GPS-трекери не працюють: у Львові два тижні громадський транспорт їздитиме без контролю

У місті виник конфлікт між ЛКП "Львівавтодор" та компанією, яка надавала аналітичні дані про роботу GPS-трекерів на громадському транспорті.

Про це повідомив транспортний експерт та голова ГО "За якісний транспорт" Святослав Товстига, передає "Еспресо.Захід".

"До уваги пасажирів громадського транспорту Львова! Дані GPS на більшості платформ не відображають або відображають некоректно. Тому рекомендую не користуватися додатками, які показують громадський транспорт в режимі реального часу, така ситуація ймовірно викликана конфліктом який виник між приватною компанією і ЛКП "Львівавтодор", – пише Товсига.

Читайте також: У Львівавтодорі розповіли про "Error" на валідаторах та скільки їх вже встановили

Експерт пояснює, що Львів зіткнувся з "шантажистськими діями компанії, яка збирала інформацію GPS-трекерів, встановлених в автобусах, трамваях та тролейбусах, й передавала комунальному підприємству та перевізникам для аналізу".  

"Хочу зазначити, що дані GPS-трекери встановлені власниками транспортних засобів і за передачу даних з кожного перевізники платили приватній компанії 100 грн в місяць з одної одиниці транспорту.  Фактично, приватна компанія брала кошти за передачу даних, зберігання на сервері і формування звітів. До кінця серпня цього року, приватна компанія дану інформацію передавала ЛКП "Львівавтодор"за 1 грн/місяць", – пояснює Товстига.

Конфлікт інтересів

З січня 2021 року у Львові запрацює електронний квиток від чесько-українського консорціуму компаній Mikroelektronika spol s r.o. та SoftServe – Municipal Technologies LLC. Однією зі складових проєкту є встановлені GPS-трекери з програмним продуктом, який дублюватиме послуги передачі даних приватної компанії.

Читайте також: Е-квиток може стати "зашморгом на шиї" бюджету Львова, – Товстига

"Тож компанія, яка зараз виконує функцію збору і передачі інформації почала ставити ультиматум керівництву ЛКП "Львівавтодор": 60 тисяч щомісячно або договір до грудня 2022 з обов’язковою умовою, що ніхто інший не може надавати аналогічних послуг. Ці дії приватної компанії ставлять нас перед вибором: бути певний період без даних GPS чи погодиться на умови приватної компанії  і заблокувати впровадження е-квитка у Львові в січні 2021. Чи можемо ми відмовитись від цієї компанії і відновити дані GPS? Так. Думаю, що в найближчих два тижні роботу буде відновлено повноцінно і ми відмовимось достроково від послуг цієї сумнівної компанії!", – підсумовує Товстига.

Перевізники їздитимуть так, як хотітимуть

Читайте також: Про громадський транспорт забув? Білий пропонує львів’янам залишити автомобілі і сісти на велосипеди

Ще раніше про проблеми з роботою трекерів повідомив ексчиновник Львівської міської ради, який чотири роки займався питаннями транспорту й інфраструктури міста, Андрій Білий.

"Місто залишилось без GPS аналітики по громадському транспорту. Фактично табло прогнозування перестали функціонувати. Тепер вони показують якісь цифри не зв‘язані з реальністю. Це знову дорогий годинник. А крім того управління транспорту лишилися без щоденної аналітики, тепер немає інструментів контролю за кількістю автобусів на маршрутах, немає контролю за виконанням графіків. Тепер кожен перевізник може їздити як хоче і навіть оштрафувати його неможливо", – написав Білий.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.