша

Виставка "Спогади"

У Домі Франка триває виставка "Спогади".

Куратори: студенти 1 курсу ІТМ ЛНАМ під керівництвом Христини Береговської. 

"У часи, коли не знаєш, що буде завтра, коли щодня щось змінюється, а інфопростір переповнений інформацією, важливо оберігати свої спогади. Вони є частиною нас, вони є частиною пройденого шляху. Спогади формують історію, а без минулого неможливе майбутнє", – розповідають організатори.

Триватиме виставка до 25 червня.

афіша

Виставка архівних світлин "Соля"

Кав'ярня-галерея "Штука" запрошує на виставку архівних світлин "Соля".

Це спільний проєкт із Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької у Львові.

На противагу офіційним кабінетним фотографіям ательє Маґріні, де співачка постає в образах розмаїтих героїнь із опер, у червневій експозиції "Штуки" представлено невідому серію світлин. Це дві фотосесії, які співачка ймовірно замовила як приватні світлини та світлини для промоції концертного турне Аргентиною та Сполученими Штатами після І Світової війни. Ці фото були втілені на дагеротипних пластинах. Доволі складна техніка, проте давала можливість для першої ретуші світлин – додавання до них певних мистецьких "ефектів".

афіша

Виставка "Місто перснів"

Галерея "Зелена канапа" запрошує на виставку "Місто перснів" Олени Василевич.

Це колекція керамічних артоб’єктів, які можна носити. Кожен перстень має монументальну архітектурну форму і символізує нові споруди, що будуть побудовані після Перемоги України. Олена Василевич створила їх упродовж 2023 –2024 років.

Ідея виставки виникла близько року тому і тоді ж почалась її трансформація від першопочаткової – зображення руйнації та уламків, до яскравих, кольорових і життєствердних маленьких символів нового життя. Олена відкинула частину робіт, також вирішила відмовитись від рефлексій війни і спрямувати погляд у майбутнє, створивши колекцію де кожен перстень має назву українського міста і за кожним перснем стоїть асоціація з людиною, яка походить з цього міста, адже міста – це їх люди. У 2022 році після початку повномасштабного вторгнення Олена змінила своє російське прізвище Хомякова на Василевич – прізвище діда по материнській лінії, адже каже: "Мої прикраси мені, як діти і я б не хотіла, щоб вони носили російське прізвище".

Виставка працюватиме з 12:00 до 19.00, щодня крім понеділка. Перстені продаватимуться.

персні Олени Василевич

Виставка Григорія Лоїка "МАЙДАН - ВІЙНА - МАРЕ"

У головній будівлі Нацмузею експонується виставка Григорія Лоїка "МАЙДАН – ВІЙНА – МАРЕ".

Виставка присвячена пам’яті дружини Марії та драматичним подіям революції Гідності й російсько-української війни. Використавши досвід роботи з сучасною сценографією, художник сконструював складний простір, де кожен твір є самодостатнім, але водночас не має замкнутої герметичної структури, він активно взаємодіє з суспільним та часовим контекстом, часто виходячи за рамки класичного полотна.

Експозиція триватиме до 30 червня. Вартість квитків для дорослих – 100 гривень, для студентів та пенсіонерів – 50 гривень,  для учнів – 40 гривень.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 40.35
    Купівля 40.35
    Продаж 40.88
  • EUR
    Купівля 43.27
    Продаж 44.06
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
22 червня
13:55
утоплення
У річці Черемош знайшли тіло 17-річного прикарпатця, якого розшукували два дні
13:33
Львівьська райрада
У Львівській райраді два нові депутати
13:12
105-річна сестра Ольга
Була медсестрою у шпиталі під час війни та оберігала віру у підпіллі: історія 105-річної монахині з Мукачева
12:53
На Закарпатті п’яний водій збив жінку з двома дітьми
На Закарпатті п’яний водій збив жінку з двома дітьми: 6-річна дівчинка загинула
12:32
кордон прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 21 червня
12:20
Оновлено
Свято музики у Львові 2024
Куди піти у Львові з 17 по 23 червня: Леся. Їсторія та Дні мистецтва перфоманс
11:57
Львівські митники викрили благодійний фонд, який незаконно ввозив кросовери нібито для ЗСУ
Львівські митники викрили благодійний фонд, який незаконно ввозив кросовери нібито для ЗСУ
11:32
На Львівщині розшукують 13-річного підлітка, який вийшов зі спортзалу у Дрогобичі та зник
На Львівщині розшукують 13-річного підлітка, який вийшов зі спортзалу у Дрогобичі та зник
11:17
Катерина Поліщук (Пташка)
"Це мій максимум відпочинку": Пташка з Азовсталі наступного тижня повертається на фронт
11:05
На Львівщині 21-річний хлопець вбив свого знайомого
На Львівщині 21-річний хлопець вбив свого знайомого
10:37
Свято музики у Львові 2024
Свято музики у Львові: як це було. Фото
10:20
наслідки російської атаки на Волині
На Волині під час нічної атаки РФ працювала ППО, виникли пожежі
10:13
прикордонний контроль, перетин кордону
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 22 червня
09:47
ППО, обстріл, ЗСУ
На Хмельниччині вночі сили ППО збили три повітряні цілі
09:35
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 22 червня
09:15
ракета Х-59
Росіяни влучили в об’єкт енергетичної інфраструктури на Львівщині
08:49
наслідки російської атаки на Прикарпатті
Унаслідок російської атаки на Прикарпатті пошкоджено будинки та частково зруйнований навчальний заклад
08:15
електронні реєстри
З липня реєстр "Оберіг" автоматично отримуватиме інформацію про працівників критично важливих підприємств
08:00
Огляд
Направлення
Хто найбільше заробляє: рейтинг зарплат керівників, лікарів та медсестер лікарень Львова
07:30
Огляд
Тюремна розправа НКВС: як у львівських тюрмах росіяни розстріляли тисячі українців
2024, п'ятниця
21 червня
22:51
Пропонував $1 тис. хабаря: на Хмельниччині виправдали секретаря суду
22:17
тюрма
Співпраця з окупантами: на Буковині заочно засудили донецького ексмайора міліції
21:55
Віртуальний друг й моніторинг зерна: студенти Львівського ІТ Кластера представили стартапи
21:31
У Львові біля вокзалу відкрили новий пункт прийому документів та видачі ЛеоКарт
21:21
відсутність світла
Коли на Львівщині вимикатимуть світло 22 червня: графіки і групи
21:13
Сидів п'яний на лавці: на Рівненщині затримали викрадача автівок
20:55
На Хмельниччині зупинили скутериста, в якого рівень алкоголю в крові перевищував норму у 13 разів
20:48
Тарас Давидюк
У Рівному з'явилася вулиця на честь полеглого громадського діяча та військового Тараса Давидюка
20:33
На Закарпатті поліцейські розшукали 87-річного дідуся, який 12 годин блукав у лісі
20:15
У Центрі профтехосвіти Рівненщини понад 200 ветеранів здобули нову професію
20:00
УЗ анонсувала запуск модернізованого електропоїзда Львів – Рівне
Укрзалізниця призначила додаткові потяги з Києва до Львова та Коломиї
19:45
На Львівщині засудили проросійського пропагандиста, який виправдовував збройну агресію Росії
19:22
Підробила документи: на Хмельниччині засудили посадовицю до 7 років за ґратами
19:09
У Рівному врятували 2-річну дитину, яка застрягла між металевими стійками перил
18:54
новини Рівненщини
На Рівненщині вручили посмертні відзнаки рідним двох офіцерів
18:45
Міжнародні фахівці по догляду за ветеранськими деревами досліджують віковий парк у Роздолі
Міжнародні фахівці по догляду за ветеранськими деревами досліджують віковий парк у Роздолі
18:35
Зібров і KOLABA
Зібров і KOLABA створили нову версію хіта "День народження"
18:33
Оновлено
Як у Львові презентували оновлений реабілітаційний центр Superhumans. Фото
18:20
Польський Жешув допомагатиме розвивати львівський центр реабілітації Unbroken
18:01
На Львівщині судитимуть мешканця, який незаконно зайняв захисну смугу водосховища
На Прикарпатті суд зобов’язав повернути державі ділянку водного фонду вартістю 4 млрд грн
Більше новин