Куди піти у Львові 13 – 19 листопада: Тиждень актуальної п'єси та Тиждень іспанського кіно

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Цей тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.

Фестивалі

Тиждень актуальної п'єси

Із 17 листопада у Львові стартував Тиждень актуальної п'єси, який запрошує глядачів на сценічні читання п'єс сучасних українських драматургів.

Усі читання в рамках Тижня відбудуться у Львівському обласному театрі ляльок (площа Данила Галицького, 1), вхід на події вільний. А триватиме Тиждень по 19 листопада.

Перші читання розпочнуться вже у п'ятницю о 17:00. Це буде п'єса Пьотра Армяновскі "Мені автомат" за режисурою Руслана Березового. Щодня на глядачів чекатимуть від трьох до чотирьох читань якісної сучасної драматургії.

Побачити детальну програму можна за посиланням

Фото: Андріана Стахів

Тиждень іспанського кіно

Із 15 по 19 листопада у Львові в Палаці культури імені Гната Хоткевича триває Тиждень іспанського кіно.

Цьогорічний захід відбувається в межах культурної програми головування Іспанії у Раді ЄС. Під час кінопоказів покажуть нові іспанські фільми, які отримали нагороди та визнання в Іспанії та у світі.

Програма:

Четвер, 16 листопада, 18:00: Фільм "Чемпіони" (CAMPEONES).

П’ятниця, 17 листопада, 18:00: Фільм "Стіни говорять" (Las Paredes Hablan).

Субота, 18 листопада, 18:00: Фільм "Найкращий бос".

Неділя 19 листопада, о 18:00: "Душа команди".

Вхід за попередньою реєстрацією.

Фото: gettyimages

Зустрічі

Відкрита дискусія "Андрей Шептицький: меценат VS культуротворець"

У вівторок, 14 листопада, у Центрі Шептицького відбудеться відкрита дискусія "Андрей Шептицький: меценат VS культуротворець".

В рамках дискусії слухачам пропонують поглянути на Шептицького з другого боку. Присвятивши своє життя іншим людям, Митрополит будував церкви та лікарні, опікувався сиротами та розвивав українську освіту та кооперативи.
А ще Андрей Шептицький цікавився іконописом, особливо зважав на збереження та розвиток нашої культурної спадщини навіть у найскладніші для нашого народу часи.

"Тоді ким все ж був Шептицький: успішним духовним провідником, бізнесменом та меценатом, чи справжнім поціновувачем культури й митцем? Чи все це якимось чином поєдналося в одній людині?" – ставлять запитання організатори.

Учасниками дискусії стануть Влодко Кауфман – митець, перформер, культурний діяч, співтворець мистецького об’єднання "Дзиґа" та "Інституту Актуального Мистецтва", Михайло Перун – науковець, автор науково-популярного видання "На скелі віри. Митрополит Андрей Шептицький", доцент кафедри богослов'я УКУ, Ліліана Гентош – історикиня, дослідниця спадщини митрополита Андрея Шептицького, старша наукова співробітниця Інституту історичних досліджень ЛНУ ім.І.Франка, та о. Севастіан Дмитрух – ієромонах, збирач творів сакрального мистецтва, директор Музею Митрополита Андрея Шептицького.

Модеруватиме науковець, кінознавець, громадський діяч, директор Центру Шептицького Олег Яськів.

Початок о 17:00. Вхід вільний, реєстрація за посиланням.

Музика Равського з Мертвим Півнем

У середу, 15 листопада, Shum Art Gallery запрошує поринути у спогади тих часів, коли Львів був наповнений життям та творчістю разом із Ґєником Равським та музикою Мертвого Півня.

"Півні" виступатимуть в акустичному варіанті, заграють і заспівають багато пісень, як старих, так і новіших, тому атмосфера гарного вечора буде гарантованою.

Зустріч відбувається в межах онлайн-аукціону "Краєвиди" львівського художника і військовослужбовця Євгена Равського. Всі кошти, виручені з нього підуть на закупівлю 20 FPV дронів для 103 бригади ТРО. Аукціон доступний за посиланням.

Умовою входу на зустріч з однієї особи є попередня реєстрація та пожертва в розмірі 500 гривень на рахунок БФ "Святого Миколая". Пожертву можна буде скласти при вході на зустріч.

Початок о 18:00.

Станіслав Людкевич і Вищий музичний інститут у Львові

У середу, 15 листопада, Меморіальний музей Станіслава Людкевича (вул. Людкевича, 7) запрошує послухати розповідь про те, як Станіслав Людкевич свого часу закладав підвалини фахової музичної освіти для українських музикантів у Галичині.

"Вершинним здобутком її стало заснування і 36-річне функціонування Вищого музичного інституту у Львові (1903 – 1939) – першої української фахової музичної школи в Галичині, яка згодом стала підґрунтям для створення консерваторії. Музичний інститут – це без перебільшення "дітище" С. Людкевича, до плекання, функціонування, слави якого він (серед плеяди інших визначних діячів) доклав чи не найбільше різносторонньої діяльності", – розповідають у музеї.

Розповідатиме старший науковий працівник музею Яким Горак. А ілюструватимуть розповідь експонатами з фондів музею.

Початок о 12:00. Вхід вільний.

Мілонга у бібліотеці

У неділю, 19 листопада, у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Романа Іваничука танціюватимуть танго мілонгу.

"Запрошуємо на мілонгу у Бібліотеці. Затишний і просторий зал у центрі міста з відмінним паркетом. За вікном вогні вечірнього Львова. На вас чекають гарна музика та теплі обійми. Тангуймо, бо ми того варті", – заохочують організатори.

Початок заходу о 18:00, триватиме він до 21:00. Вартість входу – донат у розмірі 100 гривень. Музика від TDJ.

Театр

Леся. Їсторія

У п'ятницю, 17 листопада, Театр Лесі Українки запрошує на виставу-байопік "Леся. Їсторія". 

"Ця жінка творила самобутню історію – Її історію.Тому ми створили виставу про Лесю Українку і те, чого ви не знали про Неї раніше, щоб зокрема дізнатися більше про нас самих", – розповідають у театрі.

Початок о 18:00. Вартість квитків від 200 до 260 гривень, придбати їх можна за посиланням.

Ножі в курях, або спадок мірошника

У п'ятницю, 17 листопада, Театр Леся Курбаса у Львові запрошує на трагедію на одну дію "Ножі в курях, або спадок мірошника" за історією Девіда Гарровера.

"Відсторонившись від бажання "розпатрати курятину" (розчленувати цю п'єсу гострим режисерським тесаком), постановник залишає для себе єдино важливий формат – театр на килимку. Тут і тепер. Бо наступного вечора тріо акторів може всередині самих себе – щось змінити, щось посилити, щось послабити. І історія про трьох диваків переллється в інший келих. У цьому, мабуть, задум. Дати своєму акторові внутрішню можливість розвивати саму п'єсу – зсередини. Виявляючи в акторському тріо – ритми алеаторичного джазу. І того чи іншого вечора виділяючи нового лідера в трикутнику", – писав про цю виставу Олег Вергеліс у "Дзеркалі тижня". 

У виставі грають Наталія Рибка-Пархоменко, Олег Цьона та Андрій Козак.

Квитки можна придбати за посиланням, або в касі театру, яка працює у дні вистав із 16:00 до 18:00). Вікові обмеження 16+.

Початок о 18:00.

Фото: Театр Леся Курбаса

Мистецтво

Відкриття Jam Factory Art Center

У суботу, 18 листопада, відбудеться відкриття найбільшого у Львові мистецького центру Jam Factory Art Center.

Він запрацює у стінах давньої фабрики, яка 8 років переживала ревіталізацію, концептуальною метою якої було створення простору для критичної рефлексії через культуру. Згрупований навколо відкритого внутрішнього дворика та розширеної алеї, Jam Factory Art Center працюватиме як безперервний, адаптивний простір для різних видів мистецтв.

Центр з виставки "Наші роки, наша слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми", у межах якої будуть представлені роботи українських митців 2022-2023 років та з довшої хронології – від ХІХ століття по сьогодні.

Початок події 15:00 за адресою Львів, вул. Б. Хмельницького, 124. Детальна програма за посиланням.

Фото: Львівська міська рада ( Назарій Пархомик)

Ось Син Твій Ось Матір Твоя

Арт-центр Дзиґа запрошує на виставку сучасного іконопису "Ось Син Твій Ось Матір Твоя" в рамках XV міжнародного іконописного пленеру. Оглянути експозицію можна вже від вівторка, 14 листопада, а офіційне відкриття відбудеться у суботу, 18 листопада, о 18:00.

Міжнародний іконописний пленер знову пройшов в тіні війни в Україні. Ми зустрілися в Кастель Гандольфо, щоб впродовж десяти днів творити міжнаціональну та міжконфесійну спільноту, працювати та молитися разом

"Тема цьогорічного пленеру "Ось Син Твій, Ось Матір Твоя" має для нас подвійне значення. Наші молитви і думки з усіма матерями, які втратили своїх дітей: убитими, викраденими, тими, що перебувають на фронті за сотні кілометрів від дому. Водночас темою пленеру є назва останньої ікони Остапа Лозинського, багаторічного учасника пленерів та їхнього співорганізатора", – розповідають організатори.

Виставка про Маріуполь

Учні Маріупольської художньої школи імені Куїнджі презентували виставку картин про свої мрії у міському Палаці культури ім. Хоткевича.

Маріупольська художня школа імені Куїнджі рік тому відновила свою роботу у Львові. І зараз на виставці можна побачити 55 робіт, які розповідають про мрії вихованців школи.

Показ картин буде доступний до 3 грудня.

Фото: ЯМаріуполь

Виставка естампа студентів Львівської національної академії мистецтв

Національний музей запрошує відвідати виставку естампа студентів Львівської національної академії мистецтв.

Це перша виставка студентських робіт, яка охоплює відрізок у 25 років. Експозиція об'єднує твори близько 200 авторів на різну тематику. Усі роботи виконані у класичних графічних техніках ‒ лінориту, монотипії, техніки "сухої голки". Окрім того, в експозиції будуть представлені й авторські артбуки.

Виставка розгорнулась у головній будівлі НМЛ (просп. Свободи, 20) та триватиме до 7 грудня. 

Виставка "Видозміни"

Персональної виставки "Видозміни" львівської художниці Олени Папки триває в Intellias Art Point (вул. Панаса Мирного 24).

Олена Папка упродовж тривалого часу своєю творчістю допомагає українським воїнам, і ця подія ‒ не виключення. Роботи художниці можна буде придбати, а 50% їхньої вартості підуть на потреби ЗСУ.

Побачити картини можна буде до 29 листопада.

Виставка "Феномен Марії Примаченко"

В експозиційних залах другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна переглянути унікальну виставки "Феномен Марії Примаченко".

"51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею зберігає пам'ять про Дім. Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом", ‒ розповідають організатори.

Триватиме виставка до 31 грудня 2023 року.