Гіпертонічний криз в умовах воєнного стану: як попередити і що робити, якщо він уже виник

Спровокувати різкий, раптовий підйом кров'яного тиску може чимало факторів: тяжкі фізичні навантаження, різка зміна погодних умов, надмірне споживання солі, гострої і смаженої їжі, кави, алкоголю або тютюну, припинення прийому антигіпертензивних засобів.

Але в умовах воєнного стану найпоширенішою причиною гіпертонічного кризу є стрес та фізична і психологічна перевтома. Про це нагадують у Центрі громадського здоров'я України, передає "Еспресо.Захід".

Попри напружену ситуацію у країні, постійні хвилювання та підвищену тривожність, медики закликають продовжувати контролювати свою хворобу:

Як розпізнати раптове підвищення артеріального тиску?

Гіпертонічний криз – це коли систолічний артеріальний тиск підвищується на 20-100 мм рт. ст., а діастолічний – на 10-50 мм рт. ст. або до 210/120 мм рт. ст. 

У людини виникає:

Ці ознаки вказують на неускладнений гіпертонічний криз, який у більшості випадків лікується амбулаторно. Врахуйте, що гіпертонічний криз може тривати від кількох хвилин до кількох годин та навіть днів.

Якщо тиск піднімається до 180 та вище і збити його самостійно не вдається, необхідно звернутися до лікаря. Увага! Знижувати показники тиску потрібно поступово, не більш, ніж на 20 одиниць щогодини до рівня свого "робочого" тиску.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку