Куди піти у Львові 26 червня – 2 липня: романтичний джаз в саду та концерти пам'яті Василя Сліпака
Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, зустрічей, а також фестивалів
Куди піти розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.
Фестивалі
Дуже смачний фестиваль
У суботу та неділю, 1-2 липня, у дворику на вул. Героїв УПА, 73 проходитиме фестиваль, де буде багато смачної їжі, а також музика й ігри для дітей і дорослих.
На гостей чекає 10 food-станцій від закладів Daily Dose, Fat Dragon, Zwin, SHOco., Файні Льоди, Ахалі, Дідо Джозеф, L’viv Nuts, нові літні коктейлі та вино, зона дитячих майстер-класів приватного садка Бембі, ігрова зона для дорослих від KAVA, музика від вуличних музикантів та фотозона.
Вхід на фестиваль вільний. Триватиме він із 12:00 до 22:00.
Концерти
7 Відкритий марафон пам'яті Василя Сліпака:
Про скорботу, велич і сміх
У четвер, 29 червня, у Львівській національній філармонії ім. М. Скорика відбудеться концерт, де прозвучать масштабна Четверта симфонія у звучанні сопрано Інни Федорій та Академічного симфонічного оркестру під батутою польського дириґента Вінсента Козловського. Концерт відбудеться у межах 7 Відкритого міжнародного музичного маратону памʼяті Василя Сліпака
Початок о 19:00 за адресою вулиця Чайковського, 7
Молитва до Василя
У п'ятницю, 30 червня, у Гарнізонному храмі відбудеться концерт струнного квартету "Фенікс", який зіграє твори Олександра Козаренка, Ганни Гаврилець та Гії Канчеллі. Концерт пройде у межах 7 Відкритого міжнародного музичного маратону памʼяті Василя Сліпака
Початок о 19:00 вулиця Театральна, 11
Пісні для Василя
У суботу, 1 липня, у Львівській національній філармонії ім. М. Скорика відомі камерні виконавці Львова представлять солоспіви найважливіших композиторів ХХ століття та сучасну інструментальну музику, що вже стала символом України у світі. Концерт відбудеться у межах 7 Відкритого міжнародного музичного маратону памʼяті Василя Сліпака.
Початок о 18:00 за адресою вулиця Чайковського, 7
Spirito d’amore. Mozart.
У неділю, 2 липня, у Львівській національній філармонії ім. М. Скорика прозвучать вокальні та інструментальні твори Моцарта. Концерт відбудеться у межах 7 Відкритого міжнародного музичного маратону памʼяті Василя Сліпака.
Початок о 18:00 за адресою вулиця Чайковського, 7
Романтичний джаз в саду
У неділю, 2 липня, серед квітучих Митрополичих садів лунатиме "Романтичний Джаз в саду" від одних кращих джазових виконавців України і східної Європи. В концерті будуть об’єднані як світові сучасні джазові хіти у власних аранжуваннях, так і українські ретро-пісні в оригінальних джазових інтерпретаціях.
Саме із джазу розпочнеться сезон благодійних концертів у Митрополичих садах, тому кожен квиток – це допомога ЗСУ. У неділю тут виступатимуть: Юлія Швед – вокал, Костянтин Кравчук – фортепіано, Яків Цвєтінський – труба, Богдан Мукомела – перкусія та Сергій Федорчук – контрабас.
Початок концерту о 19:00, вартість квитків – від 340 до 640 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Volo Bedzvin в Shum art gallery
У неділю, 2 липня, Volo Bedzvin музикуватиме у львівській Shum art gallery. Volo Bedzvin - це віолончель, вокал, live-looping. Він пропонує свій авторський репертуар, грає імпровізовану музику та робить аранжування народних пісень.
Галерея розташована на площі Старий ринок, 7. Час початку концерту – 17:00. Вартість квитка – 150 гривень.
Співак-романтик Golubenko. Перший сольний концерт у Львові
У четвер, 29 червня, у Malevich Concert Arena нова українська зірка – Golubenko - дасть перший сольний концерт. Пісні виконавця, який є новим ім'ям українського шоу-бізнесу, набирають шалених переглядів у мережі TikTok та покликали до життя чимало найрізноманітніших відео. Через ажіотаж з квитками, виконавець замість одного концерту заспіває у Львові аж два.
Початок о 16.00 та о 19.00 за адресою Львів, проспект В'ячеслава Чорновола, 2.
Музичні мости. Музи не мовчать
У середу, 28 червня, У Львівській національній філармонії ім. М. Скорика у межах її масштабного проєкту "Україна. Музи не мовчать" пройде перша українська подія із циклу антикризової міжнародної співпраці. Львівський Фестиваль Давньої Музики, Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка спільно з Щецинським Міжнародним фестивалем Давньої Музики (Польща) запрезентують концерт старовинної української та європейської музики. Оркестр барокової капели ЛНМА ім. М. Лисенка під творчим керівництвом Анни Іванюшенко виконає перлини бароко, які оркестранти студіювали з німецькими та польськими спеціалістами у цій царині.
Концерт розпочнеться о 19:00.
Кіно
Вечір комедії з Дженніфер Еністон на даху під зорями
У понеділок ввечері, 26 червня, Горіховий кіноцентр запрошує глядачів до перегляду легкої комедії "Ми Міллери", показ розпочнеться о 21:30, а потрапити на дах центру та помилуватися навколишнім виглядом можна вже із 20:30. Вартість квитків – 180 грн, придбати їх можна або ж на місці, або онлайн.
Література
Місяць авторських читань у Львові
Це одна із найбільших літературних подій Львова, зокрема і під час повномасштабної війни. На відвідувачів чекають зустрічі із чеськими, словацькими та українськими поетами, прозаїками і драматургами. Зокрема участь у читаннях візьмуть Олександр Михед, Адела Кнапова, Анастасія Косодій, Домініка Моравчікова, Катерина Калитко та багато інших.
Подія відбуватиметься у вівторок і середу, 27 та 28 червня, на малій сцені Театру Лесі (вул. Городоцька, 36). Детальну програму ви можете знайти за посиланням. Вхід безкоштовний, проте необхідна попередня реєстрація.
Розмова з Вітольдом Шабловським про книгу "Кухня терору"
У четвер, 29 червня, львів'ян та гостей міста запрошують на зустріч із відомим польським журналістом та письменником Вітольдом Шабловським та розмову про його нову книгу "Кухня терору, або як збудувати імперію ножем, ополоником і виделкою".
Для її написання автор об'їздив кілька колишніх радянських республік та намагався з’ясувати, як влада через їжу та кухню впливала на мешканців країни. Ви зможете послухати розповіді Вітольда Шабловського про роботу над книгою, диктаторів, кухарів та страви, історичну пам'ять й сучасні реалії, а також поставити свої запитання.
Вхід вільний за умови попередньої реєстрації, початок події о 19:00 у Львівській копальні кави (Площа Ринок, 10).
Виставки
Наталя Русецька "На темному тлі"
У вівторок, 27 червня, у львівській галереї Iconart відбудеться відкриття виставки "На темному тлі" української мисткині Наталі Русецької, яка займається сучасним сакральним мистецтвом.
Галерея розташована за адресою вул. Вірменська, 26. Початок відкриття о 17:00, відвідати його можуть усі охочі.
Експозиція "Слухати і чути"
У середу, 28 червня, у Радіо Гаражі відбудеться презентація експозиції "Слухати і чути". Вона розповідатиме про звукові та аудіальні твори, які досліджують та інтерпретують феномени звукового ландшафту міста, живої та неживої природи. Відвідувачів запрошують вчуватися в навколишні звуки, розпізнавати їх, відчувати, сприймати та навіть взаємодіяти з ними.
Вхід вільний. Початок відкриття о 18:00 за адресою вулиця Князя Романа, 6. А триватиме експозиція до 14 серпня.
Петро Франко. Повернення з легенди
У середу, 28 червня, до дня народження Петра Франка в Домі Франка (вул. Івана Франка, 150-152) презентуватимуть новий проєкт – мобільну виставку "Петро Франко. Повернення (з) легенди", присвячену несправедливо забутій різносторонній особистості третього сина Івана Франка, першого директора Музею.
Відкриття розпочнеться о 18:00, відвідувачі зможуть потрапити на кураторську екскурсію Наталі Тихолоз, яка багато років досліджує долю і творчий спадок Петра Франка.
100 миттєвостей України
У середу, 28 червня, у львівському парку На валах відбудеться виставка фотографій українських фотохудожників.
Початок відкриття об 11:00, під час виставки можна буде придбати світлини, а всі зібрані кошти передадуть на потреби ЗСУ. Також організатори підготували для дітей вікторину про Конституцію України. Триватиме виставка до 18:00.
Мистецтво Contra імперії
У середу, 28 червня, у Музеї історії України, ( філія Львівського історичного музею за адресою пл. Ринок, 24) відкриється виставка "Мистецтво Contra імперії". На основі пам’яток з колекції Львівського історичного музею йтиме мова про деякі сторінки репресивної політики Росії щодо місцевих народів на захоплених територіях (виселення поляків у Сибір після придушення польського повстання 1863 – 1864 рр., вивезення українців у табори ГУЛАГУ і на поселення у 1950-х рр., нинішнє вивезення українців у росію,зокрема дітей, з тимчасово окупованих територій) та про дух волелюбства, який знаходив своє вираження у мистецтві.
Відкриття заплановане на 14:00
Зустрічі
Жива мова від Андрія Содомори
У четвер, 29 червня, відбудеться зустріч із видатним письменником, перекладачем античної літератури, професором класичної філології Андрієм Содоморою.Чи втрачаємо ми автентичність своєї мови? До чого й до кого маємо бути уважнішими? Як впливає на сьогодення і його відтворення в мистецтві теперішня війна? Що до нас, у цей неспокійний час, промовляють голоси мислителів із давніх епох? Про це та інше гості зможуть поспілкуватися із майстром слова.
Початок зустрічі о 14:15, адреса: головний корпус Львівської політехніки, зала Юліана Захарієвича (вул. Степана Бандери, 12). Вхід вільний.
Фото: афіша
- Актуальне
- Важливе