Художник із Хмельницька показав Львову "Грані життя"
Виставку плакатів "Грані життя" українського графіка, живописця, розробника і втілювача гучних дизайнерських проєктів Володимира Карвасарного з Хмельницька нині відкриють у Львівському музеї історії релігії.
30 робіт за останні роки презентують насамперед політичний і соціальний, а також культурний (зокрема театральний) плакати, що їх автор створив у різних техніках. Мова про лаконічний мінімалістичний стиль робіт, де кожна має глибокий зміст та влучно дібрану кольорову гаму, інформує "Еспресо.Захід".
Держава, політика, влада, віра, війна, свобода, любов; фольклор, етнографія, релігія… – це теми, до яких митець звертається постійно, бо вони не дають йому спокою, як щодо української історії, так і сучасності. Це справді цікаво, бо акумулювавши в собі досягнення станкової та книжкової графіки, фотографії та типографіки, ставши невід’ємною частиною візуальної культури, плакат як такий є ефективним засобом масової інформації. До речі, вважається, що за ефективністю впливу на глядача плакат поступається хіба що телебаченню та періодичним виданням. Отже, і плакат Володимира Карвасарного також.
Як прокоментувала "Еспресо.Захід" кураторка виставки, завідувачка виставкового відділу Руслана Бубряк, Володимир Карвасарний у стінах Львівського музею історії релігії виставляється уже втретє. Спочатку це були плакати, тоді живопис, зараз знову плакати (але всі нові і всі практично соціально-політичного звучання).
"Уперше я побачила плакати Володимира Карвасарного у майстерні знайомих художників, і так ці роботи захоплювали та вражали, що я запропонувала згодом автору показати їх у нас, у Львові, – каже Руслана Бубряк. – Цього художника пересічні львів'яни, можливо, знають мало, як зазвичай, мало ми знаємо про творче життя сусідніх областей. Але це не означає, що Володимир Карвасарний – член Національної спілки художників, переможець багатьох мистецьких конкурсів, автор кількох десятків виставок в Україні та за кордоном – десь недопрацював. Це не його клопіт. Те, що він робить, не залишає байдужим. Приміром, кілька років тому в Польщі він мав виставку, на якій побував мер Парижа. І так французові те його мистецтво зайшло, що всю виставку він викупив для мерії столиці Франції. Художника водночас запросили виставитися в Парижі з інакшим проєктом, однак ковід завадив. Цікавий, глибокий, багатогранний Володимир Карвасарний – той митець, який змушує думати й робить це у власній авторській манері".
Експозиція "Грані" триватиме у Львівському музеї історії релігії кінця січня. А вже в лютому її змінить масштабний проєкт до 130-річчя від дня народження Йосифа Сліпого.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе