Кам’янець-Подільського мера визнали винним у правопорушеннях, пов’язаних з корупцією
Кам’янець-Подільського міського голову визнано винним у неповідомленні про наявність у нього реального конфлікту інтересів. Чоловік сприяв призначення на посаду однопартійки та призначав їй надбавки та премії
Про це повідомляє Хмельницький апеляційний суд, передає "Еспресо.Захід".
Річ у тім, що міський голова Кам`янця-Подільського ухвалив рішення щодо кадрових призначень однопартійки, яка своєю чергою під час муніципальних виборів зробила внесок 5 тис. гривень до його виборчого фонду.
Крім того, мер періодично протягом року встановлював їй максимальні надбавки за "високі досягнення у праці" та визначав розмір її премій.
Кам’янець-Подільський міськрайонний суд визнав винним міського голову у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1 та 2 статті 172-7 КУпАП. Міському голові також призначили адміністративне стягнення - 6800 гривень штрафу.
Після цього мер подав апеляційну скаргу, де просив скасувати постанову суду першої інстанції та закрити провадження у справі нібито через відсутність події й складу адмінправопорушень. За його словами, ні у протоколі НАЗК, ні у постанові суду чітко не сформульовано, у чому саме полягав його приватний інтерес. Зокрема мер вважає, що на час добровільного внесення 5 тис. грн до фонду він, як кандидат на посаду міського голови не входив до кола осіб, яким встановлені обмеження щодо одержання подарунків у розумінні статті 23 Закону України "Про запобігання корупції", а тому висновок НАЗК про можливість застосування у цій ситуації презумпції наявності конфлікту інтересів – помилковий.
Посадовець зазначив - підписуючи щомісячні розпорядження про преміювання та встановлення надбавок працівникам, він виконував свій номінальний обов`язок і не визначав конкретний розмір таких виплат.
А при ухваленні рішення про обрання секретаря Кам`янець-Подільської міської ради він реалізовував свої законні повноваження, рішення ж ухвалювали депутати колегіально.
Попри те, Апеляційний суд зауважив, що виборчий фонд кандидата є основним ресурсом фінансування політичної партії та може виступати важливим чинником для її першості на виборах.
"Суддя апеляційного суду також звернула увагу, що міський голова на власний розсуд щомісяця може визначати розмір надбавок та премій для співробітників. Тож навіть, якщо максимальний розмір встановлених колезі надбавок та премій відповідав її високим досягненням у праці, це не позбавляло голову міської ради обов`язку повідомити НАЗК про наявність конфлікту інтересів перед ухваленням цих рішень, враховуючи, що вона є його однопартійкою та здійснила добровільні внески до виборчого фонду під час виборів Кам`янець-Подільського міського голови у 2020 році", - зазначили в ХАС.
Крім того, саме очільник громади вніс подання та проєкт рішення про обрання на посаду секретаря міської ради, але при цьому не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів і не утримався від голосування за цю кандидатуру.
Відтак Апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу очільника громади та залишив без змін постанову судді місцевого суду, якою Кам’янець-Подільського міського голову визнали винним у неповідомленні про наявність у нього реального конфлікту інтересів та у прийнятті рішень в таких умовах.
- Нагадаємо, міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Посітко є єдиним мером на Хмельниччині, хто не має опублікованої декларації на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції. До того ж звідти зникли декларації, подані до повномасштабного вторгнення
- Актуальне
- Важливе