Геть із міста. Блог Ярини Коваль

Цього разу по історію – до Токів, по настрій – до Старого Скалату, по спокій – на святу гору до Полупанівки… Або інакше кажучи – по зиму на Тернопільщину.

Те, що у Львові в ці дні мерзенна хляпа, аж ніяк не означає, що так –  скрізь. І що так було тиждень тому чи буде через тиждень. Це просто момент. Один із тих, що його теж можемо за якийсь час згадувати з теплом чи ні (залежно від подій та емоцій, які пережили). Або не згадувати зовсім. Бо це насправді не так і важливо. Набагато важливіше хотіти мати у власному житті дні, що їх стовідсотково згадуватимемо, зважуватися на них чи їх організовувати, не боятися полишати звичні рамки власного життєвого укладу. Часто може здаватися, що це дуже непросто. Але насправді шлях простелиться – варто  тільки зробити крок…



Зима теж любить награвати мелодії. Однак на особливих інструментах. Хіба не помічаєте ви клавіш її особливого фортепіано? 



У Полупанівці на тутешній Святій горі – морозна тиша як варіант  побути наодинці з собою. 



Подекуди очі красномовніші за слова…



Руїни величного колись Ожиговецького замку (1560-ті роки) у цей час виглядають особливо містично (с. Токи).



Взагалі цей замок називають не тільки Ожиговецьким, а й Токівським. А вся справа в тому, що коли Російська та Австрійська імперії ділили між собою землі Речі Посполитої під час її першого поділу, кордон пройшов уздовж річки Збруч і замок відійшов до австрійців, на відміну від на той час містечка Ожигівці, до якого раніше належав. Отож з кінця XVIII століття твердиню пов’язують уже з Токами.



Холодно. Ще й тому рух – життя.



Ритмічність пейзажу.



Десь там.



Чи над пралісом, чи над храмами через віки…



Профіль.



Церква Івана Богослова (1695 р.) у Скориках вабить не лише тим, що гарно презентує подільський стиль сакрального дерев’яного будівництва, а й через те, що тут зберігся шестиярусний бароковий іконостас. Поїдьте, перевірте.



Усе за планом – зима.



Мурована церква Преображення Господнього за проектом Василя Нагірного, що постала у 1902 році на місці дерев’яної попередниці в Токах. Одна з понад 200 церков, збудована за проектами цього архітектора.



Маски на воротах до меморіальної садиби Леся Курбаса у Старому Скалаті навіть увечері переконують гостей, що адресою вони не помилилися.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.