Руслан Ференці – закарпатський богатир з двома освітами, який загинув, захищаючи Україну
Один з героїв фільму "Бої за "Промку". Втрата", кавалер трьох орденів, учасник Революції Гідності, мужній воїн Руслан Ференці захищав Батьківщину від початку вторгнення Росії в Україну, з 2014 року. Навіть після поранень та численних травм знову повертався до бою
"Еспресо.Захід" розповість про загиблого Героя України, після смерті якого нещодавно виповнилася перша річниця.
Руслан Ференці народився 1982 року в Ужгороді. Здобув дві освіти – історика та юриста. Коли в Україні розпочалась Революція Гідності, він від початку був її активним учасником. А після вторгнення росіян був мобілізований до Збройних Сил України.
Сильний воїн і тілом і духом
Як зазначено на сайті "Закарпаття онлайн", у спогадах про Руслана його брат Роман Ференці, який також є воїном ЗСУ, казав, що той мав неймовірну силу і навіть одного разу вдома руками відірвав люк, який був приварений у кількох місцях.
"Перед військом торгував на ринку, їздив на заробітки за кордон. Після здобуття фаху юриста працював у бюро технічної інвентаризації Ужгорода, управлінні освіти Закарпатської ОДА, викладав в "Університеті розвитку людини "Україна". Зважаючи на фізичні дані (зріст 192 сантиметри, вага – понад сто кілограмів), його взяли до спецпризначенців, а згодом – до десантно-штурмової бригади", – розповідав брат.
У мирному житті мав хобі – збирав українські монети. Разом із братом майже повністю вдалося зібрати колекцію пам’ятних монет незалежної України чисельністю у пів тисячі одиниць.
Незважаючи на поранення та інвалідність, яку отримав у зоні проведення АТО, під час повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року знову доєднався до ЗСУ. Був старшим стрільцем у 2-му десантно-штурмовому батальйоні 80 бригади.
Після поранення знову повернувся на передову. Загинув 10 червня 2022 року у бою з російськими окупантами поблизу села Богородичне на Донеччині.
Фото: zakarpattya.net.ua
Символічне місце загибелі
Роман Ференці розповідав, що 10 червня ще переписувався з братом. Йому першому і повідомили про трагедію. Він бачить певний символізм у тому, що брат загинув поміж такими сакральними місцями, як село Богородичне і Святогірськ, відомий своєю Лаврою.
Як писав у своїх спогадах про Руслана Ференці відомий актор Дмитро Лінартович, з яким разом служили, загиблий товариш був українським бунтарем з почуттям гумору
"Мій сержант Руслан Ференці. Пройшов "Промку". Маючи дві вищі освіти, із мужицьким духом. Нагороджений орденом "За мужність". Нині Ти взяв меч і здійнявся на небо. Вічна пам'ять Тобі, Герою. Хоробрий, завзятий. Завжди спілкувався на рівних з хлоп'ягами, мужиками та дідами. Український бунтар з почуттям гумору. З доземною любов'ю до України і до Українських Людей. Воїне, Ти Вічний", – пригадував у дописі Лінартович.
Отримав Орден "За мужність" III ступеня у 2016 році, за особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, високий професіоналізм, виявлені під час виконання військового обов'язку. Хреста "За заслуги" ІІ ступеня 2016 року, за вияв патріотизму, мужності та героїзму в обороні України від московсько-путінських окупантів.
Фото: .facebook-сторінка Дмитра Лінартовича
Посмертно нагороджено орденом "За мужність" II ступеня, за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.
Похований Руслан Ференці на меморіалі "Пагорб Слави" в Ужгороді. Днями депутати міської ради підтримали перейменування вулиці Івана Тургенєва на честь загиблого Героя.
- Актуальне
- Важливе