Нова блокада українсько-польського кордону: чого хочуть фермери

У п'ятницю, 9 лютого, польські фермери знову розпочали акції протесту на кордоні з Україною та висунули умови припинення нового блокування

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

Причина поновлення протестів проста, зазначає один із організаторів акції Роман Кондрув, із часу попередніх протестів нічого не зробили із проблемами технічного зерна з України.

"Воно постійно прибуває до Польщі. Тому аграрії розсердилися і вийшли на вулиці, вийшли на пункти пропуску. І хочуть цьому запобігти, – пояснює він їхню позицію у коментарі кореспондентці Еспресо. – Не ви, звичайні українці, але великі бізнесмени крутять великими грошима, вони тим світом і тією аграрною політикою керують і в Польщі, і в Україні. Не ви, звичайні українці, бо ви не маєте на те впливу, ви страждаєте через ту війну. Ми вам співчуваємо, але не можемо дивитись на те, як олігархи використовують вас і нас у тій політичній грі. Це вони заробляють велетенські гроші, вони загачуються, примножують капітал. А ви, бідні українці, і ми, поляки, польські фермери, страждаємо через це". 

Роман Кондрув також зазначив, що до них дійшли чутки про те, що начебто Україна продукує менше цукру аніж відправляє до Польщі. 

"Тому ми підозрюємо, що олігархи привозять його з Росії, і той цукор через Польщу їде до Європи. І тут ми теж апелюємо до вашої влади, аби запобігти цьому", – додав він.

Протестувальник наголосив на тому, що для припинення блокування пунктів пропуску, вони вимагають стабілізації цін у країні, тобто у Польщі. Зокрема, він переконаний, що Брюссель також повинен вплинути на стабілізацію цих процесів.

"Просто стабілізували ціни, щоб ціни були нормальні, щоб фермери могли функціонувати. І на цей час ми хочемо блокувати кордон, пізніше, коли усе стабілізується, ринок буде ліквідним, продаваним, тоді, будь ласка, нехай з України усе в’їжджає, на старих правилах, ми вам нічого не забороняємо. Але на сьогодні ви просто поставили нас у глухий кут, і ми не можемо цього дозволити. Наші ринки зруйновані, ми не можемо ніде продати своїх продуктів, продаємо нижче ринкової ціни", – підсумовує Кондрув.

Підтримують фермерів і деякі перевізники, зокрема пан Збіґнєв у коментарі Еспресо зазначив, що фермери мусять боротися за свої права.

"Фермери боряться за свої права, бо для них дуже погіршилась ситуація", – каже він.

Він також вважає, що було б справедливим повернути українським перевізникам дозволи, які були скасовані в рамках підписаної з ЄС угоди про лібералізацію автомобільних перевезень.