Головна епідеміологиня Львівщини порадила, як безпечно святкувати Великдень

Людей з "букетом" хронічних захворювань в. о. генерального директора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Іванченко закликала не йти до храму, а послухати Службу Божу онлайн.

"Сьогодні – Страсна п’ятниця, і львів'яни за традицією йдуть до Плащаниці. Треба зробити так, щоб дотримання цієї традиції не стало ймовірним місцем інфікування коронавірусом", – наголосила під час пресбрифінгу експертка департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з епідеміології, передає "Еспресо.Захід".

"Поважайте один одного – не скупчуйтеся! Стійте в черзі до Плащаниці на відстані півтора метра один від одного. Не забувайте про маску і гігієну рук. Якщо все-таки хочете доторкнутися губами до образу, проведіть перед тим його обробку (антисептиком. – Ред.)", – порадила фахівець.

Вона зазначила, що на сьогодні епідситуація у регіоні покращилася і Львівщина виходить з третьої хвилі пандемії. Проте наголосила, що від поведінки людей під час святкування Великодня і травневих свят залежить, чи знову буде спостерігатися підйом захворюваності, чи ситуація залишиться сприятливою і щодня в області рахуватимуть кількість тих, хто одужав, а не тих, хто знову захворів. 

Наталія Іванченко нагадала, що третю хвилю спровокував новий генотип британського штаму коронавірусу, який виявився більш заразним, з коротшим інкубаційним періодом і викликав більш важкий перебіг захворювання. Зупинити поширення вірусу вдалося завдяки жорстким обмежувальним заходам – закриттю спортзалів і кінотеатрів, зменшенням кількості пасажирів у маршрутках до кількості лише місць для сидіння… 

На Великдень епідеміологиня радить залишитися вдома і послухати Службу онлайн. 

"Це – найбільш дієвий спосіб уберегтися від коронавірусу, – підкреслила вона. – Для тих, хто все-таки відчуває потребу піти у храм, пам’ятайте, що безпечніше залишитися на вулиці з дотриманням соціальної дистанції у 1,5 метра. Це – та відстань, на якій вірус уже не передається від людини до людини. При вході у храм має бути антисептик для обробки рук, яким людина повинна скористатися. Храм може бути заповнений не більш як на 50% наявних у ньому місць. Всередині не можна знімати маску!" 

Людей, які мають важкі захворювання (важкий цукровий діабет, хронічні хвороби серця, дихальної системи), лікарка закликала зустріти Великдень вдома: "Будемо сподіватися, що наступного року ситуація зміниться і ми зможемо поводитися інакше. А зараз задача – залишитися живим і здоровим".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.