Куди піти у Львові 21 – 27 серпня: "Один день" та фанк-джаз

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Куди піти розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.

День Незалежності

Гомін у дворику Театру Лесі

У середу, 23 серпня, у дворику Театру Лесі відбудеться фестиваль "Гомін", покликаний поділитися із відвідувачами теплотою та любов’ю, порефлексувати про Незалежність та допомогти тим, хто відстоює її щодня.

У програмі музика із топових вистав театру, аукціон, смачна їжа та ексклюзивний маркет хендмейду.

"Організовуємо збір для наших працівників, які служать у лавах ЗСУ, – Андрія Росчіса та Артура Темченка, а також для 28-мої ОМБр ім. Лицарів Зимового Походу та 4-тої БрОП "Рубіж", де теж воюють наші хлопці", – кажуть організатори.

Вхід: 300 грн. Обов'язкова попередня реєстрація.

Лекція Незалежності Юрка Вовкогона

У четвер, 24 серпня, у Львові на території Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні Юрко Вовкогон проводитиме лекцію Незалежності.

Зустріч приурочена до Дня Незалежності України та є передподією Конгресу Культури UKRAINE! UNMUTED, який відбудеться у Львові 7-9 вересня. Модеруватиме подію поет, музикант, культурний менеджер Грицько Семенчук. 

Початок лекції о 17:00. Для участі потрібно зареєструватися за посиланням

Святкування Дня народження Івана Франка

У четвер, 24 серпня, на День Незалежності у Львові почнуть святкувати 167-й день народження Івана Франка. 

Святкова програма складатиметься із зустрічі з Михайлом Косівим "Мій Франко" і Данилом Лубківським "Міф про Геракла: подвиг і сила в міжнародних відносинах", презентації монографій Ігора Медведя "Пророк чи єретик?" та Катерини Шмеги "Дискурс маскулінності у прозі Франка", співочо-акторський воркшоп з Марією Онещак "Ритми та рими" і майстер-клас із каліграфії від Людмили Гжебовської "Жиє слово", екскурсії та концерти. 

Події приурочені до уродин Івана Франка триватимуть по 28 серпня, власне дати, коли відомий українець і народився.

День Незалежності України в Палаці Хоткевича

У четвер, 24 серпня, Палац Хоткевича запрошує на День Незалежності України 

Із 16:00 до 18:00 відбуватиметься творче заняття для дітей з створення патріотичних відкриток від Студії образотворчого мистецтва. На занятті виготовлятимуть патріотичні відкритки, які згодом передадуть українським захисникам та захисницям. Захід підходить для дітей від 5 років.

А із 18:00 до 20:00 триватиме концерт від колективів Палацу. Для гостей виступатимуть: ЗДВА "Намисто", ЗАТ "Квіти України", НАТ "Мрія", ЗТС "Під мостом", НТС "Під мостом".

Вхід безкоштовний, але необхідно реєструватися за посиланням.

Література

"Драбина": обговорення книги Євгенії Кузнєцової з психотерапевткою Софією Влох

У середу, 23 серпня, у Книгарні-кав’ярні Старого Лева (вул. Галицькій, 17) відбудеться розмова про книгу Євгенії Кузнєцової "Драбина". Разом із психіатринею та сертифікованою психотерапевткою Софією Влох учасники говоритимуть про персонажів книги, в яких ми впізнаємо себе, родичів та друзів, про неідеальні родинні стосунки, про почуття провини і синдром вцілілого та, власне, про "драбину" як спосіб втечі від реальності.

Подія відбувається в рамках міжнародного проєкту "Book=Life", українським партнером якого є Видавництво Старого Лева.

Початок о 17:00.

Виставки

Відкриття виставкового проєкту "Михайло Жук – вісник Відродження"

У середу, 23 серпня, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) запрошує на відкриття нового масштабного виставкового проєкту "Михайло Жук – вісник Відродження".

Виставка приурочена до 140-річчя від дня народження видатного українського живописця та графіка епохи модернізму, майстра книжкового дизайну, активного громадського діяча та письменника Михайла Жука. 

Експозицію сформували близько 200 творів Михайла Жука зі збірок Музею сучасного мистецтва Одеси, Національного художнього музею України (Київ), Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Одеського літературного музею, Галереї НЮ АРТ (Київ), приватних колекцій родини Маркових (Київ) Віталія Лісничого (Одеса) та Роксолани Лемик (Львів). Експозицію доповнюють фотографії зі збірки Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.М. Коцюбинського.

Початок о 16:00.

Виставки "Ідентифікація війною"

Команда Національного музею у Львові щиро запрошує побачити виставку Оксани Борисової і Володимира Стасенка "Ідентифікація війною". Виставковий проєкт розміститься в атріуму головної будівлі музею.

У квітні 2022 незалежно один від одного постали два авторські проєкти: О. Борисової "ДНК-код свободи" і В. Стасенка "AGNUS DEI…", які стали творчою рефлексією художників на обставини війни. Спільною рисою мистецьких робіт є глибока закоріненість в українській культурі, образних архетипах, що формують культурний код нації. Завдяки єдності світоглядних підвалин обох проєктів дизайнер виставки “Ідентифікація війною” Олексій Хорошко зміг об’єднати їх у концептуально цілісну експозицію.

Виставка триватиме до 27 вересня. 

"Львів парової ери в моделях і акварелях" Аркадія Орєхова

В експозиційній залі другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна оглянути персональну виставку Аркадія Орєхова "Львів парової ери в моделях і акварелях". 

Аркадій Орєхов ‒ художник, архітектор, музикант. Із 1972 року працює в техніці акварельної графіки. Особлива атмосфера давнього Львова ‒ одна з головних тем його робіт. Не менш важливе місце у творчості митця посідає залізнична тематика ери паротягів. Юнацьке захоплення автор втілює в моделях поїздів та акварельних творах.

Виставка триватиме до 1 жовтня.

Концерти

ФІОЛЕТ

У середу, 23 серпня, львів'ян та гостей міста запрошують на концерт на даху FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24) гурту ФІОЛЕТ.

Музикант обіцяють нові, свіжі, заряджені на перемогу та романтику хіти. Квитки можна придбати за посиланням. Вартість квитків 500 гривень.

Початок о 19:30.

Opera Avangard stage band + jam session

У неділю, 27 серпня, у Дзизі (вул. Вірменська, 35) квінтет львівської формації “Opera Avangard” заграє для гостей святкову програму в стилі funk\jazz\funk.

Після концерту маєте можливість приєднатися до спільної імпровізації у форматі jam session.

Початок о 20:00. Вхід – 250 гривень.

Екскурсії

"Довкола Вовчої гори"

У суботу, 26 серпня, відбудеться екскурсія "Довкола Вовчої гори" історикині архітектури Тетяни Казанцевої. Маршрут пролягатиме довкола Вовчої гори - однієї з височин Львова, розташованою поміж Левовою (Лисою) горою та пагорбами Кайзервальду. Учасники досліджуватимуть територію цієї гори, що також називають горою св. Войцеха, Стефана, а також Стрільницькою, обговорюватимуть можливість існування там язичницького капища, знайдуть давню вежу, надійно заховану в лісі, та оглянуть панораму Львова, що відкривається звідти. У програмі також багато інших цікавинок.

"Помилуємося функціоналістичною архітектурою Санаторію каси хворих (тепер “Охматдит”), що живилася теоретичними та практичними засадами "дизайну для здоров'я", розробленими знаним фінським архітектором Алваром Аалто та реалізованими у Львові братами Адольфом і Казимиром Каменобродськими", – кажуть організатори.

Початок екскурсії о 10:00. Вартість – 420 гривень. Із них 15% підуть на підтримку ЗСУ. 

Театр

Один день

У суботу, 26 серпня, у Театрі Лесі (вул. Городоцька, 36) покажуть виставу "Один день" за п'єсою Лєни Кудаєвої, яка увійшла у шорт-лист IX конкурсу пʼєс "Драма.UA".

Про виставу: Усі знають, найважча боротьба – з самим собою. Що ти протиставиш своєму страху, своїй злості, своїй хворобі, своєму сорому? Ніна озброюється мрією. Про свіжу випічку з донецьких пекарень, про гуляння Донбас-ареною, про запах Кальміуса. Вона переконана, що все найкраще і найгірше у її життя вже сталось. Вона рутинно перегортає календар. Ще один день – Всесвітній день інформаційної архітектури, Міжнародний День барменів, День єднання України, День святого Власа, іменини у Дмитра, Федора, Захара, Всеволода, Гаврила.

Початок вистави о 18:00. Вікові обмеження – 14+. Вартість квитків від 330 до 350 гривень. Придбати їх можна за посиланням.