![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Олімпійська чемпіонка Яна Шемякіна: Хочу, щоб усі, кому не подобається наша мова, звичаї та традиції, просто покинули нашу державу. Спецпроєкт "Україна: Ціна Свободи"
За 32 роки незалежності України олімпійськими чемпіонами ставали 42 українські спортсмени: 36 – на літніх Олімпійських іграх, 6 – на зимових
У цьому престижному списку є і львів'янка Яна Шемякіна. Фехтувальниця тріумфувала в змаганнях шпажисток на Олімпіаді-2012 у Лондоні. Вона також вигравала чемпіонат Європи і ставала призеркою на чемпіонатах світу.
У лютому 2013 року Шемякіна здобула золото на міжнародному турнірі серії Гран-прі. У фіналі здобула перемогу над росіянкою Ганною Сивковою. Тоді Яна Шемякіна та ще одна шпажистка Ольга Харлан, яка напередодні перемогла в Гран-прі у Франції, очолили рейтинг найкращих фехтувальниць світу.
"Еспресо.Захід" запитав у спортсменки, як війна змінила її уявлення про Незалежність і якою вона бачить Україну 2030 року.
"За час війни ми всі стали іншими. Напевне, вже всі зрозуміли, що ми не Білорусь, а незалежна країна, ніким не підпорядкована. Маємо власні закони, культуру. Ми боремося за право мати власну думку і висловлювати її будь-де і будь-коли. Вважаю, що це справді є найголовнішим. Адже жити у неволі, боятися вдома поговорити за столом чи про політику, чи про інші речі, які тебе бентежить, – це неприпустимо. Хочеться мати оцю незалежність ні від кого", – наголосила спортсменка.
Вона каже, що її найзаповітніше бажання сьогодні не вирізняється оригінальністю.
"Найбільше моє бажання зараз, щоб Україна перемогла. А усі, кому не подобається наша мова, звичаї, традиції, просто покинули нашу державу. Нехай залишаться лише справді патріоти й українці. Важливо також, щоб країна була без корупції. Дуже мрію, щоб ми були ближче до Європи, але зі своєю мовою, традиціями і культурою.
Я мрію, щоб в нас не було кордонів з Європою. Щоб усі українці могли вільно їздити країнами Європи і повертались додому. Аби ми могли мандрувати світом з дітьми і були справді, як одна сім'я. Також мрію, щоб ми були в НАТО. Але поряд з тим вважаю, що наші хлопці – такі воїни і Герої, що можемо своє НАТО створити й будемо не гірші, ніж цей Альянс", – переконана Яна Шемякіна.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)