"Усі голови ОСББ підтримують між собою зв’язок": що робитимуть львів’яни у випадку ракетного удару по критичній інфраструктурі
Незабаром у Львові розпочнеться опалювальний сезон, однак місто ще влітку почало готуватися до критичних ситуацій
Зокрема, у Львівській міській раді розповідали, що закуповують спеціальні печі та дрова на випадок надзвичайних ситуацій; розробили алгоритм дій для мешканців:
-
купити електрочайник та мультиварку
-
купити електронний обігрівач низької потужності
-
закупитися теплим одягом, термобілизною, павербанками, їжею та водою
-
подбати, щоб вдома був сухий спирт
Журналістка "Еспресо.Захід" поспілкувалася з головами ОСББ у Львові щодо заходів, які готують Об’єднання співвласників у випадку аварії на об’єктах критичної інфраструктури.
Іван Мовчан з вулиці Каховської, 6 – голова ОСББ, — зазначив, що збори мешканців щодо можливої такої критичної ситуації провели ще влітку. Тоді мешканці будинку домовилися про купівлю печі у підвал та співпрацю. Не варто забувати, як каже Іван Мовчан, і про енергоощадження.
"Ми провели збори, ще влітку, я мешканцям доніс інформацію про можливу небезпеку ударів по критичній інфраструктурі. Наголосив, що можуть бути ризики зменшення температури подачі теплоносія на +-2 градуси. Це не критично, якщо наявні сучасні пластикові вікна. У тих, в кого дерев’яні вікна – варто згадати як утеплювали колись газетою, скотчем тощо, поставити ущільнювачі на вікна. Також варто почати одягатися зимою, а не ходити вдома у футболці. Я людям розповів, що є термобілизна".
Також ОСББ провело опитування серед мешканців, згідно з яким близько 30% жителів зможуть з’їхати тимчасово на інше місце проживання, якщо в будинку зникне газ.
"Решті ж я запропонував ділити електроенергію, на яку зросте навантаження у випадку відсутності газу. Так от, квартири, які закінчуються на парне число – користуються електроенергією, починаючи з парної години по непарну, і навпаки. Це нам дозволить на 50% регулювати навантаження напруги. Найголовніше, аби люди якнайдовше залишалися в комфортних умовах у себе у квартирах, а ні в якому разі не використовували металеву піч, яку ми встановили в будинку. Я попередив, що ця піч може бути застосована тільки в умовах відсутності газу та електрики", – застерігає Іван Мовчан.
Читайте також: Львівські пожежники сподіваються, що використовувати буржуйки в підвалах багатоповерхівок не доведеться
До застосування печі у підвалі на Каховській, 6 також підготувалися. Там закупили вже дрова для неї й склали список мешканців, які також можуть з ними допомогти.
"У когось ще є мангал, у когось бочка, у когось дрова. Ми запаслися дровами і я маю перелік мешканців, які ще можуть з ними допомогти", – коментує голова ОСББ.
Здебільшого голови інших ОСББ з різних районів Львова були не багатослівними, однак запевнили "Еспресо.Захід", що у них все під контролем і вони виконують поради міської ради.
Також голови Об’єднань співмешканців все ж надіються, що електроенергію не відключать. Так, пан Олексій, голова ОСББ "Квітучий сад", у коментарі "Еспресо.Захід" розповів, що їхній будинок належить до старого фонду й у кожній квартирі були пічки. Проте, з часом більшість мешканців будинку перейшли на газове опалення.
"У нас старий будинок, повітропроводи у нас опускаються в підвали, одначе ті самі канали у нас вже гільзовані і зайняті іншими речами, а саме двофункційними котлами. Виводити буржуйки на вулицю – суто технічно це можна зробити, але такого рішення ми ще не прийняли. Інше питання — де брати дрова? Ми можемо собі навіть бочки на вулиці поставити та грітися, але де взяти дрова? Ціни на них зараз сягають зараз золотої межі", – додає пан Олексій.
Загалом, ОСББ "Квітучий сад" планує провести загальні збори мешканців і вже там вирішувати подальші дії.
Як розповів Іван Мовчан, голови ОСББ контактують один з одним і знають, хто чим може поділитися у скрутний час, тому причин переживати поки немає.
"Усі голови ОСББ підтримують між собою зв’язок і знають, хто що має і чим може поділитися. Хтось має дизельну пушку, яка дозволяє нагріти приміщення, але на ній не розігріти води, Хтось має генератор. Я знаю, куди мені звернутися, якщо мені щось треба буде", – резюмує Іван Мовчан.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе