Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові 9 – 15 жовтня: вистава-епос і "Феномен Марії Примаченко"

13 жовтня, 2023 п'ятниця
17:50

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Цей тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.

Мистецтво

Відкриття інсталяції Влодка Кауфмана "Рани" 

У вівторок, 10 жовтня, у Львівському скансені відбудеться презентація інсталяції Влодка Кауфмана "Рани". Подія відбудеться у межах Львівського тижня скульптури.

Костел із села Язлівчик стане простором осмислення втрат і ран, завданих війною та часом, місцем прийняття шрамів війни й усвідомлення цінності життя через втрату. Інсталяція розвивається довкола рисунків Влодка Кауфмана і понівечених, зранених часом чи людською байдужістю сакральних скульптур зі збірки Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького та приватної колекції.

Початок о 16:30. 

афіша

Відкриття виставки "Олекса Шатківський. Графіка"

У середу, 11 жовтня, у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться відкриття виставкового проєкту "Олекса Шатківський. Графіка".

Експозиція приурочена до 115-річчя від дня народження видатного живописця, графіка, сценографа, педагога – Олекси Сміх-Шатківського. 

"Виставка покликана представити глядачам його графічну творчу спадщину, а всі представлені твори, більшість з яких експоновані вперше, належать до родинного архіву майстра", – розповідають у музеї.

Початок відкриття о 16:00. Експозиція триватиме до 12 листопада.

афіша

Відкриття виставки "Феномен Марії Примаченко"

У суботу, 14 жовтня, в експозиційних залах другого поверху відділу Палацу Потоцьких відбудеться відкриття виставки "Феномен Марії Примаченко".

"51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею зберігає пам'ять про Дім. Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом", ‒ розповідають організатори.

Початок відкриття о 14:00, а триватиме виставка до 31 грудня 2023 року.

афіша

Виставка "Іван Самотос: Стверджене/Нереалізоване"

Національний музей у Львові імені А. Шептицького запрошує відвідати вернісаж виставкового проєкту "Іван Самотос: Стверджене/Нереалізоване".

Виставковий проєкт приурочений до 90-річчя від дня народження видатного львівського художника, скульптора, педагога й активного громадського діяча Івана Самотоса (1933–2016).

В експозиції виставки представлені твори та фотодокументи стадій пошукового процесу Івана Самотоса, які розкривають "заховані" від глядача деталі авторського методу і виявляють ціннісні орієнтири митця через його зацікавлення темами національно-патріотичного спектра та через зв’язки з постатями культуротвірного процесу, дотичними до формування Української Державності.

Виставка розгорнулася у холі головної будівлі музею (просп. Свободи, 20), вона триватиме до 5 листопада.

афіша

Театр

Золотий Лев

У понеділок та вівторок, 9-10 жовтня, у Львові ще триває Міжнародний театральний фестиваль "Золотий лев-2023". Цього разу, а фестиваль має понад 30-річну історію, вистави – попри війну – покажуть театри зі Львова, Києва, Луганська, Сум, Чернігова, Кропивницького, Чернігова та  Херсона. Світ у межах фестивалю представлять вистави з Чехії та Франції.

Кожного дня відбуватимуться кілька вистав у театрі "Воскресіння" (пл. ген. Григоренка, 5), театрі ім. М.Заньковецької (вул.Л.Українки, 1), театрі ляльок (пл. Данила Галицького, 1), театрі Курбаса (вул. Курбаса, 3) та Першому театрі (вул.Гнатюка, 11).

Детальна програма за посиланням.

Сена з вистави "Будинок без номера" театру "Воскресіння"

Вистава-епос "Я Батурин"

На вихідні, 14 та 15 жовтня, у театрі "ОКО" зіграють прем'єру вистави-епосу "Я Батурин" за поемою Ольги Бабій, яку разом з командою театру створили режисерка Ірина Ципіна, художниця Віра Задорожня, режисерка з пластики Надія Лисак та музична режисерка Ліза Токарчук.

Над постановкою, яка є спробою осмислити історію, а не сприймати історичний наратив, накинутий чужинцями, а тим паче нащадками вбивць-учасників батуринської трагедії, а також актуалізувати пам'ять про трагедію в контексті сучасної російсько-української війни, працювали понад три місяці.   

Постановники наголошують, що вистава "Я Батурин" – красива і водночас жахаюча легенда про рішучого гетьмана Мазепу, про безстрашних козаків-мазепинців, про останнє кохання гетьмана і про бездушних московитів. 

Локація театру: вул. Театральна,22. Квитки можна придбати за посиланням. Вартість – 200-300 гривень.

Фрагмент афіші вистави "Я Батурин"

Лекції

Місто (не) повернень? Розриви та зшиви у досвідах та просторах Львова

У середу, 11 жовтня, Харківська школа архітектури вперше в цьому навчальному році запрошує на публічну подію "Місто (не) повернень? Розриви та зшиви у досвідах та просторах Львова". 

Лекція буде присвячена поверненню як практиці і як можливості. Місто з безпрецедентно добре збереженою забудовою є місцем розривів у людських життях. Воно пропонує можливість увійти в історію, увійти в помешкання і поставити прості і водночас складні запитання: хто тут жив, де навчався і працював, куди виїжджав, або з яких місць був змушений виїхати, і де міг закінчитися їхній шлях у місті.

Початок о 18:30 у студійному просторі ХША (вул. Кубійовича 35 А). Зареєструватися на подію можна за посиланням.

Львів

Концерти

"Пори року" Антоніо Вівальді

У середу, 11 жовтня, Львівський органний зал запрошує на справжній бестселер у світі музики – "Пори року" Антоніо Вівальді.

Дует скрипки й органа розкриє всю гаму почуттів – весняна радість, літня пристрасть, осіння меланхолія та зимовий спокій. Виконавці: Руслан Пащак – скрипка, Світлана Позднишева – орган.

Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, а також онлайн за посиланням.

У Львові завжди пахне джазом

У четвер, 12 жовтня, корифеї Львівського джазу, запрошують на джем-сейшн всіх, хто дихає музикою.

Гостей зустрічатимуть Аркадій Орєхов, Володимир Шерстюк, Олег Підківка, Володимир Кіт, Валентин Учанін, Володимир Герета і незрівнянна співачка Руденко Лариса.

Початок о 17:00. Адреса: науково-технічна бібліотека НУ "Львівська політехніка" (Професорська вулиця, 1). Вхід вільний.

джаз у Львові

Театр

Золотий Лев

У понеділок та вівторок, 9-10 жовтня, у Львові ще триває Міжнародний театральний фестиваль "Золотий лев-2023". Цього разу, а фестиваль має понад 30-річну історію, вистави – попри війну – покажуть театри зі Львова, Києва, Луганська, Сум, Чернігова, Кропивницького, Чернігова та  Херсона. Світ у межах фестивалю представлять вистави з Чехії та Франції.

Кожного дня відбуватимуться кілька вистав у театрі "Воскресіння" (пл. ген. Григоренка, 5), театрі ім. М.Заньковецької (вул.Л.Українки, 1), театрі ляльок (пл. Данила Галицького, 1), театрі Курбаса (вул. Курбаса, 3) та Першому театрі (вул.Гнатюка, 11).

Детальна програма за посиланням.

Сена з вистави "Будинок без номера" театру "Воскресіння"

Майстер-класи

Писання писанок з Вірою Манько

У середу, 11 жовтня, відновлюються заняття у Школі писанкарства Віри Манько. Спільно із відомою майстринею учасники навчатимуться творити свої особисті писанки, знайомитимуться із різними взорами та техніками.

"Заняття для тих, хто хоче добре навчитись писати правдиві писанки. Хто Вас навчить краще як не Віра Манько – відома львівська писанкарка з 30-літнім стажем дослідження української писанки, автор та упорядник не однієї книжки. В її колекції понад 3000 писанок з різних куточків України", – розповідають організатори.

Заняття проходять в Майстерні Магди Дзвін (цокольне приміщення, вхід з вул. Садовського) щосереди з 18:00 по 20:00. Кожен на занятті напише 2 писанки, а хто дуже моторний, то, може, й більше. Вартість – 350 гривень. Усі необхідні матеріали надаються.

Для участі обов'язково потрібно зареєструватися за посиланням.

Віра Манько

Теги:
Читайте також:
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 40.35
  Купівля 40.35
  Продаж 40.88
 • EUR
  Купівля 43.27
  Продаж 44.06
 • Актуальне
 • Важливе
2024, неділя
23 червня
14:18
Софія Козак
Важкоатлетка з Волині стала абсолютною чемпіонкою Європи
13:58
Ураження струмом
На Франківщині знайшли тіло жінки біля електричного проводу
13:23
травмований турист
Під час спуску з гори у Карпатах травмувався турист з Київщини
12:55
зруйнований університет у франківську
Ректор франківського університету розповів детальніше про пошкодження внаслідок атаки РФ
11:59
ЗСУ
Ангели на полі бою: військові єгері показали, як бойові медики рятують життя поранених побратимів
11:34
кордон прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 22 червня
11:14
електроенергія
Через сильний вітер та грозу 7 тис. буковинців залишилися без світла
10:57
пожежа автівки
У Львові після зіткнення двох автомобілів виникла пожежа
10:41
відсутність світла
Коли на Львівщині вимикатимуть світло 23 червня: графіки і групи
10:17
свічка_скорбота
На фронті у бою загинули два військовослужбовці з Волині
09:56
прикордонний контроль, перетин кордону
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 23 червня
09:32
Трійця
Християни східного обряду святкують Трійцю або П’ятидесятницю
09:01
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 23 червня
08:43
Як проєкт "Місто лікує" у Львові допомагає реабілітувати військових
07:30
Огляд
Козаки Хмельницького не змогли штурмом взяти: історія й легенди Збаразького замку
2024, субота
22 червня
21:30
Осінь, дощ
Хмарно та можливі грози: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 23 червня
21:13
Часів Яр
Хроніки пекла: львівські воїни показали, як сьогодні виглядає Часів Яр
20:44
атака по франківську
Атака по Франківську: стало відомо, скільки людей звернулись по меддопомогу та скільки повідомили про пошкодження майна
20:19
блискавка
У Луцьку через влучання блискавки сталася пожежа
19:55
негода у Франківську
На Івано-Франківщині також вирувала негода, фіксують масові знеструмлення світла
19:35
літні табори на Львівщині
На Львівщині запрошують у літні табори дітей захисників та внутрішніх переселенців
19:08
крадіжка у рівному
Рівнянин викрав з автівки барсетку, у якій було понад пів мільйона грн
18:39
Анна Король
Волинянка виборола нагороди на Чемпіонаті Європи з важкої атлетики
18:00
світло
На Львівщині знеструмлені понад 400 населених пунктів
17:35
удар по франківську
Нафтогаз допоможе відновити корпуси університету у Франківську, які зруйнував ворожий удар
17:07
Оновлено
негода на Львівщині
Львів та область накрив буревій: наслідки негоди
17:03
Віталій Кушнірчук
У лікарні внаслідок поранень помер військовослужбовець з Волині Віталій Кушнірчук
16:23
FPV-дрони Shrike
Військові єгері знищили ворожу техніку на Вовчанському напрямку, попри спроби окупантів замаскуватися
15:24
ДТА Тернопільщина
В аварії на Тернопільщині загинув чоловік, серед постраждалих є 3 дітей
14:58
прикордонники, прикордонник, перевірка документів
Одинадцятий випадок цього місяця: львівським прикордонникам знову намагалися дати хабар
14:22
наслідки російської атаки на Волині
Суму визначать за декілька днів: мер Луцька розповів про відновлення будівель, які зазнали пошкоджень внаслідок атаки
13:55
утоплення
У річці Черемош знайшли тіло 17-річного прикарпатця, якого розшукували два дні
13:33
Львівьська райрада
У Львівській райраді два нові депутати
13:12
105-річна сестра Ольга
Була медсестрою у шпиталі під час війни та оберігала віру у підпіллі: історія 105-річної монахині з Мукачева
12:53
На Закарпатті п’яний водій збив жінку з двома дітьми
На Закарпатті п’яний водій збив жінку з двома дітьми: 6-річна дівчинка загинула
12:20
Оновлено
Свято музики у Львові 2024
Куди піти у Львові з 17 по 23 червня: Леся. Їсторія та Дні мистецтва перфоманс
11:57
Львівські митники викрили благодійний фонд, який незаконно ввозив кросовери нібито для ЗСУ
Львівські митники викрили благодійний фонд, який незаконно ввозив кросовери нібито для ЗСУ
11:32
На Львівщині розшукують 13-річного підлітка, який вийшов зі спортзалу у Дрогобичі та зник
На Львівщині розшукують 13-річного підлітка, який вийшов зі спортзалу у Дрогобичі та зник
11:17
Катерина Поліщук (Пташка)
"Це мій максимум відпочинку": Пташка з Азовсталі наступного тижня повертається на фронт
11:05
На Львівщині 21-річний хлопець вбив свого знайомого
На Львівщині 21-річний хлопець вбив свого знайомого
Більше новин