"Інші 10 просили цих 5 не голосувати", – львівська депутатка "Голосу" про "помилку" колег

Народні депутати від "Голосу" публічно з'ясовують стосунки в соцмережах.

Приводом стало включення в порядок денний сесії Верховної Ради русифікаторських законопроєктів 5554 і 5554-1, яке депутати підтримали 227 голосами. Вирішальними стали 5 голосів від представників "Голосу", серед яких був і львів'янин Ярослав Рущишин, повідомляє "Еспресо.Захід". 

Більшість фракції різко відреагувала на такий вчинок колег. Найбурхливіше обговорення розгорнулося під постом Олександри Устінової, яка, щоб описати вчинок колег із "Голосу", слів не добирала, назвавши їх "г...ном".

Тут же залишили свої коментарі депутатки від Львівщини Наталія Піпа та Галина Васильченко. Обидві наголошують, перед голосуванням усіх попереджали, що підтримувати порядок денний – не можна. 

Читайте також: "Голос" повторює долю "Самопомочі", − Ганна Гопко

Натомість депутати з п'ятірки "голосувальників" називають усе "прикрою помилкою", а опонентів звинувачують у маніпуляціях.

Одним із перших "покаявся" депутат від Львівщини Ярослав Рущишин.

 

"Друзі, рішення про включення в порядок денний законопроектів 5554 та 5554-1 було помилковим. Ми з моїми колегами з фракції вже подали відповідну заяву.

Помилка сталась, бо саме ці законопроекти були в одному проекті постанови разом з іншими. Наголошую, мова йде про помилкове включення в порядок денний, а не голосування за закон", – написав Рущишин. 

Читайте також: Більшість партійців "Голосу" не будуть вступати в коаліцію з "Слугами народу", − Олександра Устінова

Тим часом у коментарях депутатові зауважують, що відкликання голосів нічого не дасть, а виправдання називають жалюгідним. 


 

Ярослав Железняк узагалі дякує Володимиру В'ятровичу, що той вчасно вказав їм на прикру помилку. 

Нардеп додав, що він і колеги вже подали відповідні постанови про відкликання голосів, хоча сам же визнає, що це не допоможе юридично. 

"Ще раз прошу вибачення у колег за помилку. Особливо Микола Княжицький, Volodymyr Viatrovych, попередження про зраду в постанові яких не були вчасно почуті.

Буду відпрацьовувати блокуючи закони на всіх етапах", – пише Железняк.

Читайте також: Вакарчук, на відміну від Кіри Рудик, не зловживав владою, − Наталія Піпа

Лідерка партії  Кіра Рудик запевняє, що вона та її однопартійці категорично не сприймають русифікацію українців і всюди підтримують українську мову.

"Ця помилка відбулась, бо   ці законопроекти були в одному проекті постанови разом з іншими. Наголошую, мова йде про помилкове включення в порядок денний, а не голосування за закон. Голос не підтримає жодних ініціатив, покликаних поставити під сумнів закони про українську мову. Ми категорично не сприймаємо русифікацію українців, тому підтримуємо українську всюди — в кіно, на телебаченні, в обслуговуванні, навчанні тощо", – каже очільниця "Голосу". 

При цьому голова партії відімкнула можливість коментувати цей допис на facebook-сторінці. Вочевидь, щоб не потонути у хвилі обурених коментарів власних виборців.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.