Гливи, білі гриби й опеньки: смачні рецепти грибних страв

Упродовж всієї осені гриби займають поважне місце серед популярних сезонних продуктів. Зокрема пізньої осінньої пори настає час глив та опеньок, але й білі гриби ще не залишаються осторонь

Як смачно приготувати гливи, опеньки та білі гриби розповідає "Еспресо.Захід".

Грибники чудово знають, що кожна вдала прогулянка до лісу завершується чималим кошиком, або ж навіть відром, зібраних осінніх коштовностей: пізньої осені – це передовсім гливи та опеньки, проте й білі гриби все ще можуть стати приємною несподіванкою. 

Звісно ж, весь свій впольований скарб потім потрібно смачно та гарно приготувати, тож пропонуємо вам декілька простих, але надзвичайно апетитних рецептів грибних страв.

Рецепт тушкованих опеньок зі сметаною

Це універсальний і чи не найпростіший варіант як самостійної страви, так і додатку до рису або картоплі, або й до м'ясних страв – залежить від смакових уподобань.

Гриби попередньо відварити. Тоді на розігрітій сковорідці підсмажити на олії цибулю. Викласти до неї гриби, смажити разом 10-15 хвилин, не забуваючи помішувати. Додати сметану, посолити, можна додати дрібку перцю та сушеного базиліку. На маленькому вогні тушкувати ще 15-20 хвилин.

Читайте також: Осінні рецепти: 5 страв і напоїв, які зігрівають

Смажені гливи з часником і болгарським перцем

Завдяки часнику страва вийде доволі пікантною та насиченою, болгарський перець додасть кольору, а основа із глив створить глибину смаку.

Якщо ваші гливи розташувались на великій ніжці, тоді видаліть окремі гриби з основи, а саму ніжку можна викинути. Ніжки великих глив можуть бути трохи жорсткими, тому їх також можна відрізати від грибів, а маленькі – залишити цілими. Гливи мають властивість вбирати воду, тому не промивайте їх занадто сильно, лише легенько та швидко, а тоді добре просушіть паперовим рушником.

Розігрійте сковорідку з олією, викладіть на неї гриби і полийте трохи соєвим соусом. Смажте, поки вони не підрум'яняться з одного боку. Тоді відсунути гриби вбік. Додайте вершкове масло, часник та дрібно порізаний болгарський перець, готуйте до м'якості. За бажанням додайте зелень або спеції, це може бути базилік, розмарин чи навіть карі.

Фото: SpendWithPennies.com

Юшка з білих грибів

Цю страву часто асоціюють із Карпатами, адже саме там у сезон можна самому назбирати білих грибів, а дещо згодом легко купити сушених у місцевих господинь.

Наливаєте 2,5-3 літри холодної води у велику каструлю, додаєте гриби, попередньо помийте їх та розріжте на 2-4 частини. Коли гриби закиплять, зменште вогонь і зніміть пінку.  Варіть на повільному вогні до 1 години.  Тим часом дрібно поріжте одну цибулину, а морквину натріть на грубшій тертці.

Коли гриби зварились – вийміть їх та подрібніть. Розігрійте на сковорідці олію,викладіть моркву, додайте цибулю і обсмажуйте допоки цибуля не набуде прозорості. Тоді далі додаєте гриби і через 7-10 хвилин 100 мл сметани, бажано жирнішої. Не забувайте ретельно перемішувати. Опісля грибну юшку знову доведіть до кипіння і вилийте у неї вже готові гриби із цибулею, морквою й сметаною. Додавати сіль і перець на свій смак. Юшка готова.

Читайте також: Гарбуз: 5 рецептів смачних осінніх страв

Рецепт маринованих опеньок

Вони точно стануть у пригоді взимку, як смачний додаток до різних страв, а також чудовий елемент для святкового столу.

Опеньки добре промити, а тоді довести до кипіння. Після того викласти на друшляк, добре промити і відставити убік. У чисту каструлю налити 1 літр води, додати 2 столові ложки солі і оцет. Тепер у цей маринад засипте опеньки і доведіть до кипіння, потім додайте запашний перець, лавровий лист і гвоздику. Варіть на повільному вогні ще 20 хвилин. Після того викладіть опеньки в стерилізовані банки, закрийте кришкою і зберігайте в прохолодному місці.

Фото: Олена Будько