Експредставниця Антимонопольного комітету попереджає про погіршення якості палива, бо побільшає нелегального товару
Запровадження Кабінетом Міністрів України граничних торговельних надбавок на пальне розкритикувала колишня державна уповноважена Антимонопольного комітету України Агія Загребельська.
"Таке цінове регулювання не вирішує жодної причини, яка призводить до зростання цін”, - сказала юристка в програмі "Підсумки з Анною Валевською" на Еспресо.TV.
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Агія Загребельська погодилась, що зараз маємо зростання цін на нафту у світі, що безпосередньо впливає на ціноутворення на українських АЗС. Крім того, спостерігається певний паливний шантаж з боку Росії, а в Білорусії нафтопереробні заводи планують вийти на планові ремонти. Це може спровокувати дефіцит на ринку пального, вплинути на кінцеву ціну на українських АЗС.
Держава не знайшла нічого кращого, щоб впоратися з ціновими коливаннями, ніж запровадити державне ручне регулювання цін, - сказала юриста. Один із наслідків такого регулювання - "це зростання кількості нелегального сегменту пального і неякісного пального, відповідно”.
"На двох у Коломойського та державної Укрнафти, яку він контролює, більше ніж 1500 АЗС і при цьому ми бачимо ситуацію, що, на жаль, ціни зростають. Так в чому причина? В тому, що хтось там завищує ціни чи в тому, що у нас є Коломойський, який досі паразитує на державних активах. Відповідно, держава, маючи свою мережу АЗС, вона не може жодним чином втрутитися в цю ринкову ситуацію, зробити інтервенцію свого паливного ресурсу і, відповідно, вплинути на ціни”.
Також, як додала Агія Загребельська, маємо картельну змову в преміум сегменті пального. АМКУ мав би з цією картельною змовою боротися, замість цього уряд вводить державне регулювання. Це призведе до того, що "картель тільки зацементується”.
Контролювати ціни на пальне в Україні уряд взявся з 14 травня. На період карантинних обмежень запровадив граничні торговельні надбавки на пальне, які повинен враховувати бізнес при встановленні розбрібних цін на АЗС. Як пояснили у Мінекономіки, "це відповідь на необґрунтоване зростання цін на пальне в роздрібних мережах”.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе