"Комплексна програма є, але її виконати тільки рейдами неможливо", – депутат про російську мову у громадських закладах

У Львові та на Львівщині не всі підприємниці дотримуються законодавства України щодо використання української мови й доволі  часто використовують російський продукт. А це спричиняє конфліктні ситуації, що є неприпустимим на 8 році війни.

Про це у коментарі для "Еспресо. Захід" розповів депутат Львівської обласної ради, голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета.

"Є рішення Львівської обласної ради про введення Мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту, яке  затвердили у вересні 2018 року. Питання повторно розглядали й минулого року, тоді ж була створена міжвідомча робоча група і вже відбулось декілька інформаційних рейдів різними закладами щодо виконання цих вимог.

На жаль, про це рішення недостатньо знають як суб'єкти господарювання (власники, закладів, перевізники) і надалі використовують продукт мовою агресора. 

Я вважаю це комплексною проблемою, яку вирішити одними рейдами неможливо. В першу чергу, має бути бажання всіх зацікавлених сторін. Якщо ми говоримо про Львівську область, то потрібно зібрати асоціації перевізників, готельєрів, власників караоке-клубів, туристичних агентств і підписати з ними меморандум про мораторій на використання російськомовного продукту.

Я ці пропозиції озвучив на засіданні робочої групи й дуже сподіваються, що обласна державна адміністрація зініціює такі речі", – розповідає Шеремета.

Шеремета додав, що тут питання не лише до громади, а й до правоохоронних органів. 

"Якщо буде ініціативу проявляти лише громадськість, депутатський корпус, а правоохоронці діяти не будуть, то розв'язати проблему буде складно. Зараз ми є лише на початку шляху до такого глобального питання. 

У Буковелі власники навіть проігнорували чинне законодавство, а ви розумієте, що рішення обласної ради має менш зобов'язальний характер, ніж закон України. Але якщо буде проводитись промоційно-інформаційна кампанія, буде створений певний суспільний настрій, ми таким чином будемо виховувати свідомого громадянина, який звертатиме на це увагу.

Бізнес відчує, що він втрачає кошти  і його клієнт не хоче цього слухати, тоді це припиниться.  Аби це зробити – механізм доволі складний".

Шеремета радить: якщо представники клубів, готелів, ресторанів чи водії відмовляються виконати законні вимоги, треба звернутись у поліцію, але поліція своєю чергою також повинна адекватно діяти.

За словами депутата, таких рейдів з моменту повторного рішення ЛОР було 5. А на найближчій сесії Львівської обласної ради заслухають представників ОДА про виконання рішення.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.