Фільм про закарпатського парапсихолога Нандора Фодора зібрав понад $5 млн зборів

У вересні 2023 року на великі екрани вийшла трагікомедія "Нандор Фодор і мангуст, що говорить" британського режисера Адама Сігала, яка у світовому прокаті заробила понад $5 млн касових зборів

Про це розповідає mukachevo.net, передає "Еспресо.Захід".

Сюжет фільму заснований на реальних подіях. Джеф або Мангуст, який, як кажуть, вмів говорити, мешкав у будинку на фермі, що належала родині Ірвінгів. Ферма Ірвінгів розташовувалася в Кешенс Геп, недалеко від села Далбі на острові Мен.

Історія набула широкого висвітлення в бульварній пресі Великої Британії на початку 1930-х років. Твердження Ірвінгів привернули увагу парапсихологів і мисливців за привидами Гаррі Прайса і Нандора Фодора.

Деякі дослідники тієї епохи, а також сучасні критики дійшли висновку, що це явище було містифікацією, яку сім'я Ірвінгів підтримувала за допомогою черевомовлення.

У фільмі знялися такі актори, як Саймон Пег, який відомий своєю грою у серії фільмів "Місія нездійснена" з Томом Крузом. Легендарний Крістофер Лойд, або ж доктор Браун із "Назад в майбутнє". Та Мінні Драйвер, яка знімалася у фільмах "Попелюшка", "Американська сімейка", "Секретні матеріали" та ін.

Нандор Фодор відомий у світі парапсихолог, психоаналітик, журналіст, найбільшу популярність отримав як дослідник паранормальних явищ. Народився 13 травня 1895 року у місті Берегово, Закарпатської області.

В середині 1930-х років він зазнав критики з боку спіритуалістів, оскільки першим висунув теорію, згідно з якою суті, які виникають на спіритичних сеансах (так само як привиди, полтергейст і т. д.) мають земне походження і є наслідком хворобливої діяльності людського мозку і психіки.

Фодор став відомим на терені скрупульозного дослідження "населених" вілл і замків (Рейнхем Холл, Борло Ректори, Торнтон Хіт), інших паранормальних явищ ("Мангуст що розмовляє" Джеф).

Фодор близько знав сера А. Конан Дойля і деякий час активно співпрацював з журналом Light. Він — автор десятка книг по парапсихології, найбільшу популярність з яких отримала "Енциклопедія психічної науки" (Encyclopedia of Psychic Science, 1934).

Читайте також: ТОП сімейних фільмів на Різдво, які подарують атмосферу свята