"Кисень у нас є завдяки коштам благодійників, влада в його постачанні відмовила", − головна лікарка Миколаївської лікарні

Заступник голови Миколаївської ОДА сказав, що вони самі вирішуватимуть, куди доставляти кисень. Зараз концентратори заповнені завдяки благодійникам. Усі інші лікарні звітують, що у них також є кисень, проте, на жаль, це неправда.

Про це заявила головна лікарка Миколаївської обласної інфекційної лікарні Світлана Федорова в інтерв’ю програми "Вечір з Миколою Княжицьким", передає "Еспресо.Захід".
 


Головна лікарка Миколаївської обласної інфекційної лікарні розповіла, що є велика проблема з киснем у лікарнях, хоча влада каже, що це не так.

"Напередодні без попередження в нашу лікарню завітали заступник міністра охорони здоров’я з очільником управління охорони здоров’я ОДА. Перше, що я їх запитала: чи можете ви заправити кисень для нашої лікарні, бо шосту добу мені кажуть "завтра, завтра". Відповіді не було. Я його порадувала – сама знайшла кисень, який оплатили нам благодійники, влада до цього немає жодного стосунку. Що більше, я просила на область завезти 20 тонн кисню – влада мені відмовила. Заступник голови ОДА сказав, що вони самі вирішуватимуть, куди доставляти кисень. Зараз я маю кисень завдяки благодійникам. Усі інші лікарні звітують, що у них також є кисень, проте, на жаль, це неправда", – зазначила Федорова. 

Читайте також: Люди в емоціях вимагали кисень для хворої на COVID-19, – головна лікарка про "штурм" лікарні в Миколаєві

Також у лікарні, де працює жінка, нещодавно стався інцидент: родичі хворої на ковід штурмували лікарню, аби врятувати пацієнтку. Лікарка розповідає, що розуміє відчайдухів, проте вже рік просить поставити патруль біля лікарні.
"Ми благали поліцію до ранку залишитись на посту біля лікарні, нам відмовили. 

Ще минулого року, коли не було соціальної напруги, проблем з киснем, у нас цілодобово працював патрульний пост. Цього ж року його немає. Я писала листи до голови ОДА, очільника Нацполіції з проханням хоча б на ніч поставити патрульну поліцію навколо лікарні. Мені відмовили, мовляв, немає людей", – поділилась лікарка. Проте вона також розповіла, що знайшлось 12 поліціянтів, аби провести обшуки – на Федорову завели карну справу.

Читайте також: "Не дивилася ток-шоу, а керувалася здоровим глуздом", – як живе Моршин, де масовою вакцинацією побороли пандемію

"На мене завели карну справу через те, що я виплатила надбавки 300% усім медпрацівникам, які мали бути по праву їм виплачені згідно з рішенням Кабміну через роботу в ковідних відділеннях. У Миколаївській області для головних лікарів були вимоги не платити ці кошти, аби економити бюджет, адже надбавки мають виділяти з місцевого бюджету. Проте я досі намагаюсь виплачувати належні медпрацівникам кошти, хоч ми й "у мінусах".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку