Головний медик Львівщини про вихід області з "червоної" зони: "Цього тижня ще ні"

Попри стабілізацію ситуації зі захворюваністю на коронавірусну хворобу, на вчорашньому позаплановому засіданні Державна комісія ТЕБ і НС прийняла рішення не переводити Львівську область з "червоного" у "жовтий" рівень епіднебезпеки.

Керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис пояснив чому.

"Щодня однакова кількість пацієнтів звертається за медичною допомогою. На попередньому рівні залишається й коефіцієнт підтверджених випадків. Кількість осіб, які госпіталізуються, також утримується на стабільному рівні – від 160 до 185 осіб протягом останніх кількох днів і станом на сьогодні завантаженість ліжкової мережі становить 49,5% (на 3,5% менше, ніж було вчора, 24 листопада. – Ред.). Але тривожним є той факт, що у нас досі залишаються заповненими реанімаційні відділення і є значна кількість хворих, які перебувають на апаратах штучної вентиляції легень. Наразі можемо говорити про те, що ситуація є хиткою.

Крім того, в області зафіксовані випадки захворювання, викликаного штамом "Дельта Плюс", – зазначив під час пресбрифінгу посадовець, передає "Еспресо.Захід". – Так, ми й справді спостерігаємо позитивні тенденції – показники, визначені відповідною Постановою Кабінету Міністрів, повернулися до меж, які дозволяють нам вийти з "червоної" зони. Проте за клопотанням ЛОДА Державна комісія ТЕБ і НС вирішила поки що залишити територію Львівщини у "червоній" зоні до більшої стабілізації епідситуації, оскільки є ризики, що після виходу області з "червоного" рівня епіднебезпеки, ситуація може погіршитися. Тож цього тижня ми ще залишаємося у "червоній" зоні, але наступного можливе позачергове засідання комісії, де це питання буде підніматися".

Орест Чемерис наголосив на необхідності дотримуватися карантинних обмежень (носити маски, дотримуватися соціальної дистанції і гігієни рук) та нарощувати темпи вакцинації: "Попереду на нас чекає новорічно-різдвяний період. Мобільність населення підвищиться і кількість контактів також об’єктивно буде вищою, що є черговим фактором ризику зростання захворюваності. Тож сьогодні вкрай важливо вакцинуватися для того, щоб чергові хвилі коронавірусної хвороби, які все-таки будуть, пройшли набагато легше і з меншим навантаженням на систему охорони здоров'я".

Очільник профільного департаменту нагадав, що вчора Постановою Кабінету Міністрів було змінено правила життя у межах "жовтої" зони, а саме обмеження, які стосуються невакцинованих осіб: "Ми живемо з коронавірусною хворобою вже протягом тривалого періоду. Зрозуміло, що нас будуть чергові хвилі, але вакциновані хворіють легко або взагалі є тільки носіями. Це ми бачимо навіть по кількості осіб, які є зараз у стаціонарах. Тож звичайно, люди, які є вакцинованими, соціально відповідальний бізнес, який вакцинував своїх працівників повинні мати певні переваги".

Як будуть працювати на свята новорічно-різдвяні ярмарки, ринки і т.д., Орест Чемерис виявився неготовим коментувати:

"Про це ще рано говорити. Маємо кінець листопада і ситуація ще може змінюватися як у гірший, так і у кращий бік. Обласна комісія ТЕБ і НС буде діяти відповідно до чинного законодавства і враховувати епідситуацію за станом на цей період. Якщо буде необхідність навіть в умовах "жовтої" зони посилити ті чи інші карантинні обмеження, департамент буде звертатися до комісії з пропозиціями, щоб такі заходи впроваджувалися".

Він зазначив, що у "жовтій" зоні дозволяється робота спортзалів, проведення певних заходів, відвідування кінотеатрів, але лише за умови наявності COVID-сертифікату. Перевірка цих документів покладена безпосередньо на керівників цих закладів, а у транспортних засобах, які здійснюють міжобласні та міжміські перевезення – на водіїв.

Також очільник профільного департаменту звернув увагу на те, що було змінено термін дії "жовтого" сертифікату (коли особа вакцинована лише першою дозою), зі 120 до 30 днів.

"Наскільки довго будуть діяти обмеження, визначені обласною комісією ТЕБ і НС (зокрема обмеження щодо міжміських перевезень), визначатиметься ситуативно. До цього треба підходити виважено. Ми уже місяць живемо у "червоній" зоні і я думаю, що кожен помітив, що вакциновані особи практично жодних обмежень не відчувають. Тож закликаю вакцинуватися. Чим швидше ми досягнемо охоплення вакцинацією необхідного відсотка дорослого населення, тим швидше забудемо про чергові карантинні обмеження. Навіть якщо вони й будуть, то не будуть такими жорсткими, як зараз", – підсумував спікер.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.