Історик В’ятрович: Розбудова ЗСУ та культури – це оборонні вали проти агресії. Спецпроєкт "Україна: Ціна Свободи"

Понад 90% українців пишаються своїм громадянством. І все більше українців розуміють ціну нашої Незалежності

Про Незалежність та Україну у 2030 році "Еспресо.Захід" розповів Володимир В’ятрович. Він є відомим українським істориком, публіцистом та політиком. Крім того, доктор філософії та дослідник визвольного руху, народний депутат. До 2019 року був головою Українського інституту національної пам’яті. 

"Принципове уявлення про Незалежність України у мене не змінилося. Після 2014 року змінилося швидше розуміння цінності Незалежності. Війна показала, що може з нами трапитися в разі її втрати. Те, що робиться на окупованих територіях, є тим, що українців чекало б у 2014, 2022 чи у 1991 році, якби тоді ми Незалежність не вибороли таки. Мені приємно, що дедалі більше українців, як показують опитування та взагалі поведінка суспільства, розуміють цінність держави, своїх збройних сил і Незалежності. Ми маємо розбудовувати два оборонні вали проти зовнішньої агресії – це збройні сили та культура. Тобто підтримка української національної ідентичності, унікальності й пропагування цього у світі". 

Історик мріє про свідому та всесвітньо відому Україну у 2030 році:

"Це країна, яка відзначає День Незалежності, згадуючи усіх тих, завдяки кому вона стала можливою у 1991 році, втрималася у 2014 та 2022 році. Це Україна, про яку знає весь світ і яка вміє розповісти про свою унікальність світові".

Матеріал створено в межах спецпроєкту "Україна: Ціна Свободи", який виходить на всіх платформах Еспресо і присвячений Дню Незалежності. У спецпроєкті ми аналізуємо різні аспекти шляху України, від проголошення Незалежності до сьогодення, роздивляємось майбутні перспективи та сценарії розвитку після перемоги, показуємо обличчя незалежної України та розповідаємо про ціну, яку доводиться платити нашій країні за свободу та незалежність.