Комфортніші парки й наукові цікавинки: великі громадські проєкти-переможці Львова

У Львові завершилося голосування за проєкти, які реалізують на території Львівської міської територіальної громади за кошти громадського бюджету.

Від початку й до завершення відбору першими були проєкти від ліцею Пулюя та вулиці Малоголосківської – вони й перемогли. Про це свідчить огляд результатів на сайті громадських проєктів ЛМР, інформує "Еспресо.Захід".

У міській раді зазначають, що мають намір реалізувати вісім великих проєктів, по чотири з кожної категорії ("Освітні й медичні" проєкти та "Інші"). Не можна виключати ймовірності, що до них долучаться ще котрийсь із проєктів, що є близьким до лідерів. Тож подаємо 10 найуспішніших пропозицій, які отримали найбільшу підтримку львів'ян. 

Отже, серед проєктів у категорії "Освітні та медичні проєкти" лідери такі:

  1. Безбар’єрний простір практичної науки "Puliui Science Hub" (№132) – 7175 голосів;

Створення мережі навчально-наукових лабораторій у Ліцеї імені Пулюя на вулиці Івана Пулюя, 16.



Фото: lviv.pb.org.ua

  1. Освітньо-відпочинковий простір "R.E.A.L. patio" (№144) – 6624 голоси.

Проєкт передбачає реконструкцію внутрішнього дворика ліцею "Львівський" на вулиці Лисинецькій, 3. Там планують створити затишний та інтерактивний простір для освіти та відпочинку, де кожен зможе попрацювати, поспілкуватись з друзями та пообідати.

  1. Нехай б'ється серце дитини! (№11) – 6341 голос. Проєктом передбачено забезпечення Лікарні швидкої допомоги сучасним високоякісним медичним обладнанням для надання допомоги діткам з хворобами серця та судин.

  2. Смачна Локація в Ліцеї "Сихівський" (№225) – 6319 голосів. Проєкт передбачає оновлення харчоблоку та їдальні в приміщенні ліцею на Гната Хоткевича, 48, а також створення цікавих зон для діток з метою підсилення їх навчальних можливостей.

  3. Творчі діти – успішна нація (№243) – 6176 голосів. Закупівля для Дитячої музичної школи №5 на вулиці Хуторівка, 28 музичних інструментів, апаратури, костюмів, туристичного і спортивного спорядження, інвентарю й автомобіля.

Читайте також: У Львові реалізовано менш ніж третину минулорічних громадських проєктів, – Лукашевський

У категорії "Інші проєкти" перемогли:

  1. Парк на Малоголосківській (№181) – 2239 голосів. Передбачає облагородження та створення умов комфортного відпочинку у парку на вулиці Малоголосківській.

  2. Громадський мультиспортивний простір "Центральний парк "Зашків" (№50) – 2026 голосів.

Створення громадського простору з місциною для спортивно-культурного дозвілля у центрі села Зашків: скейт-парк, дитячий майданчик, майданчик із силовими тренажерами, футбольне та волейбольне поле, тенісний корт, відкриті трибуни, амфітеатр, зелена зона та смуги перешкод.

  1. Система відеоспостереження в парку Горіховий гай (№2) – 2020 голосів. Створення системи відеоспостереження, камери якої мають бути підключені до центру безпеки міста, а моніторинг здійснюватиметься цілодобово.

  2. Мультиспортивний майданчик з дитячою ігровою зоною на вул. Студентській (№122) – 1824 голоси. Створення мультиспортивного майданчик з дитячою ігровою зоною на вул. Студентській. Зокрема: укладання спеціального спортивного покриття замість асфальту, поле 3 в 1 (волейбол, бадмінтон, міні-футбол), баскетбольний майданчик, стіл для настільного тенісу, зона з тренажерами для воркауту, дитяча ігрова зона, освітлення, велопарковки.

  3. "Простір Пам’яті" в смт. Рудно (№113) – 1226 голосів. У центральній частині селища хочуть створити Меморіальний комплекс, артоб’єкт "Простір Пам’яті", який показуватиме незламний Український дух усіх часів: від Січових стрільців, Героїв УПА, Революції на граніті до Революції Гідності та АТО.

Читайте також: Замкові "моржі", каяки та хол імені Скрябіна: які цікаві громадські проєкти зареєстрували львів'яни

Нагадаємо, голосування за проєкти Громадського бюджету Львова розпочалося 1 листопада і тривало до 15 листопада. Переможців оголосять 31 грудня 2021 року.

Цьогоріч було подано 254 проєкти від 228 авторів. Вони поділяються на 56 великих проєктів і 188 малих. Усі проєкти поділено на дві категорії: "Освітні та медичні проєкти" та "Інші проєкти".

Для переможців наступного року мають намір передбачити в міській скарбниці 75 мільйонів гривень і профінансувати 8 великих та 100 малих проєктів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.