Косів та його мешканці на фото 1930-х років. Блог Тетяни Яцечко-Блаженко

Місто Косів в Івано-Франківській області має давню історію. Перша писемна згадка, відома на сьогодні відноситься до початку XV ст. Проте, ймовірно, в майбутньому історики віднайдуть ще старіші документи з історії цього мальовничого міста.

Косів здавна славився своїми традиціями та промислами. І сучасні туристи саме тому не оминають цей туристичний "магніт" на мапі України.


Сьогодні пропонуємо нашим читачам здійснити подорож в часі й побачити, яким було місто Косів кілька десятиліть тому.


Фото 1936 року схожі на кадри із фільму, настільки вміло їх зафіксував знаний фотограф Генрик Поддембський. Колорит, архітектура, ландшафти, не вистачає лише кольору.



Якщо говорити, про Косів міжвоєнного часу, то там активно розвивались промисли. Чи не найбільше виробляли килимів. Найвідомішими були тоді так звані "бренди": "Гуцульське мистецтво", Грунковського, Медведчука, Гільмана, трикотажні Шніберга і Рунда.


Щороку до Косова у 1930-ті роки приїздило близько трьох тисяч туристів. Вони відпочивали в місцевих пансіонатах. Косів тих часів був на фото більшості туристичних путівників, які рекламували Карпати. Впевнені, що після перегляду фото, в наших читачів обов’язково з’явиться бажання поїхати і побачити Косів на власні очі.









Місто Косів, 1938 р. Фотограф Г. Поддембський. Джерело фото: audiovis.nac.gov.pl
 

Про авторку: Тетяна Яцечко-Блаженко – історик, журналіст, генеалог (м. Луцьк)

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.