Куди віддати непотрібні речі у Львові та що з ними роблять

Кожен стикається з моментом, коли деякі речі, як-от старий одяг, іграшки чи книги, стають непотрібними. Викидати такі речі шкода, та й не варто. Адже вони можуть знадобитися тим, хто цього потребує. У Львові є чимало місць, де такі речі приймають. 

Де шукати ці місці, що тут приймають та як потім наші речі потрапляють до нужденних і безпритульних, дізнавався "Еспресо.Захід".

"У контейнери ми приймаємо будь-яку речі, які ще придатні для повторного використання. Це одяг, взуття, іграшки, книги, посуд. Загалом усе, що цілком підходить для інших людей, – розповідає Наталія Саноцька, заступниця голови організації "Емаус-Оселя". –  Ці речі волонтери збирають щодня, крім неділі, й везуть у нашу сортувальну, де розділяємо їх по відповідних фракціях. Важливо, щоб одяг, який потраплятиме в баки, був чистим і в належному стані. Брудний і порваний віддаємо на вторсировину. Ми співпрацюємо з автосервісами, клінінговими й іншими компаніями, куди відправляємо його. Здаємо також на переробку макулатуру та поліетиленові пакети, в яких приносять одяг. Нещодавно почали відсортовувати пір'я з подушок, які в поганому стані.  

Взуття, непридатне для використання, ми, на жаль, викидаємо у смітник, адже в Україні поки що не переробляється взуття. 

Такі речі, як біжутерія, посуд, сукні та мешти на каблуках, який переважно не потрібен безпритульним, обмінюємо у крамниці на благодійну пожертву. За виручені кошти утримуємо спільноту з 30 колишніх безпритульних людей та осередок підтримки". 

Читайте також: Львівська волонтерка закликає підтримати відкриття реабілітаційного центру

Після сортування одяг роздають в осередок підтримки безпритульних людей, який функціонує при організації. Там щодня нужденні можуть отримати все необхідне: помитися, постригтися та зігрітися. 

Окрім цього, одяг відправляють у різні благодійні організації, які опікуються вразливими верствами населення. Це територіальні центри, реабілітаційні центри та різні громадські організації. 

Наталія Саноцька ділиться, що найбільше люди потребують чоловічого одягу. Також не вистачає взуття, адже в контейнери потрапляє здебільшого те, яке вже непридатне для використання.  

До слова, на сторінці Спільноти "Емаус-Оселя" повідомили, що віднині контейнерів  для збору речей біля Архикатедрального собору святого Юра не буде. 

"Ми змушені забрати контейнери по причині постійних крадіжок з контейнера і погроз охороні храму від людей ромської національності. Після тривожних сигналів від керівництва собору святого Юра ми написали офіційного листа у патрульну поліцію, однак відповіді так і не отримали. Вважаємо, що ми зробили все, що могли, однак це глобальна проблема цілого міста, яку самостійно вирішити нам несила.Тому йдемо з подвір'я храму і вважаємо це не лише нашою поразкою". – пише "Оселя".

Декілька місця у Львові, куди можна принести речі:

Принести речі можна в понеділок і четвер, з 12:00 до 14:00 на вул. Лобачевського, 22.

Склад розміщений за адресою: вул. Кн. Ольги, 106, Новий ЦУМ, службовий вхід (де ремонт ключів).

Вул. Героїв УПА, 78. Приходити можна у понеділок, середу та п’ятницю з 10:00 до 13:00.

Розташування контейнерів для одягу:

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку