Ексдиректор музею-скансену на Волині отримував доплати завдяки фейковому диплому доктора філософії
Колишній директор Музею історії сільського господарства Волині-скансену Олександр Середюк використав липовий диплом доктора філософії, аби отримувати надбавки до зарплати та обійняти посаду провідного наукового співробітника
Про це йдеться на фейсбук-сторінці музею-скансену, передає "Еспресо.Захід".
Як зазначається, під час службової перевірки виявилося, що ексочільник закладу у Рокинях Олександр Середюк зловживав службовим становищем.
"Олександр Середюк, який нині займає посаду провідного наукового співробітника музею, не має для цього належних кваліфікаційних вимог. Адже, відповідно до законодавства та кваліфікаційних вимог, провідний науковий співробітник мусить мати науковий ступінь або вчене звання. Також для цієї посади є обов’язковою наявність наукових праць і розробок тематико-експозиційних планів, каталогів музейних збірок", - йдеться у повідомленні.
Крім того, коли Олександр Середюк був директором музею, він отримував надбавку (яку сам же собі нараховував) за наукове звання. Робив це на підставі диплома доктора філософії в галузі історії, виданого Міжрегіональною академією управління персоналом, зазначили в музеї.
Відтак керівництво музею зробило запит у МОН щодо диплому екскерівника, оскільки даних про таке звання на сайті відомтсва немає. Тоді ж і з'ясувалося, що цей "диплом" не є документом встановленого зразка, не засвідчує наявність у вказаної особи наукового ступеня в Україні та не дає їй права на державні гарантії, встановлені законодавством України для наукових працівників, зокрема щодо отримання доплати за науковий ступінь.
"Ця відповідь означає, що Олександр Середюк не має права обіймати посаду провідного наукового співробітника. А керівництво музею, виявивши порушення, зобов’язане звертатись до правоохоронних органів, аби цей працівник повернув музею нараховані та виплачені йому протягом багатьох років кошти за наукове звання", – додали у музеї.
- До слова, психолог і гештальт-терапевт Ілля Полудьонний проаналізував чисельні інтервʼю та факти з відкритих джерел про одного з найвпізнаваніших українських психологів Спартак Субботу і виявив, що він, імовірно, майже 10 років будував брехливий образ, який тепер монетизує.
- Актуальне
- Важливе