Інша сторона "чорної п’ятниці". Як не натрапити на шахраїв в магазинах Instagram

Онлайн-шопінг вже давно став вагомою частиною життя українців, особливо чітко ця тенденція простежується напередодні "чорної п’ятниці". Якщо з онлайн-представництвами вже відомих в офлайні магазинів все зрозуміло, то Instagram, в якому кожен охочий може відкрити власний бізнес, на достовірність проконтролювати важче.

Саме тому "Еспресо.Захід" пропонує кілька лайфхаків, що допоможуть оминути шахраїв в Instagram-магазинах.

Кількість підписників

Не завжди велика кількість підписників підтверджує правдивість облікового запису користувача у соцмережах. Сьогодні, коли так багато молодих людей прагнуть стати успішними блогерами й блогерками, сервіси з купівлі підписників, на жаль, не є рідкістю. Такі сервіси розповсюджені й в легкому доступі, а тому на них можна за відносно невелику вартість підвищити кількість підписників акаунта за допомогою фейкових облікових записів.

Тому важливою порадою є – не довіряти продавцям у соцмережах тільки через велику кількість підписників. Звісно, це не означає, купувати лише в тих, в кого мінімальна кількість фоловерів. Оскільки лише число підписників не є переконливим аргументом правдивості магазину, варто використовувати й інші методи перевірки.

Оригінальні фото

Часто магазини у соцмережах пропонують однаковий товар і змагаються за покупців лише за допомогою привабливих цін. Речі й справді можуть повторюватися, оскільки магазини без власного виробництва часто закупляють товари в одних і тих же гуртових продавців.

Якщо для вас важливішим критерієм вибору товару є його якість, а не винятковість, то цілком логічно купувати в тих магазинах, де товари не оригінальні, проте якісні й дешевші, ніж у конкурентів. Проте, буває, шахраї можуть публікувати фото товарів, які були представлені на сайті гуртового магазину, при цьому, звісно, не закупивши жодного товару.

Для того, аби переконатися у тому, що товар дійсно закупили, потрібно звертати увагу на фото у профілі магазину. Якщо фото оригінальні, тобто магазин найняв моделей, організував фотосесію й виставив власні знімки, що не повторюються у конкурентів, це може бути підтвердженням того, що товар вам таки надішлють.

Відмітки

Ще одним критерієм визначення чесності продавців можуть бути відмітки профілю. З правої сторони інтерфейсу кожного акаунта є значок відмітки цього профілю у постах інших акаунтів. Так, часто покупці, які вже придбали товар в магазині, можуть публікувати фото з товаром, відзначаючи магазин на своїй фоторафії.

Очевидно, чим більше відміток магазину в постах покупців, тим більше якісних товарів він продав. Проте цей критерій потребує додаткової перевірки. Варто переглянути хоч кілька відмічених постів, щоби переконатися, чи дійсно реальні користувачі з різних міст їх опублікували. Можливо, ці відмітки створені фейковими акаунтами або профілями одних і тих же користувачів, які можуть, до слова, бути власниками магазину чи їхніми друзями.

Відгуки

Проте, на жаль, критерій відміток може не спрацювати у деяких випадках. Наприклад, магазин білизни взагалі не матиме або матиме мінімальну кількість відміток. Через це магазини часто створюють окремі профілі або закріплені історії зі скриншотами відгуків їхніх покупців. Такі відгуки пишуть у приватні повідомлення магазинам покупці, що залишилися задоволеними придбанням товару. Продавці викладають скриншоти такого "листування", як підтвердження високої якості їхніх товарів і послуг. При перегляді цих відгуків варто звернути увагу на те, чи видно на знімках екрану ніки реальних користувачів. Тобто, чи відгуки не написані фейками чи самими ж шахраями.

Читайте також: "Покупці самі хочуть, аби їх обманули", – львівський маркетолог про "чорну п’ятницю" в Україні.

Рекомендації блогерів

Здавалося б, магазин, який придбав рекламу у вашого улюбленого блогера, не може бути фейковим, проте, на жаль, на практиці таке твердження часто виявляється помилковим. Буває, що блогери транслюють підписникам написаний для них шахраями текст і не проводять власної перевірки на чесність магазину. Тому, якщо хочете придбати товар за рекомендацією блогера, все ж варто перевірити магазин самостійно.

Інформація профілю

Для того, щоби допомогти своїм користувачам, команда Instagram розробила спеціальні інструменти додаткової перевірки профілю. Кожен бізнес-акаунт, зареєстрований у соцмережі, має інформацію облікового запису, доступну для всіх охочих. Сам акаунт не може впливати на ці дані, тому користувачі можуть побачити правдиву дату створення профілю, розташування облікового запису й колишні імена користувача.

Дата приєднання профілю показує як давно функціонує магазин. "Справжні облікові записи зазвичай мають багато дописів в Instagram, тоді як облікові записи, що поширюють спам, переважно створені недавно та швидко видаляються", – підказує команда соцмережі.

Розташування облікового запису допоможе дізнатися про те, чи магазин відзначає на своїх постах правдиві локації.

Колишні імена користувача – це найбільш зручний інструмент, який допомагає легко дізнатися, чи магазин фейковий. Коли шахраїв викривають, очевидно, що вони видаляють свій обліковий запис або ж на певний час його деактивують, аби не бути відповідальними за наслідки своїх дій. Часто буває, що шахраї, наприклад, аби не втратити куплених фейкових підписників, просто змінюють наповнення та назву профілю. Тобто публікують нові фото й створюють нову "шапку" акаунта. Якщо за рік функціонування магазину, власники тричі змінили назву його профілю, зрозуміло, що є велика ймовірність фейковості облікового запису.

Обмін і повернення, накладений платіж

Аби не натрапити на шахраїв, можна забезпечити собі додаткові заходи безпеки. Так, не оплачуйте вартість товару наперед, а обирайте опцію накладеного платежу. Тоді після огляду на пошті товар можна не забирати й не оплачувати. Магазин сам муситиме оплатити доставлення товару назад.

Якщо в магазину є опції оплати накладеним платежем, а також товар за потреби можна повернути чи обміняти, це дає певну гарантію правдивості магазину.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.