"Ковідне пекло" львівської "швидкої" очима журналістки "Еспресо.Захід"

У лікарні переповнена реанімація та лікується понад чотири сотні пацієнтів із COVID – 19.

Журналістка "Еспресо.Захід" відвідала "ковідне" відділення лікарні швидкої медичної допомоги.

Уявіть собі двоповерховий порожній торговий центр. Уявили? А тепер поділіть його на кілька частин умовними перегородками. Ось так нині виглядає відділення лікарні швидкої медичної допомоги, де лікуються хворі на COVID-19. Нині їх тут понад чотири сотні. Важкі та кисневозалежні, більшість - не вакциновані.

Йдемо довгими коридорами, які заповнені ліжками із кисневими точками. Перший поверх - важчі пацієнти. Вільних ліжок мало помітно. На другому - вільніше. І там під кисневою маскою зустрічаємо Тетяну Яремко. Жінка не вакцинована, тиждень хворіла вдома, але стан почав різко погіршуватися.

"Зараз трошки краще, - каже пані Тетяна. - Сатурація 90-91, втім буває падає до 87. Не вакцинувалася, боялася, думала мене то пройде. Вже після хвороби точно не буду вакцинуватися, кажуть не можна. А далі - подумаю".

А ось по сусідству готується до виписки вже здоровий Василь Борис. Чоловікові - 90 років. Хоча й вакцинований двома дозами, але потрапив у лікарню у критичному стані.

"Мені було три дні дуже погано вдома: крутилася голова, слабкість, було важко ходити. - розповідає пан Василь. - Звернувся до сімейного лікаря. А він мені каже: їдьте в лікарню, як хочете жити. Ми вам не допоможемо, а в стаціонарі, маємо надію, все буде добре. Тут мені виявили двостороннє запалення легень".

Ось так Василь Борис провів два тижні у лікарні. Його неодноразово оглядали реаніматологи, втім, на щастя, до реанімації так і не дійшло. Медики кажуть, якби не вакцина - життя пана Василя, скоріш за все, врятувати не вдалося б.

"Якби не лікарі - не знаю, де б я був нині, - каже усміхнений пацієнт. - Я вже підлікувався, почуваю себе значно краще і хочу додому. Я вакцинувався у травні і лікарі кажуть, що та вакцина мені допомогла. Уколи краще сприймав організм".

Лікарня швидкої медичної допомоги - один з основних закладів у Львові, де лікують хворих на COVID-19.  Нещодавно тут був рекорд кількості госпіталізованих за увесь час пандемії. Нині тут лікують понад чотири сотні хворих і усі вони у важкому стані.  За словами лікаря-терапевта "ковідного" підрозділу лікарні швидкої медичної допомоги Зоряни Романишин, переважно у лікарню поступають важкі і вкрай важкі хворі. Більшість - не вакциновані. Переповнена також і реанімація лікарні.

"Зазвичай поступають вже у стані, який потребує втручання реанімаційного відділення, - наголошує Зоряна Романишин. - Можу з впевненістю сказати, що COVID-19 помолодшав. У реанімації більшість пацієнтів молодого віку: від 40 до 59 років, дуже малий відсоток старшого населення. У реанімаційному - жодного вакцинованого пацієнта".

За словами Зоряни Романишин, у лікарні є відсоток пацієнтів, котрі вакциновані двома дозами. Втім жоден з них не потрапляв до реанімації. Ба більше, бувало й таке, що  у медичний заклад зверталися у вкрай важкому стані, але нині вони готуються здорові повернутися додому.

"Вакциновані все-таки хворіють, - додає медик. - Те, що людина вакцинована, не означає, що не захворіє. Може захворіти, але перебіг хвороби буде легший. Сьогодні у нас є дві людини, котрі поступили у критичному стані, були оглянуті неодноразово реаніматологами, думали переводити їх до реанімації. Зрештою туди вони так і не потрапили. За три дні вже їх стан нам дозволив з полегшенням видихнути. Нині вони готуються до виписки і невдовзі поїдуть додому".

Поки що кисню та ліжок у лікарні достатньо. Але лікарі наголошують: якщо хвиля ковіду й надалі набиратиме потужних обертів, ситуація може стати критичною. Тому наполегливо просять вакцинуватися, бо як засвідчує практика, вона може врятувати життя.
 

Христина Парубій

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку