Художник Остап Патик поставив "На захисті ідентичності. Великдень!"
Його персональна виставка живопису у PM Gallery включила роботи від середини 90-х до створених за два останніх місяці російської агресії в Україні
Персональна виставка живопису Остапа Патика "На захисті ідентичності. Великдень!", яка відкрилася у PM Gallery у Львові, планувалася ще до початку російського вторгнення в Україну. Однак під впливом цього вторгнення видозмінилась, включивши також роботи, що їх відомий митець, заслужений діяч мистецтв України та викладач кафедри дизайну Львівського лісотехнічного університету створив за останніх два місяці.
Про це інформує "Еспресо.Захід".
Властиво, війна вплинула на художників України по-різному: одні впали в стан заціпеніння і ще досі не можуть взяти пензля до рук, інші – навпаки – трохи оговтавшись, почали викидати на полотно чи папір навіть не стільки думки, скільки емоції, бодай у такий спосіб трохи розвантажуючи власну психіку і душу. Син видатного українського живописця Володимира Патика Остап Патик, власне, і належить до тих, хто не перестав творити. Уже на другий день трагічних подій він намалював "Портрет війни", а ще за кілька днів роботу "Повернення", анітрохи не сумніваючись, що це обов'язково буде.
"Як би хто не хотів, щоби склалось інакше, але я переконаний, що всі, хто вимушений був тікати, щоб зберегти власне життя, обов'язково повернеться додому, – ділиться зі мною думками Остап Патик. – Моя розповідь у цій картині про те, як від жаху війни ми всі, врешті-решт, будемо повертатися до своєї понищеної, але такої прекрасної України. І тут постає те, заради чого цей проєкт і з'явився: бо важливішим за знання, хто ти, звідки, чого прагнеш і що по собі залишиш практично нічого не має".
Художника Остапа Патика ідея ідентичності займає віддавна. До слова, в експозиції є навіть твори, датовані серединою 90-х. "Для мене завжди була надважливо, щоби мене ідентифікували саме як українського художника", – каже Остап Патик. Однак підштовхнула його вийти на власну окрему серію робіт участь у проєкті професорки Львівської національної академії мистецтв Галини Новоженець "У пошуках ідентичності", який, власне і ставив за мету загострити увагу суспільства на процесах національної самоідентифікації. Проте коли Галина Новоженець зосередилась на темі "У пошуках ідентичності", то Остап Патик – "На захисті ідентичності".
Його твори на основі українських писанок, вишивки, гобеленів (загалом на основі народної колористики) промовляють без слів, створюючи водночас той настрій, який дозволяє українцям не здаватися і продовжувати мужньо боронити своє.
"Я не знаю, яку живу воду п'є Остап Патик, але він встигає геть усе, – сказав на відкритті про художника завідувач кафедри дизайну Львівського лісотехнічного університету Володимир Прусак. – Провадить всі пари, спілкується зі студентами навіть у позаробочий час і багато малює. І головне, не піддається розпачеві. А отже у такий спосіб приводить своїх колег до тями. Тобто, маємо не опускати руки, а попри все робити те, що вміємо ( якщо не робимо чогось інакшого) – творити".
Присвячена визвольному рухові та війні в Україні та приурочена до Великодня експозиція промовляє не лише про свято воскресіння Бога, а й про воскресіння України!
Виставка експонуватиметься до 11 травня.
Фото Ярини Коваль
- Нагадаємо, на 59-й Венеційській бієнале вперше буде представлений художник зі Львова Петро Сметана
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе