Енергетична революція. Енергосистему України відключили від Росії і мають приєднати до Європи

Українська енергосистема планово від'єдналась від російської на декілька днів для тестування, але в теперішніх умовах, показавши свою спроможність, логічно відразу приєднатись до європейської мережі.

Тим більше, що "братні" Росія та Білорусь влаштували Україні диверсію, розповів міністр енергетики Герман Глущенко, інформує "Еспресо.Захід".

"Автономна робота української енергосистеми протягом 24-26 лютого пройшла успішно і довела нашу спроможність працювати в ізольованому режимі. І все це в умовах ракетних обстрілів, запеклих боїв і спроб ворога атакувати об’єкти критичної інфраструктури. Українська енергосистема довела здатність підтримувати необхідну частоту 50 Гц в різних режимах роботи та надійність і безпеку енергопостачання українським споживачам навіть в умовах військової агресії", – зазначив міністр.

Повернення енергосистеми України в об‘єднану з Росією та Білоруссю мережу після випробувань було заплановане на 27 лютого, але за даних умов було ухвалено рішення відразу приєднуватись до енергосистеми Європи.

"Ворог відкоригував наші плани. Сьогодні підписано наказ Міненерго про відмову від приєднання до енергомережі російських окупантів. Я планую звернутись до міністрів енергетики европейських країн щодо сприяння у прискоренні ухвалення рішення про приєднання української енергосистеми до європейської. Технічно і технологічно ми довели нашу спроможність. Політично – слово за урядами європейських країн. Після восьми років, що ми доводимо наш європейський вибір, після збройного нападу Росії протягом останніх днів в жодної європейської країни не може бути сумніву у наших прагненнях", – додав Герман Глущенко.

Посадовець запевнив, що ми можемо розраховувати на європейський крок назустріч. І впевнені у своїх силах і здатності забезпечити українців стабільним енергопостачанням, не зважаючи на плановість чи прискореність термінів синхронізації. ОЕС України має достатній резерв потужності і продемонструвала свою стійкість.

"У роботі на сьогодні 10 блоків АЕС, працює гідрогенерація, а теплові електростанції як державної, так і приватної форми власності наростили достатній запас вугілля для успішного закінчення опалювального сезону та забезпечують вироблення необхідного обсягу електроенергії та регулювання потужності", – підсумував міністр енергетики.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.