Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові 9 – 15 жовтня: вистава-епос і "Феномен Марії Примаченко"

13 жовтня, 2023 п'ятниця
17:50

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Цей тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.

Мистецтво

Відкриття інсталяції Влодка Кауфмана "Рани" 

У вівторок, 10 жовтня, у Львівському скансені відбудеться презентація інсталяції Влодка Кауфмана "Рани". Подія відбудеться у межах Львівського тижня скульптури.

Костел із села Язлівчик стане простором осмислення втрат і ран, завданих війною та часом, місцем прийняття шрамів війни й усвідомлення цінності життя через втрату. Інсталяція розвивається довкола рисунків Влодка Кауфмана і понівечених, зранених часом чи людською байдужістю сакральних скульптур зі збірки Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького та приватної колекції.

Початок о 16:30. 

афіша

Відкриття виставки "Олекса Шатківський. Графіка"

У середу, 11 жовтня, у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться відкриття виставкового проєкту "Олекса Шатківський. Графіка".

Експозиція приурочена до 115-річчя від дня народження видатного живописця, графіка, сценографа, педагога – Олекси Сміх-Шатківського. 

"Виставка покликана представити глядачам його графічну творчу спадщину, а всі представлені твори, більшість з яких експоновані вперше, належать до родинного архіву майстра", – розповідають у музеї.

Початок відкриття о 16:00. Експозиція триватиме до 12 листопада.

афіша

Відкриття виставки "Феномен Марії Примаченко"

У суботу, 14 жовтня, в експозиційних залах другого поверху відділу Палацу Потоцьких відбудеться відкриття виставки "Феномен Марії Примаченко".

"51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею зберігає пам'ять про Дім. Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом", ‒ розповідають організатори.

Початок відкриття о 14:00, а триватиме виставка до 31 грудня 2023 року.

афіша

Виставка "Іван Самотос: Стверджене/Нереалізоване"

Національний музей у Львові імені А. Шептицького запрошує відвідати вернісаж виставкового проєкту "Іван Самотос: Стверджене/Нереалізоване".

Виставковий проєкт приурочений до 90-річчя від дня народження видатного львівського художника, скульптора, педагога й активного громадського діяча Івана Самотоса (1933–2016).

В експозиції виставки представлені твори та фотодокументи стадій пошукового процесу Івана Самотоса, які розкривають "заховані" від глядача деталі авторського методу і виявляють ціннісні орієнтири митця через його зацікавлення темами національно-патріотичного спектра та через зв’язки з постатями культуротвірного процесу, дотичними до формування Української Державності.

Виставка розгорнулася у холі головної будівлі музею (просп. Свободи, 20), вона триватиме до 5 листопада.

афіша

Театр

Золотий Лев

У понеділок та вівторок, 9-10 жовтня, у Львові ще триває Міжнародний театральний фестиваль "Золотий лев-2023". Цього разу, а фестиваль має понад 30-річну історію, вистави – попри війну – покажуть театри зі Львова, Києва, Луганська, Сум, Чернігова, Кропивницького, Чернігова та  Херсона. Світ у межах фестивалю представлять вистави з Чехії та Франції.

Кожного дня відбуватимуться кілька вистав у театрі "Воскресіння" (пл. ген. Григоренка, 5), театрі ім. М.Заньковецької (вул.Л.Українки, 1), театрі ляльок (пл. Данила Галицького, 1), театрі Курбаса (вул. Курбаса, 3) та Першому театрі (вул.Гнатюка, 11).

Детальна програма за посиланням.

Сена з вистави "Будинок без номера" театру "Воскресіння"

Вистава-епос "Я Батурин"

На вихідні, 14 та 15 жовтня, у театрі "ОКО" зіграють прем'єру вистави-епосу "Я Батурин" за поемою Ольги Бабій, яку разом з командою театру створили режисерка Ірина Ципіна, художниця Віра Задорожня, режисерка з пластики Надія Лисак та музична режисерка Ліза Токарчук.

Над постановкою, яка є спробою осмислити історію, а не сприймати історичний наратив, накинутий чужинцями, а тим паче нащадками вбивць-учасників батуринської трагедії, а також актуалізувати пам'ять про трагедію в контексті сучасної російсько-української війни, працювали понад три місяці.   

Постановники наголошують, що вистава "Я Батурин" – красива і водночас жахаюча легенда про рішучого гетьмана Мазепу, про безстрашних козаків-мазепинців, про останнє кохання гетьмана і про бездушних московитів. 

Локація театру: вул. Театральна,22. Квитки можна придбати за посиланням. Вартість – 200-300 гривень.

Фрагмент афіші вистави "Я Батурин"

Лекції

Місто (не) повернень? Розриви та зшиви у досвідах та просторах Львова

У середу, 11 жовтня, Харківська школа архітектури вперше в цьому навчальному році запрошує на публічну подію "Місто (не) повернень? Розриви та зшиви у досвідах та просторах Львова". 

Лекція буде присвячена поверненню як практиці і як можливості. Місто з безпрецедентно добре збереженою забудовою є місцем розривів у людських життях. Воно пропонує можливість увійти в історію, увійти в помешкання і поставити прості і водночас складні запитання: хто тут жив, де навчався і працював, куди виїжджав, або з яких місць був змушений виїхати, і де міг закінчитися їхній шлях у місті.

Початок о 18:30 у студійному просторі ХША (вул. Кубійовича 35 А). Зареєструватися на подію можна за посиланням.

Львів

Концерти

"Пори року" Антоніо Вівальді

У середу, 11 жовтня, Львівський органний зал запрошує на справжній бестселер у світі музики – "Пори року" Антоніо Вівальді.

Дует скрипки й органа розкриє всю гаму почуттів – весняна радість, літня пристрасть, осіння меланхолія та зимовий спокій. Виконавці: Руслан Пащак – скрипка, Світлана Позднишева – орган.

Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, а також онлайн за посиланням.

У Львові завжди пахне джазом

У четвер, 12 жовтня, корифеї Львівського джазу, запрошують на джем-сейшн всіх, хто дихає музикою.

Гостей зустрічатимуть Аркадій Орєхов, Володимир Шерстюк, Олег Підківка, Володимир Кіт, Валентин Учанін, Володимир Герета і незрівнянна співачка Руденко Лариса.

Початок о 17:00. Адреса: науково-технічна бібліотека НУ "Львівська політехніка" (Професорська вулиця, 1). Вхід вільний.

джаз у Львові

Театр

Золотий Лев

У понеділок та вівторок, 9-10 жовтня, у Львові ще триває Міжнародний театральний фестиваль "Золотий лев-2023". Цього разу, а фестиваль має понад 30-річну історію, вистави – попри війну – покажуть театри зі Львова, Києва, Луганська, Сум, Чернігова, Кропивницького, Чернігова та  Херсона. Світ у межах фестивалю представлять вистави з Чехії та Франції.

Кожного дня відбуватимуться кілька вистав у театрі "Воскресіння" (пл. ген. Григоренка, 5), театрі ім. М.Заньковецької (вул.Л.Українки, 1), театрі ляльок (пл. Данила Галицького, 1), театрі Курбаса (вул. Курбаса, 3) та Першому театрі (вул.Гнатюка, 11).

Детальна програма за посиланням.

Сена з вистави "Будинок без номера" театру "Воскресіння"

Майстер-класи

Писання писанок з Вірою Манько

У середу, 11 жовтня, відновлюються заняття у Школі писанкарства Віри Манько. Спільно із відомою майстринею учасники навчатимуться творити свої особисті писанки, знайомитимуться із різними взорами та техніками.

"Заняття для тих, хто хоче добре навчитись писати правдиві писанки. Хто Вас навчить краще як не Віра Манько – відома львівська писанкарка з 30-літнім стажем дослідження української писанки, автор та упорядник не однієї книжки. В її колекції понад 3000 писанок з різних куточків України", – розповідають організатори.

Заняття проходять в Майстерні Магди Дзвін (цокольне приміщення, вхід з вул. Садовського) щосереди з 18:00 по 20:00. Кожен на занятті напише 2 писанки, а хто дуже моторний, то, може, й більше. Вартість – 350 гривень. Усі необхідні матеріали надаються.

Для участі обов'язково потрібно зареєструватися за посиланням.

Віра Манько

Читайте також:
Львів
-7°C
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 36.74
  Купівля 36.74
  Продаж 37.36
 • EUR
  Купівля 39.64
  Продаж 40.58
 • Актуальне
 • Важливе
2023, п'ятниця
8 грудня
22:55
У Луцьку працівники ТЦК завітали у спортзали міста
22:40
У Львові соціальний автобус для бездомних здійснив перший виїзд і допоміг 40 людям
22:19
На Рівненщині використовують собак-терапевтів для реабілітації військових
21:57
лохина
Львівщина стала лідером в Україні за площею висадженої лохини
21:40
Олександр Гошилик
Поезія зниклого безвісти воїна з Івано-Франківщини здобула перемогу на міжнародному конкурсі
21:18
На Рівненщині батько убив сокирою сина
На Хмельниччині 31-річний чоловік до кінця життя проведе свій час в тюрмі через подвійне вбивство
20:59
Закарпатські учні зібрали 100 тис. грн. для прикордонників мукачівського загону
20:40
Прикордонники зустріли Вифлеємський вогонь миру
Вифлеємський вогонь миру прибуде до Закарпаття поїздом
20:19
У Чернівцях у всьому громадському транспорті планують запровадити безготівкову оплату
20:00
Бойовий медик 128-бригади отримав звання Героя України
Бойовий медик 128-ї Закарпатської бригади Богдан Магаляс отримав звання Героя України
19:45
суддя_суддівська мантія
На Прикарпатті затримали чоловіка, який через ревнощі побив до смерті свого знайомого
19:27
У Рівному жінка штовхала дитину у сніг
У Рівному на матір, яка штовхала дитину у сніг, склали протокол за домашнє насилля
19:07
Огляд
Погода Львівщина
Погода у Львові та Львівській області: прогноз синоптиків на 9 грудня
18:50
похорон захисника
Львів 9 грудня попрощається із двома воїнами: Анатолієм Березяком та Олегом Павловим
18:30
Огляд
Чи буде у Львові з 11 грудня транспортний колапс та як користуватися е-квитком й ЛеоКарт
18:28
Мобілізація, повістки
На Хмельниччині вирішили придбати працівникам ТЦК нагрудні камери-реєстратори 
18:04
Тернопільський став
Елітні будинки біля ставу у Тернополі зависли в повітрі: суд зобов'язав забудовника повернути земельну ділянку
17:44
пікапи для мобільних груп
На Львівщині мобільні вогневі групи для боротьби з "шахедами" отримали ще 8 автомобілів
17:23
Ексклюзив
Ціни на пальне, АЗС
Чому в одних мережах АЗС бензин дешевшає, а інші вперто тримають ціни
17:05
Яремче
Понад два га землі в Яремче, що належали збанкрутілій компанії Бахматюка, пішли з молотка через борги перед НБУ 
16:48
квадрокоптер
На Волині прикордонники приземлили квадрокоптер, який летів до Польщі 
16:33
незаконне нарахування премій на Закарпатті
Незаконно виплатили понад 900 тис. грн премій: на Закарпатті судитимуть трьох службовців
16:16
Поліція Івано-Франківської області
На Франківщині поліція знайшла матір немовляти, яке виявили мертвим
16:01
візит до Льова амбасадорки Ірландії в Україні
У Львові амбасадорка Ірландії в Україні взяла участь у прощанні із загиблими воїнами
15:46
Художниця і дружина воїна Наталія Курій-Максимів проведе майстер-клас із розпису на склі у Львові
15:32
лептоспіроз
На Львівщині зафіксували смерть від лептоспірозу
15:17
Оновлено
Друге Різдво у Львові
Куди піти у Львові 4 – 10 грудня: мюзикл "Пиши листи до Миколая" та різдвяні витинанки Дарії Альошкіної
15:05
Фаріон звернулася до суду через її звільнення з Львівської політехніки
14:59
педофіл
На Хмельниччині судитимуть чоловіка за розпусні дії стосовно трьох малолітніх дітей
14:43
діти у госпіталі
На Львівщині школярі власноруч створили подарунки для поранених військових
14:30
Рятувальники Львівщини розписали забавки, якими прикрасять головну ялинку Яворова
14:09
блокада кордону
Торговельні спілки чотирьох країн ЄС закликали бойкотувати польських перевізників через блокаду кордону з Україною
13:59
Інтерв’ю
Богдан Данилишин
Про стратегію розвитку регіонів під час війни, повернення мігрантів та надприбутки банків. Розмова з Богданом Данилишиним 
13:44
операція з видалення пухлини
У Львові врятували жінку, яка жила з пухлиною 19 років
13:29
ярмарок
Школярі Мукачева зібрали понад мільйон гривень для ЗСУ
13:14
Оновлено
Рейди на Закарпатті: у ТЦК відреагували на вручення повісток у спортзалах і відпочинкових комплексах
13:09
Оновлено
На Рівненщині встановили найбільшу в Україні скриньку для листів Миколаю
Рекорд України: на Рівненщині встановили найбільшу скриньку для листів святому Миколаю
13:00
зрадник, який незаконно затримував українців на Херсонщині
У Львові покарали зрадника, який незаконно затримував українців на Херсонщині
12:45
дорога сніг
У ЛОВА пояснили, чому в області погано розчищені дороги
12:30
ТЦК проводить рейди в Тернополі
ТЦК проводить рейди в Тернополі: ухилянтів шукали на ринку
Більше новин