Кожен десятий госпіталізований пацієнт раніше вже хворів на COVID-19

Перехворівши, втратив пильність і не дотримувався протиепідемічних заходів. А "Омікрон" є дуже заразним – якщо у колективі буде один хворий, заразить майже всіх.

Про це під час пресбрифінгу розповіла позаштатна експертка департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з пульмонології, завідувачка пульмонологічним відділенням Центру легеневого здоров'я Надія Рудницька, передає "Еспресо.Захід".

За станом на ранок вівторка, 8 лютого у медзакладі перебуває 260 хворих на COVID-19, з них 226 із діагнозом, підтвердженим ПЛР. Решта – з позитивним експрес-тестом на антиген. Вагітних – 27. У 20 з них коронавірусну хворобу підтвердили дослідженням методом ПЛР.

За словами лікарки, пацієнти – середньої тяжкості і тяжкі, зі супутніми патологіями (серцево-судинними, цукровим діабетом, ожирінням, аутоімунними захворюваннями, перенесеними онкологічними захворюваннями або ті люди, які хворіють на рак зараз), потребують масивної медикаментозної терапії та кисневої підтримки.

"Всі вони, до того, як потрапили у стаціонар, лікувалися амбулаторно. Значна частина – самостійно. Ми постійно наголошуємо на тому, що коронавірусна хвороба не починає лікуватися з антибіотикотерапії, гормональних і кроворозріджуючих препаратів. Призначення такого лікування – прерогатива лікаря і призначається воно тоді, коли вже є ускладнення. Ми маємо протокол надання допомоги таким хворим, який постійно оновлюється. Остання оновлення відбулося 30 грудня 2021 року. У документі чітко зазначено, що при легкому перебігу COVID-19 антибіотики не призначаються. Тому не потрібно бігти в аптеку і купувати медикаменти, які не є ефективними, а, навпаки, сприяють тому, що перебіг стає більш тяжчим", – наголосила Надія Рудницька. Зокрема вона застерегла від необдуманого застосування гормональних препаратів, адже ті стимулюють реплікацію вірусу і той ще більше розмножується.

Фахівчиня вкотре нагадала, щоб пацієнти заздалегідь подбали, аби у них був сімейний лікар, до якого можна звернутися за кваліфікованою медичною допомогою, а не шукали лікаря тоді, коли вже захворіли.

"На жаль, люди продовжують це практикувати і лікуються самостійно. Через це ми й маємо таку статистику по тяжких пацієнтах, які потребують стаціонарного лікування", – зазначила вона.

Директор департаменту охорони здоров'я ЛОДА Орест Чемерис підтвердив, що хворі, які перебувають на стаціонарному лікуванні, – це переважно люди старшого віку зі супутніми патологіями.

"Інфікування коронавірусною хворобою і прогресування COVID-19 викликає у них загострення основних проблем. Це пояснює, чому у нас під час цієї хвилі немає такого інтенсивного навантаження на стаціонарну мережу, як це було при "Дельті". Але ми щодня фіксуємо збільшення кількості пацієнтів у стаціонарах, тож говорити про стабілізацію епідеміологічної ситуації поки що зарано", – додав він.

За інформацією головного медика Львівщини, на стаціонарному лікуванні в області перебуває 2265 хворих. Завантаженість ліжкової мережі становить 42%.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку