Іноземці відвідують Україну як туристи навіть у воєнний час, – керівниця управління туризму Львова

Іноземці, які приїжджають до Львова, бачать, що не на всій території України відбуваються бойові дії. Вони відвідують захід країни з туристичною метою, аби таким чином допомогти економіці країни протистояти ворогові

Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповіла керівниця управління туризму Львова Христина Лебедь.

Серед тих іноземців, хто минулого року відвідав Львів, здебільшого волонтери й ті, хто приїхав з дипломатичною місією.

"Іноземці приїжджають. Був випадок, коли приїхав португалець і запитував, що він може відвідувати. Коли в нього поцікавилися, з якою метою він приїхав, то сказав, що з туристичною і таким чином хоче допомогти своїми грошима підтримати нашу країну. Інший випадок – уже в ці дні до Львова приїхав британський блогер Том Пейдж, який має велику аудиторію в тік-тоці. Він кілька днів був у Львові, а тепер поїхав до Києва. Потрапив у момент, коли була тривога, тому сповна відчув, що переживають українці в такі миті", – розповідає чиновниця. 

До слова, у соцмережі він писав про свої враження від почутого сигналу повітряної тривоги. Застав тут їх двічі. А у Києві навіть почув обстріли і сказав, що це був один з найстрашніших днів у його житті. 

"Ти міг чути це у новинах, фільмі, але коли ти чуєш це насправді, це зовсім інша річ, це лякає. Це – мій досвід останніх 5 днів. Лише тиждень, а люди живуть так із лютого і це якраз те, чим я хочу поділитись на своїх сторінках у соціальних мережах", – розповідає Том Пейдж. А ще каже, що сподобалась "кава з вогником".

Як додає Христина Лебедь, після відвідин заходу країни іноземці розуміють, що ця частина України у відносній безпеці.

"Вони дуже дивуються. Тому що, коли ви постійно чуєте про війну в Україні, то уявляєте, що палає вся країна. Але після того, як почитають думку інших, тих, які вже тут були, починають трішки глибше розуміти, що Україна – доволі велика територія. Є частина, де відбуваються активні бойові дії, а є такі, де більш-менше безпечно".

Вона наголошує, що у 2022 році туристи були швидше гостями, ніж власне туристами. І додає, що  некоректно порівнювати кількість відвідувачів з минулими роками. 

"Цей рік – це, напевно, не про туризм, а про гостинність. Бо ці люди, які до нас приїжджають, які формують туристичний збір, які користуються послугами туристично-інформаційного центру – це гості. В першу чергу, це вимушені переселенці.

Тому екскурсії, програми чи інші послуги допомагають їм адаптуватися в місті, до якого вони приїхали чи тимчасово, чи на тривалий період, а можливо, й назавжди", – каже вона. 

Як відзначають в управлінні туризму, великою зацікавленістю та популярністю минулого року користувався Меморіал Небесної Сотні, адже Ратуша і Високий замок є закритими для загального доступу. І ця альтернатива має дуже великий символізм. Гості розуміють і бачать усі моменти боротьби, яка триває сьогодні.

Окрім того, Христина Лебедь додала, що 2022 року туристичний збір у Львові є рекордним. Утім наголошує, що він не є віддзеркаленням туристичної ситуації у Львові. Адже його сплачували, зокрема, й журналісти, які приїжджали (а це понад 2,5 тис. людей), і дипломатичні місії, і переселенці, які мали змогу жити в готелях.

Нагадаємо, з липня по грудень у туристично-інформаційному центрі на Руській, 20 надали інформацію 6872 туристам. Серед інших – українцям з Харкова, Києва, Донецька і Дніпра. Іноземців було 288, це здебільшого мешканці Польщі, США, Німеччини, Великої Британії, Італії.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінкутелеграм-канал та твіттер.