Коли зникне газ: львівський лікар розповів, як не отримати обмороження в холодній квартирі

Львів активно готується як до холодної зими, так і до можливих кризових ситуацій

Так, місто закуповує дрова та печі, ОСББ розробляють плани дій на випадок ракетних ударів ворога по критичній інфраструктурі, щоб вижити в холодні дні. 

Проте кожен львів'янин повинен подбати про себе й особисто. Зокрема, підготуватися, аби за низьких температур і в критичних ситуаціях не стати жертвою обмороження.

Лікар комунальної міської клінічної лікарні №8 Олександр Дунаєв, завідувач опікового відділення та хірург, розповів журналістці "Еспресо.Захід", на що львів'яни мають зважати, аби вижити в холодній квартирі.

Як розповідає лікар, насамперед необхідно зважати на одяг

"Перш за все, одяг має бути нетісним, широким і з натуральної тканини – шерсті. Не синтетика", – каже Олександр.

Далі – взуття. Воно також має бути нетісним. 

"Взуття широке, щоб не стискало у ділянці пальців, аби не було порушення кровообігу", – додає лікар.

Проте, ці прості правила не єдині. Головне – це рухатися.

"Перш за все рухатися. Рух – це життя буквально. Масажувати, зігрівати один одного. Коли є рух, тоді йде кровоплин і ми запобігаємо спазмам судин та порушенню кровотоку", – попереджає Олександр Дунаєв.

При цьому в жодному разі не можна обтиратися снігом. Багато людей мають думку, що такі дії загартовують. Так, але не в час, коли організм уже піддався впливу холоду. Також лікар застерігає від вживання алкоголю.

"Це лише погіршить стан епідермісу, який від холоду і так не є міцний. Ми так завдаємо мікротравм, і це може спричинити інфекцію. Є хибна думка щодо алкоголю. Він не зігріває, а навпаки погіршує сприйняття тканин кисню. Загалом алкоголь протипоказаний при низьких температурах. Вживати треба тепле пиття – чай, не каву", – резюмує лікар.

Щодо їжі, то вона має бути поживною та енергетичною. Жодні супи швидкого приготування та схожі речі не допоможуть організму впоратися з холодом.

"Треба добре харчуватися. Якщо людина погано харчується, то енергетичний запас в організмі знижується і немає сил боротися з холодом. Це має бути білкова їжа, енергетична. Тоді є менша ймовірність отримання холодової травми як загальної, так і локальної",  – додає лікар.

Також важливий і загальний стан організму людини, тому подбайте про здоров'я власне та своїх близьких заздалегідь

"Усе залежить від вихідного стану організму. Зокрема, віку. Маленькі діти більш вразливі, бо в них ще не розвинулася адаптація до холоду. Новонароджена дитина може отримати навіть обмороження і вушок, і носика. Щодо людей похилого віку, людей з цукровим діабетом, коли є порушення кровоплину – на це треба зважати. У них висока можливість отримати обмороження. Люди з іншими захворюваннями, наприклад хвороба Рейно, також у зоні ризику, вони можуть отримати холодову травму", – каже Олександр Дунаєв.

Лікар також розповів про перші ознаки обмороження. Це:

У разі таких симптомів варто звернутися по медичну допомогу. 

 Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.