Куди піти у Львові 30 жовтня – 5 листопада: ХЗВ та "ТичинА: феномен добИ"

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Цей тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.

Театр

Прем’єра музичної вистави "ТичинА: феномен добИ"

У неділю, 5 листопада, львів'ян та гостей міста запрошують на прем’єру музичної вистави DakhTrio "ТичинА: феномен добИ".

"Ця вистава – діалог з сучасністю за допомогою слів поета Павла Тичини, в кожному часі є свої виклики і хтось їх долає, хтось ні, але ця зустріч неминуча, ця вистава про людинУ, часИ і викликИ, так само і наші з Вами", – розповідають організатори.

Прем'єра відбудеться у Нижньому Залі в Театрі Ляльок (пл. Данила Галицького,1). Початок о 19:00. Квитки від 400 гривень за посиланням.

  

Концерти

Виступ-презентація програми "Зелений" на поезії Антонича від гурту "Пиріг і Батіг"

У вівторок, 31 жовтня, Львівський скансен запрошує на презентацію програми "Зелений" від гурту "Пиріг і Батіг", створеної виключно на творчості знаного поета Богдана Ігоря Антонича.

"Відбудеться сей музичний перформанс на теренах Львівського скансену ( Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького ) у приміщенні костелу з села Язлівчик", – кажуть організатори.

Початок дійства о 17:00. Вхід вільний 

Страшенно гарна органна музика

У четвер, 2 листопада, у рамках XIII Львівського міжнародного органного фестивалю відбудеться концерт "Страшенно гарна органна музика".

Солістка Чернівецької обласної філармонії Світлана Бардаус вражає бездоганно складеними програмами, кожна з яких знаходить шлях до серця слухача.
Свій листопадовий речиталь органістка побудувала на контрасті емоцій та поєднанні творів майстрів романтизму та сучасних композиторів. У ньому звучатиме стрімкість буття у віртуозних прелюдіях, фугах та токатах Мендельсона та Жигу, світло надії в органних пʼєсах українського автора XX століття Михайла Шуха, потужна енергетика творів Ліґеті та Фореста, приправлена авторськими органними перекладами.

Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або онлайн за посиланням. Вартість від 100 до 200 гривень.

Хамерман Знищує Віруси

У неділю, 5 листопада, львів'ян та гостей міста запрошують відвідати концерт гурту "Хамерман Знищує Віруси".

Гурт працює на перетині музики, концептуального арту і театру. Пісенний матеріал ХЗВ вражає своєю різноманітністю: в рамках одного концерту акомпанувати їм може поперемінно струнний квартет, хор, рок-гурт і примітивна "мінусовка".

А чим дивуватиме "Хамерман Знищує Віруси" цього разу, зможете побачити і почути вже у неділю о 19:00 на !FESTrepublic. Вартість квитків 500 гривень, придбати їх можна за посиланням.

Кіно

Показ фільму "Тіні забутих предків"

У вівторок, 31 жовтня, у Львівському палаці мистецтв відбудуться показ та розмова про фільм "Тіні забутих предків".

Про фільм розповідатиме Олександра Салій – кандидатка філологічних наук, наукова співробітниця Інституту Івана Франка НАН України, викладачка на філологічному факультеті ЛНУ ім. Івана Франка.

Легендарний фільм знятий за мотивами однойменної повісті Михайла Коцюбинського, тож після показу спочатку говоритимуть про те, як вінничанин Коцюбинський опинився в гуцульських Карпатах, де бував, з ким спілкувався і які враження мав від краю. А тоді разом із глядачами порівняють повість і фільм. Наскільки художній текст Коцюбинського узгоджений з кінострічкою Параджанова? Що режисер додумав, що увиразнив, а що й зовсім зігнорував? В контексті розмови згадаємо й кілька найцікавіших історій знімального процесу

Початок о 17:00.

Мистецтво

Володимир Семків "Інше"

У вівторок, 31 жовтня, в Art Salon Veles (вул. Олександра Фредра, 4А) відбудеться відкриття виставки Володимира Семківа "Інше".

"Інше. На противагу останнім проєктам, більшість з представлених тут робіт не актуальні, не про війну.
Трохи іншого, трохи в передчутті,трохи того, чим жив до війни, трохи того світу, якого вже немає, – пише про свою виставку митець. – Цією виставкою хотів поставити собі і вам запитання, чи ця "Ілюзія" може існувати поза основним контекстом? Чи потрібне зараз не актуальне мистецтво, мистецтво поза дискурсом?"

Початок о 17:00.

ПрИдане: речі скрині

У четвер, 2 листопада, відвідувачів запрошують на відкриття виставки старовинних сорочок, рушників, крайок майже з усієї України, які бережно колекціонувала упродовж 10 років Христина Щербина.

Початок о 18:30 у Музеї ідей (вул.Валова, 18 а).

Вхід вільний, але буде можливість добровільного внеску на Косівську роту 74-го бату/102-ї бригади. Потреба: медично-евакуаційне авто, а також портативний РЕБ до нього.

"Врятовані"

У Домі Франка триває унікальна виставка "Врятовані" з музейних артефактів, що були відреставровані та оцифровані у межах проєкту "FrankoData: відкритий цифровий музей".

Мультитематична експозиція складатиметься з документів, пов’язаних із Франком та його сучасниками, міститиме одиниці, що стосуються вершинних творів Франка та тривалої історії їх інтерпретації – як наукової, так і мистецької. Та найголовніше, що в експозиції більшість одиниць будуть представлені в якісно новому стані збереження.

Виставка триватиме ще тиждень.

Виставка "Видозміни"

Персональної виставки "Видозміни" львівської художниці Олени Папки триває в Intellias Art Point (вул. Панаса Мирного 24).

Олена Папка упродовж тривалого часу своєю творчістю допомагає українським воїнам, і ця подія ‒ не виключення. Роботи художниці можна буде придбати, а 50% їхньої вартості підуть на потреби ЗСУ.

Побачити картини можна буде до 29 листопада.

Виставка "Феномен Марії Примаченко"

В експозиційних залах другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна переглянути унікальну виставки "Феномен Марії Примаченко".

"51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею зберігає пам'ять про Дім. Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом", ‒ розповідають організатори.

Триватиме виставка до 31 грудня 2023 року.